Převod JPG na vektor

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Převod JPG na vektor

Příspěvekod Anika » 10. leden 2019 15:56

Zaškrtni:
Convert text to path.
A jinak to asi můžeš nechat, jak to je.

U output page size by možná byla lepší ta druhá možnost, ale vyzkoušej a uvidíš. Jde tam o velikost výsledné stránky.
+Hary Hodnocení: +1
Anika

Reputace: +269

Příspěvekod Hary » 10. leden 2019 18:51

Děkuji moc :P
Hodnocení: 0
Hary

Reputace: +3

Příspěvekod Hary » 11. leden 2019 17:37

Dobrý den, tak mi ten zkušební vektor z inkscape zamítly. :cry: Nevíte kde by mohla být chyba?Artboard: Vector is overlapping artboard bounds or is too small on the artboard, or there is more than one artboard in the file.

Linked Images / Bitmaps / Raster Effects: Vectors containing linked images, bitmaps, and/or raster effects are not acceptable.
Hary

Příspěvekod Hary » 11. leden 2019 17:43

Ono jsem to teda tvořil v jiném programu který to vyplivne v SVG a pak jsem se to pokoušel jen převést na eps... Nemůže to být tým svg? Ani pořádne nevím co je to za formát... Díky za pomoc.
Hary

Příspěvekod shalom3 » 11. leden 2019 18:20

SVG je poměrně běžný vektorový formát a všechny vektorové editory, které jsem zatím měla v ruce, umožňují uložení grafiky v tomto formátu (Scalable Vector Graphics), tento formát existuje už asi tak 20 let. Více viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Scalable_Vector_Graphics
A teď k chybám:
Artboard: Ve vektorovém editoru si nastav velikost stránky na A4 a kresbu pak zmenši tak, aby nikde nepřesahovala. Vektor si také prohlédni v obrysovém zobrazení - mohou existovat objekty mimo oblast stránky, které nejsou vidět (může to být třeba nepatrná čárečka, bílý objekt bez obrysu apod.)
Bitmapy: se vytvoří při použití barevných přechodů, průhlednosti, případně některých efektů. Pokud je ve vektorové ilustraci bitmapa, fotobanka to zamítne.
shalom3

Reputace: +669

Příspěvekod Anika » 11. leden 2019 18:23

Hary píše:Dobrý den, tak mi ten zkušební vektor z inkscape zamítly. :cry: Nevíte kde by mohla být chyba?Artboard: Vector is overlapping artboard bounds or is too small on the artboard, or there is more than one artboard in the file.

Linked Images / Bitmaps / Raster Effects: Vectors containing linked images, bitmaps, and/or raster effects are not acceptable.

První chyba - vektor přesahuje plátno, nebo naopak nevyplňuje celé plátno nebo je tam víc než jen jedno plátnu. Prostě to má přesně sedět.

Druhá chyba - Někde během celého procesu došlo ke vzniku bitmapy, nebo je tam někde zapomenutá ta původní bitmapová předloha.
Anika

Reputace: +269

Příspěvekod Hary » 12. leden 2019 11:43

Dobrý den, nějak to nejsem schopen vychytat. na fotolii a 123RF mi to vzaly a na šutru to prostě neprojde... už jsem vážně bezradný. Já vím že máte své práce dost ale prosím Vás neotevřeli by jste to nikdo v ilustrátoru a nemrkli na to čím to je?? :roll:
https://uloz.to/!nMWCTwPF0Xli/v6-eps
Hary

Příspěvekod shalom3 » 12. leden 2019 12:41

Skutečně to dělají ty barevné přechody. V EPS se to rozpadne na několik desítek barevných políček - malých barevných bitmapových obrázků. Fotobanky to nemohou přijmout jako vektory, protože při změně velikosti se bitmapa nedokáže přizpůsobit a degraduje.
Můžeš to však nahrávat pouze jako jpg soubory.
Dělala jsem s přechody mnoho pokusů, ale žádný vektorový program, který znám, nedokázal vyexportovat do eps tak, aby se po načtení v AI ty bitmapy nevytvořily.
shalom3

Příspěvekod Hary » 12. leden 2019 13:06

Safra :shock: ale to není dělané z fotky ale z SVG i tak to udělá? Je to jen ořízlé a převedené na eps :roll: maximálně změním barvu....
Hary

Příspěvekod shalom3 » 12. leden 2019 14:39

Bohužel je to tak, i když vytvoříš kresbu přímo ve vektorovém editoru (zkoušela jsem Inkscape, Affinity Designer a Corel), tak při exportu do eps vzniknou z barevných přechodů bitmapy, pokud to otevřeš v Adobe Illustratoru. Jediné, co jakž takž funguje, je nainstalovat do Inkscape plugin, který stáhneš zde https://primandras.hu/inkscape-ai-compa ... -exporter/.
shalom3

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové