Kde prodat zrdcadlovku

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Kde prodat zrdcadlovku

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od petr73 » 10. leden 2018 07:22

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od Zmrzlinář » 9. leden 2018 11:30

Já jsem vždycky úplně bez problémů prodal foťák i objektivy na Paladixu (https://www.paladix.cz/bazar/) a vždycky se našel kupec do maximálně několika dnů.

Naposledy jsem prodával D5500 před Vánoci, předtím v létě atd. Za pokus nic nedáš, můžeš zkusit i bazoš.

Na paladix chodí lidi zkušenější a znalejší tudíž pro plnoformát asi ideální místo, v bazoši a jinde se spíš prodává spotřebák, kompakt, slabší zrcadlovka atd.

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od ToM » 9. leden 2018 07:48

Já tě chápu, tohle bych si taky nenechal doma ve výstavce. Několikrát jsem řešil stejnu situaci. Když jsem takhle něco prodával, nešlo mi o zisk, ale spíš se zbavit něčeho, v čem jsou ještě peníze. Takže jsem jako výchozí cenu vzal tu co mi nabídne megapixel. Tam je výhoda, že člověk dostane prachy na dřevo, hned a bez keců. Tuhle cenu jsem navýšil o 10-20% a dal jsem tomu 14 dní, jestli si to prodám sám. Pokud ne, jel jsem s tím do megapixelu a bylo. Většinou tak z 50% jsem prodal sám. Prodávám na Paladix, Sbazar a Bazos. Nic víc. A ještě jedna zkušenost, megapixel s výkupníma cenama často hejbe. Příklad: zjistil jsem si cenu objektivu cca nějakejch 15.000 a když jsem neprodal sám a za 14 dní jsem tam s tím jel, byla cena už jen 14.000. Ale na stránkách jde výkup nějak zadat, že asi týden výkupní cenu garantují ikdyž jí mezitím sníží.

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od Fyletto » 8. leden 2018 21:46

Díky za spoustu reakcí, určitě si to nechám projít hlavou. Jinak rozhodně bych neřekl, jak tu někdo naznačil, že foťák typu Nikon D700 je bezcenný křáp s minimální hodnotou. Jako druhé tělo ho nevyužiji. Dvě zrdcadla na cesty nenosím. Mám D810 a pak malý RX100. Jinak bych asi potřeboval pár šerpů :-) 10% hodnoty je dost málo na stav a kvalitu přístroje. Ve vitríně jseh ho sice neměl, ale staral jsem se dobře. Je to 12mpix plnoformátové zrcadlo ve velmi dobrém stavu, nacvakal jsem na něm asi 50000 fotek, závěrka je testovaná na 150000 cyklů... Pro začátečníka je to dle mého sen, protože dalece předčí i moderní vícemegapixelové základní dvě řady od stejného výrobce. Chápu, že původních skoro 50 tis za ni nedostanu :D , ale doufal jsem v něco mezi 13-15tis, v závislosti s tím, zdali si zájemce bude přát nějaké "extras" jako více baterií apod. Zkusím to na zmíněných bazarech, na Ebay to dávat nechci, u velkých obchodů jako Megapixel či Škoda si berou příliš velikou provizi.

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od PandaWild » 8. leden 2018 19:14

Megapixel uvádí "Víte, že ho u nás můžete prodat až za 15180,- Kč?
https://www.megapixel.cz/nikon-d700

V nabídce ho mají za 16990,- Kč
https://www.megapixel.cz/nikon-d700-tel ... 1514368178

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 8. leden 2018 18:53

Já jsem před časem koupil od jednoho známého starší objektiv za 17 000, jehož tehdejší pořizovací cena byla cca 60 000. To jsem ovšem věděl, že ten známý se o něj určitě dobře staral a v podstatě ho ani moc nepoužíval. Za techniku, která někoho "provázela po fotobankéřských toulkách" bych cenu viděl tak na 10% pořizovací ceny. Jestli se to někomu vyplatí, to je individuální.
castyhost píše:dneska je to tu jak "U dobre rady" :-D

Jo, to je proto, že už nikdo dneska nemá čas chodit do hospody a chybí mu hospodské poklábosení.

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od castyhost » 8. leden 2018 18:48

dneska je to tu jak "U dobre rady" :-D

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od Ravennka » 8. leden 2018 18:43

No jako tady ho někdo prodává za 18k https://www.sbazar.cz/martys9825/detail ... rip-prodam tak to úplně není to, co bych si nechala ve skříni, protože se mi nevyplatí investovat čas :)

Případně bych zkusila napsat 1 univerzální e-mail s infem a rozposlala ho do různých bazarů s fototechnikou, které jsou blízko - cena je třeba o fous nižší, ale dostane peníze na dřevo a už se nikdy o nic nestará.
Já takhle prodávala starý mobil - než aby se mi válel doma úplně k ničemu, tak šel za 3 tisíce do světa a stálo mne to 1 e-mail na 5 bazarů a pak jednu jízdu do centra (a pizzu vedle v oblíbené pizzerce :lol:)

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od PandaWild » 8. leden 2018 18:20

Asi tak.

Moc se za to nejspíš nezíská, protože užitkovost rychle klesá. Také bych si raději koupil novější model s rozumnějším "současným" vybavením. Asi se víc vyplatí nechat si ho jako sekundární foťák.

Re: Kde prodat zrdcadlovku

Příspěvek od Host » 8. leden 2018 18:11

Ravennka píše:A jinak sbazar, bazos... :) na sbazaru jsem prodala od přívěsného vozíku přes tablet až po skleněnou vázu :lol:


Tak ona se vždy naskytne otázka:...za kolik...? Prodej fototechniky a zrcadlovek zvlášť, kopíruje tristní vývoj trhu s obrazovým materiálem...
Osobně raději zařadím starší, méně používaný kousek fototechniky do vitríny, nebo ho daruji v rodině, než abych se někoho doprošoval, smlouval a nakonec získal pár šupů. Nemluvě o času, který tomu člověk musí věnovat... ;)

Nahoru