Photoshop - lze vyjmout text z fotky?

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Photoshop - lze vyjmout text z fotky?

Příspěvekod PP_shop » 24. březen 2018 12:11

Prosím když se podíváte na přiložený obrázek.

Produkt vpravo je pomačkaný a jsou na něm různé nerovnosti, potřeboval bych za pomocí klasického pera pozadí oříznout a namalovat nové, problém je ale v to, že nechci přijít o text. Lze nějak text vyjmout abych se mohl plně věnovat pozadí?

Nechci retušovat nerovnosti mezi jednotlivými miniaturními písmenky.

https://imgur.com/a/LTQx7
Hodnocení: 0
PP_shop

IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: Photoshop - lze vyjmout text z fotky?

Příspěvekod Anika » 24. březen 2018 12:56

První, co mě napadá, je co nejvíce zvýšit kontrast, text ztmavit, co to jde, žlutou zesvětlit, pak zkusit buď výběr podle barvy (odstínu a tak), nebo nějak odsytit a maximálně zesvětlit tu žlutou. Měla by jít vymazat nezávisle na té černé a zbytek (text) použít jako masku.
Anika

Reputace: +280

Příspěvekod Ravennka » 24. březen 2018 13:21

A nebylo by jednodušší si stáhnout obdobný obrázek bez textu? :mrgreen: Mi přijde, že takových věcí se na Netu válí haldy i jako mock-up.
Ravennka

Reputace: +853

Příspěvekod Anika » 24. březen 2018 13:22

Ravennka píše:A nebylo by jednodušší si stáhnout obdobný obrázek bez textu? :mrgreen: Mi přijde, že takových věcí se na Netu válí haldy i jako mock-up.

Já jsem pochopila, že nechce přijít o ten text, ale chce pod něj vyměnit ten pytlík.
+Ravennka Hodnocení: +1
Anika

Reputace: +280

Příspěvekod PandaWild » 24. březen 2018 14:02

Extrahovat ten text? Na to použít filtr "Filtry" / "Jiné" / "Horní propust", kterým se vyrovnají jasy. Jen je potřeba pohrát si se správným nastavením poloměru. Po aplikaci filtru upravit pomocí "Zeslabit Horní propust", např. zvolit režim "Světlost". Pak pomocí "Práh" vytvořit masku kterou se text může vybrat, nebo s "Úrovně" roztáhnout kontrast, jsou pak jemnější hrany.
PandaWild

Reputace: +1447

Příspěvekod PP_shop » 24. březen 2018 15:37

Jinými slovy bych potřeboval narovnat ten zlaty podklad bez ztráty černého textu. Jde mi o to se to naucit dělat.. takze stáhnout obdobný obrazek pro me neni řešení.

Zkusim vase rady pozdeji az budu u pc. Dekuji
PP_shop

IP: 2a00:1028:83a0:21fe:450e:2d97:da4e:dxx

Příspěvekod PP_shop » 24. březen 2018 17:32

PandaWild píše:Extrahovat ten text? Na to použít filtr "Filtry" / "Jiné" / "Horní propust", kterým se vyrovnají jasy. Jen je potřeba pohrát si se správným nastavením poloměru. Po aplikaci filtru upravit pomocí "Zeslabit Horní propust", např. zvolit režim "Světlost". Pak pomocí "Práh" vytvořit masku kterou se text může vybrat, nebo s "Úrovně" roztáhnout kontrast, jsou pak jemnější hrany.

Zkoušel jsem tento postup a dá se říct, že jsem docílil samotného textu. Problém jsem měl v kroku po aplikaci efektu "Práh". Po kliknutí na OK jsem měl černobílý obrázek (černý podklad / bílý text). S tím bych se i spokojil. Ale s maskou, o které se zmiňuješ jsem nic nedělal.

Mohl by jsi prosím dovysvětlit větu "vytvořit masku kterou se text může vybrat?"

Děkuji.
PP_shop

IP: 46.167.243.2xx

Příspěvekod Painter » 24. březen 2018 19:40

Zkusil jsem otevřít -> Jas a kontrast -> kontrast na 100%, jas cca na -50% -> pak do kanálů a kliknout s Ctrl na červený kanál (případně převod co CMYK a pak kliknout na černý kanál) -> Ctrl+J z pozadí a je to tam. Možná to chce si trochu víc hrát s nastavením Jasu a kontrastu, zkoušel jsem to 5 min. Pak v masce štětcem odmazat černé hrany na obalu. Úplně přesné to není, ale myslím že by mělo stačit.
Painter

IP: 178.255.168.xx

Příspěvekod PandaWild » 24. březen 2018 20:53

PP_shop píše:...Mohl by jsi prosím dovysvětlit větu "vytvořit masku kterou se text může vybrat?"...
Zkusím zjednodušit:

- Filtr / Jiné / Horní propust, Poloměr nastavit aby se jasy oblastí srovnaly, ale uvnitř písmen aby ještě nebyly fleky (zešednutí písmen je OK)

- Úrovně (Ctrl+L), stáhnout levý a pravý doraz kolem středu histogramu tak, aby písmo mělo správnou "černost", ale ne moc, hrany by pak už mohly být hrbolaté. Místo Úrovní se může použít i nastavení Kontrastu.

- V nástrojích vybrat Kouzelná hůlka (W), na liště nastavit nějakou rozumnou toleranci (např. 30), zapnout Vyhlazení, vypnout Sousedící a kliknutím do textu ho vybrat.

- Zkopírovat Ctrl+C, přepnout do obrázku nového pozadí a vložit Ctrl+V. Možná může být ještě třeba text Odbarvit (Ctrl+Shift+U)
PandaWild

Reputace: +1447

Zpět na O grafice nejen vektorové