Trvalé LED světlo

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Trvalé LED světlo

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od castyhost » 26. říjen 2017 13:19

snad se Petula podeli o vysledek

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od Dusan » 25. říjen 2017 09:20

Osobně bych se mrkl tady https://www.4studio.cz/trvala-studiova-svetla
Sám na většinu fotek používám záblesky (Dříve Menik, teď přecházím na Elinchrom), ale potřeboval jsem něco slabšího na focení jídel a občasné přisvícení, tak jsem koupil tady https://www.4studio.cz/trvale-svetlo-da ... -85w-40205
Regulace je omezená jednou 2 nebo 4 žárovky. Ledky jsou dobré, ale ty ceny jsou šílené.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od castyhost » 24. říjen 2017 11:06

projed si nabidku na ebay s kw
led ring photo dimmable

na YT se jukni na praci a kvalitu
i s proclenim to vyjde levneji, s lehkym urob si sam to bude imho univerzalnejsi reseni

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od PandaWild » 24. říjen 2017 10:12

Co jsem tak koukal na nějaké LED panely, tak bývají s externím nízkonapěťovým ss zdrojem, a tedy bez důvodu k síťovému blikání.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od Jirik » 24. říjen 2017 10:02

ty foto zarivky se softboxem obcas pouzivam, je treba dlouhych casu a vysokeho isa, svetlo se neda temner regulovat. Dnes bych sel asi do velkeho LED panelu osazeneho nekolika sty ledek s moznosti regulace teploty barvy regulace intenzity svetla s klapkama stinitek po okraji, ceny techto panelu zacinaji nekde na 6000,- kc, LED neblika, tedy ty co jsem zkousel videl napriklad na Fotoexpu v Praze.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od Petula » 24. říjen 2017 09:41

Díky všem za zajímavé reakce.
Ještě jsem našla toto: http://www.walimex.cz/walimex-pro-dayli ... p-873.html

Netrvám na ledce, softbox je nutnost.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od Neznamy » 24. říjen 2017 09:25

Já jsem kdysi kupoval tyto:
https://www.phototools.cz/produkt/sada- ... tel-ng-660

Není to LED, ale výkon to má jako dvakrát 4000 W žárovek (12 úsporných zářivek (OSRAM DULUX L 55W/954)). Výkon lze částečně regulovat a součástí sady jsou softboxy.

Moc často jsem je zatím nepoužil, takže nevím, zda jsou dobré. Spíš píšu jen jako info, že nemusí být nutně jen LED.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od Baldion » 24. říjen 2017 09:15

Před půl rokem jsem koupil set světel https://www.fomei.com/produkty-easy-lig ... ail-220188. Jsem s tím vcelku spokojený, jen výkon by mohl být větší. Produktové foto a menší zátiší to usvítí. Nešikovné ale je, že na to nejdou nasadit (bez konstrukčních zásahů) softboxy ani nic jiného. Taky velikost není zanedbatelná, LED světlo bude určitě šikovnější. Nákupu ale určitě nelituju.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od PandaWild » 24. říjen 2017 08:20

Asi matu, pardon, tak beru všechno zpět. :oops: Tyhle zářivky by už měly mít v sobě elektronický předřadník (vf měnič), takže by neměly blikat s 50Hz a jsou tedy pro fotografii vhodnější než vyměňovat za běžné LED.

A v návodu je přímo psané, že s žárovkami se musí manipulovat s odpojenou sítí, tak ten člověk nedodržel uvedené bezpečnostní předpisy, tak se nemůže divit. Kdoví co s tím dělal, že se mu utrhly objímky.

Re: Trvalé LED světlo

Příspěvek od PandaWild » 24. říjen 2017 07:17

Z recenze na Heurece k Terronic Basic Hobby 5 / set 2 (ale to může být jen jeden nešikovný člověk, jen patlal se dotýká objímek při šroubování žárovek když je to v proudu):

- Slabé žárovky v základu. Nutno přikoupit pořádné, které znamenají investici další 4000 Kč.
- Kvalita objímek, na kterých je znát, že se šetřilo kde mohlo. Dvě z nich jsou po týdnu utržené a to jsme je nijak nepřemáhali.
- Probíjení elektřiny. S přepnutými vypínači na OFF jsem dostal při šroubování žárovky do objímky ránu elektrickým proudem.

Jo moment, ale tam jsou jen zářivkové žárovky a ne LED? Fuj, tak to je slabota. Tak to se tam určitě musí dokoupit LED s A++, to je pak už pořádný rozdíl. Halogen má svítivost asi 1,2x vyšší než wolf. žárovka, zářivka 5x, LED A+ je 8x silnější a LED A++ je 10x silnější (a hřeje se jen málo). To jsou už podstatné rozdíly.

A ještě se musí hledět na to, zda žárovka bliká s 50Hz (100Hz) nebo ne - protože to může podstatně ovlivnit scénu při krátkém času závěrky. Klasické vláknové žárovky (+halogen) skoro neblikají, protože mají setrvačnost. Zářivkové žárovky blikají v podstatě všechny (musely by mít vysokofrekvenční měnič). LED žárovky některé blikají a některé ne (musí mít vnitřní stabilizaci kondenzátorem). S blikáním žárovek může být u fotografie dost velký problém, expozice může být krátká a záleží kam se strefí do vln sítě. Blikání se dá testovat foťákem: pohled na displej (podle frekvence displeje, může být vidět blikání stroboskopicky) nebo natáčení videa 60Hz (při blikání to pulzuje s 10Hz) nebo snímek s dlouhou expozicí za současného hýbání foťákem (u blikající žárovky je vidět přerušovaná světelná stopa).

Nahoru