DxO Optics 9.0 elite zdarma

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od Trueblackheart » 11. leden 2017 17:35

No samo to poznalo tělo i objektiv.
Edit...

Teď jsem to zkoušel pořádně a nejlepší výstup měl photoshop a se zonerem 18 to vyšlo +- stejně.

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od PandaWild » 11. leden 2017 17:32

Mám ultrazoom Panasonic. Ze zrcadlovky bude nejspíš výsledek lepší.

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od Trueblackheart » 11. leden 2017 17:24

To je zajímavý, zrovna redukce šumu je to čím se nejvíc chlubí. Sám jsem to, ale nezkoušel. Zase na druhou stranu je to zadara a darovanýmu koni .......
Teď jsem to zkusil a výsledky mi to dělá srovnatelný se zonerem a co se rychlosti týče, chce to ještě v nastavení povolit ne jen GPU akceleraci ale i Open CL a pak to reaguje okamžitě.

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od PandaWild » 11. leden 2017 16:52

S DxO jsem pohořel. :-( Jejich šumová korekce je naprostá katastrofa. Příkládám ukázku: 1) JPG fotka z foťáku, 2) RAW upravený s DxO, 3) RAW upravený s Photoshop-RAW. Výstup z DxO je nepoužitelný kvůli šumu. Korekci šumu dělají prahově - obraz se rozmázne do určité úrovně rozdílu pixelů, takže tam zůstávají výrazné šumové pixely. Ve Photoshopu se korekce mění s úrovněmi plynule a ne skokově. Zkoušel jsem šumovou korekci vypnout a udělat ji pak ve Photoshopu nebo v Neat Image, ale i to je mizerné, oni ten šum ještě nějak deformují. Nepozoroval jsem žádný rozdíl v kvalitě redukce High a PRIME.

I jiné korekce mi tam fungovaly špatně. Microkontrast mění lokální kontrast pixelů absolutně, takže tmavší barvy přejdou na černou. Ve Photoshopu se to dělá korekční křivkou, tak takové podtečení nenastane. Měl jsem problém ladit barvy - při korekcích křivek (stíny atd.) se jaksi rozjížděly barvy, měnilo se špatně barevné ladění a sytosti barev.

Nevýhoda je i to, že po jakékoliv změně táhla se musí několik sekund čekat na přepočet obrazu, aby byl výsledek vidět. Ve Photoshopu se provádí jen rychlý přepočet zobrazené části obrazu, tak je změna vidět okamžitě.

Je možné, že to bude záležitost filtru pro můj foťák, u jiných foťáků to může být jinak. Tak bude zajímavé jestli ještě někdo jiný napíše zkušenosti.

vzorek.jpg
vzorek.jpg (45.14 KiB) Zobrazeno 1261 krát

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od PandaWild » 11. leden 2017 13:41

Přece jen se najdou mouchy (a nemáme nárok na update) - když se otevře něco z externího disku, tak se příště musí spouštět s diskem odpojeným, jinak padá a nejde spustit. ... Nebo pamatovat na to a před ukončením vždy přepnout na interní disk.

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od PandaWild » 11. leden 2017 12:11

Tak to vypadá velmi dobře! Dosud jsem používal RAW ve Photoshopu, ale tohle když zkouším vypadá že by ho mohlo nejen nahradit, ale i předčít! Ovládání je docela příjemné a bohaté. Tak ještě se uvidí v praxi, zda výsledná kvalita bude alespoň stejná jako z Photoshopu.

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od Trueblackheart » 11. leden 2017 11:39

Zajímavý mě to teď taky nefunguje s tim lomítkem, ale když jsem to postoval a zkoušel to tak to šlo. Teď už mi to bohužel nejde zpětně upravit. Takže komu to nefunguje ať si umázne lomítko :)

Re: DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od old_white_wolf » 11. leden 2017 11:13

Odkaz na recenzi nefunguje (vadí poslední lomítko v adrese odkazu, alespoň teda u mě :)).

DxO Optics 9.0 elite zdarma

Příspěvek od Trueblackheart » 11. leden 2017 10:42

Recenze.zde. Program ke stažení zde. Licence pro 2 počítače, možno používat i pro komerční tvorbu.

Nahoru