Affinity Designer pro Win final

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod kuna.a.k » 15. říjen 2018 20:23

Zdravím mohla bych se zeptat jak v Affinity provádíte spojení překrývajících se tvarů a zjednodušení cest? Mám problémy vlést se do požadovaných velikostí :cry:
Děkuji
Hodnocení: 0
kuna.a.k

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 15. říjen 2018 21:22

Spojení překrývajících se tvarů je možné provést příkazem Compound Path v menu Layer a nebo ikonou Add. Rozdíl je v tom, že u Compound path to funguje jako 2 samostatné objekty a můžeš měnit jejich polohu. Možná pomůže trochu i vyhlazení křivky, protože při převodu obrysu na objekt na křivce vznikne na můj vkus příliš mnoho bodů. Vyhlazení lze provést při zapnutém nástroji Node tool, je tam oddíl Actions a tam je ikona Smooth curve.
Jinak dál můžeš velikost ušetřit i tím, že eps zmenšíš na celkem malinkatý obrázek - třeba velikosti poštovní známky.
Trocha ironie:
A co prosím Tě kreslíš, že jsou tak velké datové objemy? Na fotobankách vítězí jednoduché věci, jako je ikona Facebooku - tu ovšem nepřijímají každému ;) , nicméně je podobný výtvor často k vidění v top100 na m.rank.net. ;)
+kuna.a.k Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod kuna.a.k » 15. říjen 2018 21:57

Jupí jupi dekuji :) ....tak to budu mít krpu jeste asi v nastaveni formatu(platná,pracovní plochy) pac udelam dvě křivky a mají 4MB :lol: .... jsem naprostý začátečník a teda musím říct, že se v tom hodne placam Ale zatím mi motivace neubyva....mno cim dele u toho sedím máte u mě všichni cim dal větší obdiv :mrgreen: ;)
kuna.a.k

Příspěvekod shalom3 » 15. říjen 2018 22:40

Vřele doporučuji shlédnutí tutoriálů dostupných přes Help - tutorial. Jsou sice v anglině, ale dá se to i při poměrně malé jazykové výbavě odpozorovat. Většinou netrvají déle jak 5 minut.
Co se týká formátu, většinou používám klasickou A4 při rozlišení 300 DPI. JPG pak exportuji s kratší stranou 4000px.
+kuna.a.k Hodnocení: +1
shalom3

Příspěvekod kuna.a.k » 17. říjen 2018 14:11

No stejně, když se divám na vektrové illustrace na např SS. Tak mi je záhodou jak se některé můžou vlést do požadované velikosti. :shock:
kuna.a.k

Příspěvekod PandaWild » 17. říjen 2018 14:19

Jestli není problém ještě s exportem, pokud obsahuje bitmapy tak velikost rychle narůstá, obzvláště při vysokém DPI.
PandaWild

Reputace: +1550

Příspěvekod shalom3 » 17. říjen 2018 19:58

Ano, bitmapy, pokud se vytvoří, tak to naskočí hodně. Jinak exporty do SVG nebo EPS jsou v podstatě miniaturní.
shalom3

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové