Prosím o názor na tvorbu

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Prosím o názor na tvorbu

Příspěvekod joska » 18. červenec 2018 17:19

Michal H. píše:Ahoj, já bych zatím tolik neodrazoval :D mně se ty fotky i poměrně líběj i když jako vektorář tam určitě nějaké chyby nevidím :lol: já začal s fotobankamy přesně před rokem a taky prý nebyla vhodná doba pro začínání a dneska jsem na nějakých 10 tisících měsíčně. V čem bych viděl větší problém to jsou spíš témata která si budeš muset vychytat co fotit a hlavně začínat na shutteru v červenci je asi nejhorší varianta :D než budeš dělat nějaký závěr jestli pokračovat nebo s tím seknout počkej na výsledky z podzimních měsíců a uvidíš, dokud graf poroste tak buď v pohodě ;)

Ahoj, můžu poprosit o link na Tvé portfolio? Klidně do SZ.. Dík
Hodnocení: 0
joska

Reputace: +1

Příspěvekod Ravennka » 18. červenec 2018 20:27

Já bych řekla, klidně se zeptat - ale vzít si z toho maximálně nějakou věcnou kritiku - třeba plácnou sebou na zem k psíkovi, to je dobrá rada. Vybodnout se na všechno, protože fotobanky nenesou dost - špatná rada :lol:
+kelley Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +868

Příspěvekod Vero » 19. červenec 2018 08:31

joska píše:
Michal H. píše:Ahoj, já bych zatím tolik neodrazoval :D mně se ty fotky i poměrně líběj i když jako vektorář tam určitě nějaké chyby nevidím :lol: já začal s fotobankamy přesně před rokem a taky prý nebyla vhodná doba pro začínání a dneska jsem na nějakých 10 tisících měsíčně. V čem bych viděl větší problém to jsou spíš témata která si budeš muset vychytat co fotit a hlavně začínat na shutteru v červenci je asi nejhorší varianta :D než budeš dělat nějaký závěr jestli pokračovat nebo s tím seknout počkej na výsledky z podzimních měsíců a uvidíš, dokud graf poroste tak buď v pohodě ;)

Ahoj, můžu poprosit o link na Tvé portfolio? Klidně do SZ.. Dík

Prosíííím prosím veřejně... Nebo taky SZ :)
Vero

Reputace: +42

Příspěvekod Hanka01 » 19. červenec 2018 11:22

ahoj,

děkuju za názory...a rady...kdybych čekala jen chválu, tak bych se neptala....takže ano, určitě byly některé odpovědi poněkud demotivační, ale záleží na mě, jak si odpovědi přeberu celkově...jiné rady byly naopak neodrazující...všem moc děkuju za věcnost!

a nyní bych se v návaznosti na reakce chtěla zeptat...několikrát v odpovědích padlo, že bych měla zapracovat na technice...snaha určitě je, ale jak se to dá prakticky realizovat?? člověk něco o technice nastuduje, něco vyfotí a když nemá přesnou zpětnou vazbu, co je kde špatně a co by šlo vylepšit, tak jak je možno se zlepšovat? např. co se týká vyvážení bílé, tak já jí vyvažuji...ne, že ne...ve Photoshopu si otevřu Křivky a bílým kapátkem vyberu nějaké místo na bílém pozadí, které se poté použije jako referenční...zároveň se bílé pozadí snažím při focení přeexponovat....ale kde má člověk brát zpětnou vazbu ohledně kvality fotografií a nedostatků v technice? když pominu zpětnou vazbu v podobě nízké prodejnosti...

H.

H.
Hanka01

Příspěvekod Chalabala » 19. červenec 2018 13:45

Milá Hanko,
fotografie je samozřejmě umění, ale také řemeslo. To druhé platí pro drtivou většinu z nás, kteří přispívají na fotobanky. Na vaše otázky je téměř nemožné dobře odpovědět. Zkuste si totiž představit, co byste vy sama řekla kuchaři, který by se podobně jako vy ptal, jak se vaří a jak pozná, že to uvařil dobře. Ani fotobankové zákazníky nezajímá, že se teprve učíte. Hledají slušný výsledek. Doporučuji tedy nejdřív získat základní znalosti. Existuje řada fotografických kurzů, hromada článků, množství videotutoriálů. No a zbytek se naučíte praxí.
+Baldion, +GreatWhite, +Vero, +belinka Hodnocení: +4
Chalabala

Reputace: +40

Příspěvekod Baldion » 19. červenec 2018 18:59

K předchozímu příspěvku bych ještě přidal, že třeba i na Facebooku existuje řada skupin, které se zaměřují na focení a úpravy fotek. Lidi jsou tam obvykle ochotní poradit (až na pár jedinců, kteří si to užívají :D)
Bez samostudia se to ale neobejde. ;)
Baldion

Reputace: +110

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 19. červenec 2018 23:08

Doporučuju, stáhni si náhledy pár nejpopulárnějších a nejprodávanějších fotek z fotobank v kategoriích, které tě zajímají, a udělej si z nich koláž. Pak fotku, kterou se chystáš uploadovat, přidej do té koláže a chvíli se na to dívej, jak tam ta tvoje zapadne. Ne, že bys měla opisovat cizí styly, ale spíš se snaž vypozorovat, co udělat jinak, aby se tvoje fotka v té společnosti cítila dobře.
Dobré je se občas dívat na nějaké tutorialy na photoshop - pokud s ním pracuješ, na netu jsou jich tisíce, občas tam se tam člověk dozví věci, o kterých netušil, že se vůbec dají udělat.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
hypotekyfidler.cz

Reputace: +240

Příspěvekod Hanka01 » 20. červenec 2018 07:50

Moc všem děkuji za rady! Pro mě rozhodně přínosné!
Hanka01

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací