CaZaBa 1.0

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

CaZaBa 1.0

Příspěvekod Muchomurka » 13. září 2018 02:30

Zdravím všechny,

pro ty, co se zajímáte o tvorbu grafiky ve 3D, by mohl být zajímavý i tenhle nový program: http://www.cazaba.cz

Je to indie projekt 3D modelovacího, animačního a renderovacího nástroje a je celý český.
Hodnocení: 0
Muchomurka

Reputace: +7

Re: CaZaBa 1.0

Příspěvekod sahar » 13. září 2018 12:35

Ahoj, výsledky vypadají slibně, možná vyzkouším. Taky se hrabu do všeho :lol: . Zkusila jsi to?
sahar

Reputace: 0

Příspěvekod Blender3D uživatel » 13. září 2018 14:14

to je nějakej hodně nepovedenej vtip, ne? :D
Blender3D uživatel

IP: 178.255.168xx

Příspěvekod Muchomurka » 13. září 2018 14:50

sahar píše:Ahoj, výsledky vypadají slibně, možná vyzkouším. Taky se hrabu do všeho :lol: . Zkusila jsi to?

Ano, zkusila. Program má nějaké své osobitosti (asi jako každý jiný program :-)), ale člověk si zvykne a pak se v tom dá dělat. Mám ho i s licencí a jde to.
Muchomurka

Příspěvekod sahar » 13. září 2018 16:42

Fajn! Tak já si vymezím měsíc na trial :lol: , předem se kouknu po tutoriálech a třeba něco zazásobím. Už jsem zkoušela jiné, ale ….. nic moc. Zatím postačilo co jde v Ill. Díky

ps. houbičko, dnes nám sousedka donesla praváky :D
sahar

Příspěvekod Bananaboy » 13. září 2018 17:38

Keby bol ten program zadarmo, tak by som ho chápal ako alternatívu k ostatným free 3D modelovacím programom. Keďže ale stojí 199 USD, tak je to asi fakt, ako píše Blender3D uživatel pár príspevkov nado mnou, hodne nepodarený vtip.

Z free programov prakticky nemá zmysel siahať po niečom inom ako je Blender.
https://www.blender.org
Je zadarmo. Je k nemu spústu tutoriálov. Je proste perfektný. A ako tak priebežne sledujem videá na YouTube na verziu 2.8, ktorá výjde koncom októbra, tak sa čím ďalej tým viac teším, pretože vo verzii 2.8 bude Blender už takmer úplne dokonalý.

Kto sa chce 3D grafike venovať profesionálne a potrebuje nejaké platené riešenie, tak na 3D animácie doporučujem programy Cinema 4D a Maya. Na 3D modely do hier je najlepší 3D Studio Max a na vizuálne efekty do filmov zase Houdini. Na kreslenie textúr a tvorbu materiálov sú vynikajúce programy Substance Painter a Substance Designer. Kto má chuť sochať, tak najlepšie skulptovacie 3D programy sú ZBrush a MudBox.
+Ravennka, +fotobanker Hodnocení: +2
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +806

Příspěvekod Painter » 13. září 2018 17:39

Nerozumím proč používat tento program který je placený za 4500,- když je mnohem kvalitnější Blender který je úplně zdarma. Jediné plus bude asi čeština. Ale doporučil bych když už se učit 3D tak rovnou v Blenderu. Mrzí mě že sám na to nemám čas.
+Vero Hodnocení: +1
Painter

IP: 178.255.168.xx

Příspěvekod PandaWild » 13. září 2018 18:07

sahar píše:Ahoj, výsledky vypadají slibně, možná vyzkouším. Taky se hrabu do všeho :lol: . Zkusila jsi to?
Mne naopak ty ukázky nepřesvědčily. Tohle se dá udělat v jakémkoliv podprůměrném 3D editoru, i v trianglovém herním. Jsou tam jen obyčejné drátové modely, nic zvláštního. Navíc mi z ukázkových videí připadalo, že autoři ovládají všechno přes myš, bez zkratkových kláves, takové použití je hodně neefektivní. Tohle bych hodnotil tak 1% proti vybavení Blenderu.
PandaWild

Reputace: +1562

Příspěvekod Muchomurka » 13. září 2018 18:44

No jo Blender. Ten jsem taky zkoušela, ale víc nepřehlednější blbost jsem ještě neviděla, takže jsem jeho ovládání ani nepochopila a dodnes jsem za to vděčná. Mě se líbí, že CaZaBa je trochu podobná na 3DS Max, které je mi bližší.
Muchomurka

Příspěvekod sahar » 13. září 2018 21:44

PandaWild píše:
Mne naopak ty ukázky nepřesvědčily. Tohle se dá udělat v jakémkoliv podprůměrném 3D editoru, i v trianglovém herním. Jsou tam jen obyčejné drátové modely, nic zvláštního. Navíc mi z ukázkových videí připadalo, že autoři ovládají všechno přes myš, bez zkratkových kláves, takové použití je hodně neefektivní. Tohle bych hodnotil tak 1% proti vybavení Blenderu.

Zdravím Pando, ráda počtu názory všech, šla bych jen do trialu, je drahý. S Blender jsem na tom jako Muchomůrka. Mně se MOC líbí výsledky autorů co mají toto https://www.dreamstime.com/stock-illust ... ge41244863
V čem to asi dělají???
Našla jsem knihu v češtině, kdyby někdo chtěl ... https://ulozto.cz/!uQvWStnR/blender-kniha-rar
sahar

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové