Affinity Designer pro Win final

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod Orsej » 19. únor 2018 19:59

Bezva - Díky moc. :)
Vyzkoušela jsem tvůj návrh s aktivní ikonkou artboard a krásně se mi očíslovala jednotlivá plátna :lol: , ale to hlavní asi opravdu na Affinity nejde - jedním kliknutím uložit všechny obrázky do eps tak, aby se samy očíslovaly....
Ráda bych si koupila AI, ale je to při jejich současné politice šíleně drahé...
Tak doufám v růst Affinity. :)

Máš zkušenost s vytvářením patternů na AD?
Přílohy
saving artboards.png
saving artboards.png (3.48 KiB) Zobrazeno 658 krát
Hodnocení: 0
Orsej

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 19. únor 2018 21:44

Fajn ;) .
Nevím, jestli by to automatické exportování s očíslováním prokázalo tu pravou službu při pozdější potřebě vyhledat obrázek. Jestli děláš pro fotobanky, musíš taky exportovat do JPG a to pod stejným názvem jako eps. Já se snažím tvořit názvy tak, aby aspoň trochu napověděly, co obrázek obsahuje.

S těmi patterns nemám zkušenost, můžeš mě nasměrovat do toho dialogového okna, které jsi připojila? Určitě se na to ráda podívám.

O videonávodech https://forum.affinity.serif.com/index. ... tutorials/ asi víš, krátké, stručné, výstižné. Pro mě odtajnily řadu funkcionalit, na které bych pokusy nepřišla.
shalom3

Reputace: +569

Příspěvekod Orsej » 3. březen 2018 08:16

Díky! Moc se omlouvám za prodlevu s odpovědí.
Přikládám ten postup exportování více obrázků najednou.
Užívám to tehdy, mám-li sadu podobných obrázků, což bývá často:
Přílohy
illustrator3.png
illustrator3.png (74.29 KiB) Zobrazeno 590 krát
illustrator2.png
illustrator2.png (101.83 KiB) Zobrazeno 590 krát
illustrator1.png
illustrator1.png (152.63 KiB) Zobrazeno 590 krát
Orsej

Příspěvekod Painter » 3. březen 2018 09:55

Uloženo před nácvikem v kostele je dobrý :)
Jinak to se dá takhle pozotvírat v jednom okně a uložit najednou? :o Sakra a já to upravuju po jednom. Ale já tam potřebuju většinou ještě dělat upravy - převod z Corelu je prostě pakárna. Jak tam prosím natáhnu víc souborů najednou do jednoho okna? Díky
Painter

IP: 178.255.168.xx

Příspěvekod Painter » 3. březen 2018 09:57

Ještě mě teď napadlo - lze i udělat takto JPEGy k EPSům nebo to pak otevíráš jednotlivý EPS a děláš náhledy?
Painter

IP: 178.255.168.xx

Příspěvekod Orsej » 4. březen 2018 21:32

Ahoj :-)
No já to dělám tak, že když si už otevírám nový dokument, třeba Uloženo před nácvikem v kostele :lol: , tak klikám:
File
New
a vyskočí dialogové okno ( viz příloha) a tam si zadám Number of artboards.

nebo

Když mám otevřen jen jeden artboard na ploše a chci jich víc, tak kliknu vlevo na ikonu ( viz příloha)
ikona.png
ikona.png (653 bajtů) Zobrazeno 538 krát
, tím se oživí artboard, držím Alt a tažením s držením levého tlačítkem myši si nakopíruji tolik dalších artboards, kolim potřebuji.

Jinak k tvému druhému dotazu - ano, mohu i hromadně uložit JPG nebo PNG stejným způsobem.
Přílohy
AAA.png
AAA.png (65.71 KiB) Zobrazeno 538 krát
Orsej

Příspěvekod shalom3 » 4. březen 2018 22:49

Painter píše:Uloženo před nácvikem v kostele je dobrý :)
Jinak to se dá takhle pozotvírat v jednom okně a uložit najednou? :o Sakra a já to upravuju po jednom. Ale já tam potřebuju většinou ještě dělat upravy - převod z Corelu je prostě pakárna. Jak tam prosím natáhnu víc souborů najednou do jednoho okna? Díky

Jestli Ti jde o to, vytvořit v Corelu víc obrázků v jednom souboru, tak místo artboardů použiješ stránky. Naklikáš si jich tam, kolik potřebuješ - ikonka se znaménkem + dole.
Pro hromadné exporty vyzkoušej Nástroje, Makra, Správce maker. Tam je makro Converter. Jestli si nebudeš vědět rady, tak se ptej dál.
shalom3

Příspěvekod Pavdi07 » 4. duben 2018 12:43

Včera jsem se rozhodl ke koupi Affinity Designeru a docela mile mě překvapila cena 1.290 Kč. Myslím, že byl za 1.490, tak třeba přijde toto info někomu vhod.
Pavdi07

Reputace: +10

Příspěvekod Painter » 4. duben 2018 13:44

shalom3 píše:
Painter píše:Uloženo před nácvikem v kostele je dobrý :)

Jestli Ti jde o to, vytvořit v Corelu víc obrázků v jednom souboru, tak místo artboardů použiješ stránky. Naklikáš si jich tam, kolik potřebuješ - ikonka se znaménkem + dole.
Pro hromadné exporty vyzkoušej Nástroje, Makra, Správce maker. Tam je makro Converter. Jestli si nebudeš vědět rady, tak se ptej dál.

Úplně jsem zapomněl na tuto diskuzi. No nevím co to udělá když naklikám víc stránek v Corelu, uložím do Ai a pak otevřu v Ilustratoru. Jestli se otevře jako vícenásobný Artboard nebo jak, zkusím. Tohle mě ale tak moc netrápí. Spíš mi teď blbne převod gradientu. Vychytám si v Corelu krásně přechod a když to otevřu v AI tak je přechod úplně jinde. Takže vše znovu předělávat. :(
Painter

IP: 188.120.198.2xx

Příspěvekod shalom3 » 4. duben 2018 19:20

S těmi přechody bohužel je to pravda. Taky s tím občas zápolím a nejsem schopná vysledovat souvislost, kdy se přechod šoupne. Nakonec jsem se naučila ovládat přechody v AI a srovnám je přímo v něm. Další varianta je, že si udělám kresbu jen bez barvy v Corelu, pak ji překopíruji do Affinity (funguje běžné CTRL+C/V) a teprve tam zpracuji přechody.
shalom3

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové