Čištění čipu zrcadlovky

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Čištění čipu zrcadlovky

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od castyhost » 9. prosinec 2017 15:42

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od Host » 4. prosinec 2017 15:29

[quote="castyhost"]jeste jsi zapomnel, ze tu 70-200 L 2,8 se stabilizací mají v jarmaře, bo je to těžká kráva a nechtěj se s tím tahat[/quote
No jo, ale člověk s tím vypadá jako hustokrutopřísnej profesionál, zvlášť když celou sestavu dekoruje patřičným bleskem a potom s tím "osvětluje" desítky metrů vzdálené objekty na různých veřejných akcích. :lol:
Opticky je na tom objektiv s horší světelností o malinko lépe.

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od castyhost » 4. prosinec 2017 14:03

hele, uchem jehly bych jeste bral, ale rybím okem?? to je fakt uz moc

jeste jsi zapomnel, ze tu 70-200 L 2,8 se stabilizací mají v jarmaře, bo je to těžká kráva a nechtěj se s tím tahat

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od ToM » 4. prosinec 2017 13:21

ToM píše:od 18 do 300


pardon oprava od 8mm, i rybím okem jsem si prošel

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od ToM » 4. prosinec 2017 13:19

Fug4s píše:No klasika - fotím rok tak fotím víceméně vše.


tak na to jsme se asi měli zeptat hned, to je pak jasný. Každý si to musí vyzkoušet a samostatně přijít na to, že levný objektivy jsou vyhozený peníze. (pokud chce člověk fotograficky růst) Také jsem si tím prošel. Měl jsem hromady zoomů od seťáků až po Canoňácký "eLka" v rozsahu od 18 do 300 abych pak nakonec skončil u dvou pevných skel 28 a 55 se kterými si vystačím na to co fotím :)

jinak 70-200 L 4 lidi většinou prodávají aby si pořídili 70-200 L 4 se stabilizací, nebo světelností 2,8 a ten pak zase prodávají aby si pořídili 70-200 L 2,8 se stabilizací :) nic lepšího už pak není

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od Fug4s » 4. prosinec 2017 07:41

honza286 píše:Ten Tamron dělá 70-300 bez stabilizace (cena kolem těch 3-4 tisíc) - to je stejná kvalita jako základní setové teleobjektivy od Nikonu / Canonu. Pak ale dělá i 70-300 ze stabilizací a ten je na tom kvalitou úplně jinde a hravě se vyrovná Nikon / Canon objektivům v cenové relaci kolem 20 - 30 tisíc- Ten lepší Tamron se dá pořídit kolem 10 tisíc.


můžeš prosím napsat přímo typ jaký to je? Je to tento?
https://www.google.cz/shopping/product/ ... 8wII0gEwAA
Četl jsem nějakou první recenzi co na mě vyskočila:
https://www.fotoradce.cz/test-teleobjek ... mm-f-4-5-6
a vypadá to dobře. Už bych možná ale pak mohl 2000 přidat a koupit do 70-200L zase tady ten je nový tam bych moc nevěděl do čeho jdu.

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od Host » 3. prosinec 2017 20:33

castyhost píše:btw zbavil bych se canonu :-D


To je základ pro dobrý flame.... :lol: :lol: :lol:
Jen mám obavy, že tady na to nejsou lidi... :lol:

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od castyhost » 3. prosinec 2017 20:19

jsi jeste na zacatku, az ofotis dve tri tela tak tomu budes rozumnet ;-)


btw zbavil bych se canonu :-D

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od Host » 3. prosinec 2017 20:16

Na pootočení foťáku se stativem neexistuje žádná stabilizace, pokud na pevném - těžkém stativu není nasazena fluidní video hlava. Vyhazovat budou dál...

Re: Čištění čipu zrcadlovky

Příspěvek od Fug4s » 3. prosinec 2017 18:38

Jirik píše:Zeptám se a na co potřebujete tele zoom? Fotíte na koncertech, nebo veverky na stromě z velké vzdálenosti? A nebo fotíte aranžované zátiší někde doma na stole? Jestli by nebyl lepší nějaký pevný objektiv např. Canon EF 50mm f/1.8, nebo Canon EF 40mm f/2.8, kvalitou jsou oba o dost dál než ty základní zoomy a cena je hodně nízko. Nebo si zajděte do nějaké větší prodejny, některá skla vyzkoušet přímo v praxi, a pak dějete závěr.

No klasika - fotím rok tak fotím víceméně vše. Občas doma zátiší, hlavně mě ale baví krajiny a makro, ale třeba i zvířata,... Pak mě ale štve když je objekt trochu dál a nemohou se k němu dostat a těch 18-55 je opravdu málo. Chtěl jsem mít možnost si to trochu přitáhnout. Navíc co jsem viděl v tom testu tak by se mi hodně líbilo STM protože když natáčím videa nemám možnost aby se mi zaostřovalo automaticky. Stejně tak stabilizace by se hodila protože mi pravidelně vyhazují když pomalu pootočím foťákem na stativem a takto by to mohlo projít. Proto se mi zatím zdá ten druhý rozumný že si pomohu ikdyž se nehnu se světelností nebo optikou. Pořád jsou tam 3 plus (zoom, STM a stabilizace).
Do toho Lka se mi moc jít nechce, asi bych měl s objektivem vystaráno, ale koupit z bazaru za 12 000 mi přijde hodně. Takovýto objektiv snad někdo nenosí po kapsách s klíčema dohromady takže snad by byly OK, ale zase si říkám proč se toho někdo zbavuje. Tak nějak nevím. Teď jsem si fotobankami "splatil" foťák a základní vybavení a toto by zase byla investice na rok.

Nahoru