Blender

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Blender

Re: Blender

Příspěvek od meron » 13. květen 2018 19:08

Osobne jsem ohledne takovych veci taky radeji trochu paranoidni, ale myslim, ze spousta autoru to bude mit dost na haku. A hlavne pokud textura vylozene nerazi do oci, nejake prokazovani by bylo docela problematicke.I kdyz je pravda, ze pro fotobankovou tvorbu se casto bez texturovani clovek obejde uplne, nebo se tam neklade duraz na realny vzhled textur. V tom by asi zminovany TexiGen mohl byt zajimavou alternativou. Predpokladam, ze negeneruje textury, ktere by byly uplne to prave orechove pro tvoreni nejakych realistickych renderu, i kdyz samozrejme se muzu mylit, nikdy jsem jej nezkousel, jen tak nejak zde s fora mam povedomi o tom, ze existuje.

Re: Blender

Příspěvek od PandaWild » 12. květen 2018 11:19

U některých textur může pomoct TexiGen (např. dřevo). Výhoda že textura je seamless.

Re: Blender

Příspěvek od ToM » 12. květen 2018 11:02

Už dělám pro fotobanky v podstatě skoro jen v Blenderu a v tomhle směru jsem raději dost paranoidní a všechno, tedy "úplně všechno" si dělám sám. Včetně textur. Je to vopruz a šíleně to zdržuje v práci. Místo abych si sedl a hned začal modelovat, texturovat.... musím zvednout zadek a jít fotit. Což je někdy i několikadenní zdržení. Plus následná úprava. Ale jistota je jistota.

Re: Blender

Příspěvek od PandaWild » 11. květen 2018 18:13

A to udání je dost podstatný problém, protože lidé rádi potápějí konkurenci. Platí že "Nesmíte použít cizí materiál!" a pod tím maličkým písmem v závorce "...nebo to nesmí být poznat". Důležité je, zda je ta podobnost prokazatelná u případného soudu.

Re: Blender

Příspěvek od meron » 11. květen 2018 15:56

Ne ne, tu ženskou jsem vyměnil nakonec za model Santy, ať to ještě trošku podtrhne, že se na obrázku mísí vánoce s velikonocemi :D není to ženská převlečená za Santu :D

Jinak s těma texturama by mě to zajímalo, jak to v praxi na fotobankách je. Samozřejmě vím, že člověk by měl používat pouze vlastními silami vytvořené textury, další zdoje apod. Nadruhou stranu nevěřím tomu, že zrovna ve 3D renderech to autoři nějak striktně dodržují a všechny textury si tvoří sami, pokud se jedná např. o nějakou texturu dřeva z textures.com, která je někde na nábytku v pozadí a netvoří dominantu obrázku, kde je jasně rozpoznat, že se jedná o konkrétní texturu z konkrétního serveru. Kolikrát při nastavování shaderů se stejně vzhled textur natolik změní, že nejde identifikovat konkrétní zdroj. A pochybuju, že po tomhle fotobanky nějak konkrétně jdou při těch kvantech obrázků, leda tak na udání.

Re: Blender

Příspěvek od PandaWild » 11. květen 2018 15:04

Mě překvapilo zjištění, že Santa je ve skutečnosti převlečená ženská. Teda co se tu člověk nedozví! :shock:
santa.jpg
santa.jpg (35.04 KiB) Zobrazeno 931 krát

Re: Blender

Příspěvek od Painter » 11. květen 2018 13:04

jj určitě nahraj, jen pozor na textury z textures.com ať nebloknou účet.

Re: Blender

Příspěvek od meron » 11. květen 2018 11:20

Díky, to kuře mělo být spíš vánoční téma :D dělal jsem to do této soutěže https://www.blenderguru.com/competition ... 17-results ale uvažuju, že jej nějak časem do fotobank zrecykluju

Re: Blender

Příspěvek od Painter » 11. květen 2018 06:14

Supr práce, hlavně mě pobavilo to kuře se zajícema kolem pasu a v pistoli. Super velikonoční téma. Je tohle na fotobankách, myslím že to by se mohlo dobře prodávat.

Re: Blender

Příspěvek od meron » 10. květen 2018 17:12

no je pravda, že tohle trvalo mi trvalo docela dlouho, v podstatě 5 měsíců, ale to je taky tím, že jsem to dělal ve volném čase, když byla chuť, většinou teda hodinku dvě denně a to dost nepravidelně. Fotobanky jsou v poměru čas/výdělek pro mě asi dost ztrátou, ale spíš to beru tak, že když zkouším něco nového, tak se snažím to rovnou směřovat na fotobanky, než aby to zůstalo nevyužité. Fotobanky jsou spíš takový koníček.

Nahoru