Illustrator (CS6) velikost plátna

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Illustrator (CS6) velikost plátna

Příspěvekod sentio » 9. říjen 2018 10:16

Ahoj všem,
přecházíme z Affinity na dědečka Illustrator a máme trochu problém s plátnem.

Zatím jsem vycházel z velikosti plátno s nejdelší stranou 500px.
Náhledový jpeg vyexportovat nejméně 15MPx (tedy 3000 px x 5000 px, případně 3900 x 3900 pixelů).
Lze při exportu nějak nastavit ten jpeg, aby byl s větším plátnem?

Váňa
Hodnocení: 0
sentio

Reputace: +34

Re: Illustrator (CS6) velikost plátna

Příspěvekod Anika » 9. říjen 2018 10:25

Při exportu přes save for web (uložit pro web v cs verzi) se může nastavit výsledná velikost jpegu.
Anika

Reputace: +288

Příspěvekod shalom3 » 9. říjen 2018 10:32

Jaké výhody lze očekávat při přechodu z Affinity ;) ?
shalom3

Reputace: +621

Příspěvekod sentio » 9. říjen 2018 11:24

@Anika - to je přesně ono ... díky

@Shalom ... nu výhod několik
jemné chvění a vzrušení při hledání, jestli se někde CS6 neválí ...
velké chvění a vzrušení při samotném nákupu, jestli to bude fungovat, jestli prodávající není podvodník atd...
stálé střední chvění a vzrušení jestli Adobe neudělá nějaký řez a staré verze nepotopí a nás s nimi

potom takové ty blbosti typu gradienty a transparentnost i pro FB

nu a mě se povedlo koupit balík i s InDesignem a Acrobatem X Pro a to se nám včetně Illustratoru hodí i pro jiné práce
sentio

Příspěvekod admin » 10. říjen 2018 10:11

sentio píše:nu a mě se povedlo koupit balík i s InDesignem a Acrobatem X Pro a to se nám včetně Illustratoru hodí i pro jiné práce

Na kolik teď příjde balík CS6 z druhé ruky, jestli to není tajné? A byla přeregistrace v pohodě?
Já jen že toto téma docela sleduji a tento týden někdo nabízel balík za 26 000 což mi přijde docela darda na X let starý soft.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +429

Příspěvekod sentio » včera, 21:20

admine promiň, nějak toho bylo hodně...

Mno, myslím, že jsem měl cenovku 25000Kč a něco jsem ukecal... Nám se to myslím vrátí - mimo InDesign už používáme všechno z balíku a i na něj brzy přijde. Nu a na Aukru jsou cenovky i okolo 50000Kč za celý balík, případně necelých 20k za jeden produkt. Co by mě naštvalo je nějaký tah od ADobe, kdy by zařízly tyto verze. Ale s tím holt člověk musí počítat a jednou to beztak přijde.

přeregistrace v pohodě - původní majitel napsal na podporu a šlo to jak po másle.

To Affinity je sice za pár fufníku, ale přehodit to na jinou emailovou adresu nejde. Tedy, tak mi aspoň napsali z podpory...

Váňa
sentio

Příspěvekod admin » dnes, 10:05

sentio píše: Co by mě naštvalo je nějaký tah od ADobe, kdy by zařízly tyto verze. Ale s tím holt člověk musí počítat a jednou to beztak přijde.

přeregistrace v pohodě - původní majitel napsal na podporu a šlo to jak po másle.

To Affinity je sice za pár fufníku, ale přehodit to na jinou emailovou adresu nejde. Tedy, tak mi aspoň napsali z podpory...

Váňa

Já myslím, že nemají jak to zaříznout - porušili by svou vlastní licenci. Jednou jsi si koupil krabicový SW a tak oni nemůžou ho úmyslně zaříznout. Můžou zrušit podporu (to už tuším dávno udělali), může se stát, že na novém OS přestane fungovat (to není jejich zásluhou), ale jinak to bude pořád fungovat.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Příspěvekod Jirik » dnes, 16:46

Jenom vždy platilo: vytvořené dokumenty v novější verzi, nebyli vždy dobře kompatibilní / otevřeny ve správné podobě, nebo nešli otevřít vůbec, ve starší verzi. To platí například u nových / současných zakázek, například komunikací mezi zadavatelem - redakcí - grafikem - tiskárnou. Zkrátka zde budete muset používat vždy nejnovější aktualizovanou verzi, jinak budete mít vždy nějaká omezení, pokud použijete starší verzi programu. Pro použití u fotobank, to asi nevadí, tam je obsah jednosměrný a ještě se ukládá do staré verze EPS. Pak je asi na každém, zvážit dát za 10 let starý produkt, určitý obnos peněz, než používat stále aktuální nový SW (samozřejmě i u toho nového SW, jsou vždy nějaké mouchy, které nemusejí vždy fungovat se stávajcím SW/HW).
Jirik

Reputace: +27

Příspěvekod admin » dnes, 18:03

Jirik píše:Jenom vždy platilo: vytvořené dokumenty v novější verzi, nebyli vždy dobře kompatibilní / otevřeny ve správné podobě, nebo nešli otevřít vůbec, ve starší verzi. To platí například u nových / současných zakázek, například komunikací mezi zadavatelem - redakcí - grafikem - tiskárnou.

Jo to může být problém, naštěstí se to netýká fotobank :) jedu pořád na CS5, sem tam si střihnu nějakou zakázku, do tiskárny posílám věci každou chvíli a zatím pořád žádný problém. Ale je fakt, že grafické / reklamní studio, si něco podobného dovolit nemůže.
admin
Site Admin

Zpět na O grafice nejen vektorové