Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Ravennka » 16. prosinec 2017 10:08

Lenka píše:Kdo máte techniku na noční vidění, tak u nás na zahradě se aktuálně dají nafotit divočáci jak likvidujou občanskou vybavenost. :-P Já osobně je nevidím ani bez techniky, takže škody sčítám až když se rozední.


Nafoť jenom akci po... dej tomu dramatický titulek a pak z toho udělej video - někde ještě máš tu fotku přejetého divočáka, ne? Tak nejdřív škody a pak závěrečná foto té mrtvoly :twisted:

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od ivusakzkrabice » 16. prosinec 2017 08:28

Když už se tu mluví o zahradě, ještě mne napadá, že pokud chceš zajímavá zvířátka, tak si k mým rodičům můžeš přijet nalovit krtonožky, ale musíš nalovit všechny, jinak sem ani jezedi! :) ;) Je to kousek od Řečan a cestou jako bonus můžeš cvaknout v Kladrubech n./L. kludrubáky.
Jinak sem si vzpomněla, že asi před víc jak deseti lety jsem potkala ve Vídni v jednom parku pořádně drzý veverky, jen nevim přesně kde :) ;)

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Lenka » 16. prosinec 2017 06:31

Kdo máte techniku na noční vidění, tak u nás na zahradě se aktuálně dají nafotit divočáci jak likvidujou občanskou vybavenost. :-P Já osobně je nevidím ani bez techniky, takže škody sčítám až když se rozední.

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Zmrzlinář » 15. prosinec 2017 16:45

Ravennka píše:Nemusíš do města - Centrum Černý Most máš za rohem ;) (doporučuju parkovat co nejdál od Globusu, je to pak blízko k tomu Decathlonu a je tam nejmíň zaplněné parkoviště ;))


Já vím, ale já do obchoďáků nechodím, nemám to rád :-)

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Ravennka » 15. prosinec 2017 16:41

Nemusíš do města - Centrum Černý Most máš za rohem ;) (doporučuju parkovat co nejdál od Globusu, je to pak blízko k tomu Decathlonu a je tam nejmíň zaplněné parkoviště ;))

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Zmrzlinář » 15. prosinec 2017 16:31

Ravennka píše:OT - ale poměrně slušný oblečení za rozumnou cenu (pro tyhle případy) mají v Decathlonu :)


Díky za tip, já to prozkoumám. Ve městě už jsem nebyl asi 3 roky :)

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Ravennka » 15. prosinec 2017 16:20

OT - ale poměrně slušný oblečení za rozumnou cenu (pro tyhle případy) mají v Decathlonu :)

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Zmrzlinář » 15. prosinec 2017 16:04

duben píše:Nevím jak rychle ten objektiv ostří na statiku bude určitě v pohodě, na letovky nebo běh uvidíš jak to půjde.


Já ještě nevím, neměl jsem možnost vyzkoušet páč to prý bude až pod stromečkem, doma mi to zabavili. Co jsem četl recenze, mělo by to mít svižný af. Jen jsem si to zkusil na chvíli, když to přijelo, ale to jsem jen tak vystrčil chvíli z okna, nic jsem nepoznal.

Oblečení si musím obstarat. Já jsem otužilej, tak bych to asi nějak zvládnul, ale teď řeším kam to dám. Do teď jsem měl středně velkou brašnu, tam D5500 a 2-3 objektivy, to se vešlo dobře. Teď mám D500 a ta Sigma je delší než ta brašna, takže problém, potřebuju baťoh.

Nějakej starej Tamrac mám doma, ale ten je nepoužitelnej, vejde se tam jen menší zrcadlovka a 2 malý objektivy, nejde tam dát ani flaška s pitím. Co jsem koukal na ty bágly, většina z nich nemá místo na pití a na stativ, tak snad sehnat nějakýho šerpu nebo nevím :))

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od duben » 15. prosinec 2017 15:54

Nevím jak rychle ten objektiv ostří na statiku bude určitě v pohodě, na letovky nebo běh uvidíš jak to půjde. Co se týká oblečení, počítej s tím, že se při focení nehýbeš nebo ležíš. Takže při focení v 0 stupních se obleč tak jako na procházku do -10 až -12 atd ...

Já v zimě fotím v lyžařském oblečení, ale cenově ideální jsou lovecké bundy a kalhoty ... péřovky s dobrou izolací.

Re: Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Příspěvek od Zmrzlinář » 15. prosinec 2017 15:39

duben píše:Jinak poměrně jistota na hezké fotky zvířat jsou různé workshopy se zvířaty, jak je pořádá Jirka Míchal http://jmichal.cz/, nebo Helena Kučerová https://www.facebook.com/helenahelena1978, nebo Patrik Staněk https://www.patrikstanek.cz/, nebo Ondra Prosický http://www.naturephoto.cz/blog/akce/workshopy stojí to určitě víc jak vstupenka do Zoo, ale výsledné fotky stojí za to a člověk se i naučí jak to fotit. A zrovna posledně zmíněný Ondra jednak chodí sem na fórum a srazy a hlavně je na fotobankách hodně úspěšný.

Počítej s tím, že ideálně to chce mít minimálně 200mm sklo a delší.


Já se někam chystám, zatím se dívám, bohužel trochu bojuju s časem a taky jsem si uvědomil, že nemám nic pořádnýho na sebe do zimy do přírody, džiny a kožená bunda asi není to pravý :-)

Mám Sigmu 150-600, to by mohlo stačit.

Nahoru

cron