TexiGen - generátor textur

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: TexiGen - generátor textur

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Lenka » 21. duben 2017 04:32

Já si Texigen nemůžu vynachválit. Mám z něj jeden (bývalý) bestseller a některé specifické textury se ve východní Asii prodávají takřka denně.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Ravennka » 19. duben 2017 16:34

Jenom perlička - já si kdysi vygenerovala asi 10 těch vesmírných obloh.. 5 mi tam leželo jako mrcha a 6. (s prakticky stejnými kw) se chytla 8-) ale zase brzo zapadla, nicméně pár prodejů udělala, ač se to od ní neočekávalo.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od PandaWild » 19. duben 2017 15:36

Je potřeba především rozhodně nepoužívat tu výchozí implicitní variantu, protože určitě se našel někdo, kdo ji na fotobanky už dal. A pak při sestavování variant si všimnout, jak moc se varianty mění - a z toho usoudit, zda je to dostatečně proměnlivé. Dnes už by tam nemělo být moc generátorů, které dávají podobné výsledky. Ale přece jen, problém může být i v tom, že ve fotobankách jsou teď už kvanta obrázků z TexiGen a tak se dá snadno trefit do něčeho přinejmenším podobného. Typický příklad jsou oči, těch jsou tam kvanta.

Proto se dnes už obrázky z TexiGen špatně prodávají, protože je jich tam nadbytek. Lepší je používat TexiGen jednak na modifikace jiných vlastních obrázků a jednak jako výchozí materiál pro jiné vlastní ilustrace - např. jako podklad nebo textura. Tam je mnohem větší šance na úspěch a není už nebezpečí podobnosti. Prodávat samotné výstupy z generátorů TexiGen není dnes už moc efektivní.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Baldion » 19. duben 2017 15:16

Dovolil bych si po čase otevřít tohle téma. Včera jsem objevil TexiGen :D a přijde mi naprosto úžasný. Moc za něj díky Pando ;)
A teď k věci, používáte jej pravidelně ke generování textur na fotobanky a kromě předchozího zmíněného problému s tím nikdy potíže nebyly?
A pokud budu hodně paranoidní, mělo by pomoct projet to nějakým filtrem ve Photoshopu, abych případnou podobnost eliminoval? Nebo se to bude brát jako upravená kopie podobného obrázku.
Moc díky :)

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od PandaWild » 31. říjen 2016 18:24

Ano, to mají už nějakou dobu automatickou kontrolu při submitu, teda přesněji při schvalování. Kontrolor tím současně ověřuje, zda ten obrázek autor nemá už v portfoliu a případný duplikát vyhodí. Varianty ani úpravy s tím nepoznají, jen přesnou shodu obsahu.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 31. říjen 2016 18:12

Já jsem naštěstí texigen skoro nepoužíval, to jsem zkusil v podstatě jenom jednou a hned to takhle dopadlo. Používal jsem transformace přímo ve photoshopu a triagen - tam je to podle mne OK a možnosti kreativního využití jsou nepřeberné. Takže smažu to poslední dávku a bude.
Oni tím chtějí říct, že když používám nějaký cizí generátor, který jsem nevytvořil já, tak nemám úplnou kontrolu nad autorskými právy a toto se může stát.
Ale zajímavé na tomhle případě je to, že mě odchytli už při submitu - takže mě nikdo napráskat nemohl. Zřejmě tam mají automatickou kontrolu na stejné obrázky.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Lenka » 31. říjen 2016 17:34

Pokud tě vážně stresuje jak moc je co čemu podobný, tak na to existuje jednoduchej filtr - každej novej soubor nahrávej nejdřív na Dreams a až pak na všechny ostatní. DT nic ani vzdáleně podobnýho nepustí. :lol:

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Marsan » 31. říjen 2016 17:17

to ano, nám je to jasný, ale oni se chrání před případným právním sporem. Stačí jim, když někdo napíše ten a ten má "podobné" - "stejné" modro bíle obrázky. Nezkoumají co a jak, hned dělají preventivní kroky a nehledají jak a co..

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od PandaWild » 31. říjen 2016 17:16

Na jednu stranu se tu strachujeme aby náhodou nebylo něco porušené vzdálenou podobností a na druhou stranu jsou i zde autoři, kteří stahují obrázky z netu a jen je pro fotobanky dostatečně upraví aby to moc nebylo poznat, a daří se jim aniž s tím mají problémy.

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvek od Lenka » 31. říjen 2016 17:13

Marsan píše:V podstatě se to může stát každému kdo nějak generuje obrázky. Pravděpodobnost bude malá ale bude. Ona již stačí na první pohled podoba jakékoliv ilustrace. Stačí jim, že někdo ukáže prstem :?


To by nemoh dělat nikdo nic. Co myslíš, kolik může existovat variant na "červeno-modro-bílý tartan" - a stejně jich je na šutru hromada.

Nahoru