Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Re: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od sentio2 » 5. listopad 2018 16:35

@admin a Anika: lidičky to by asi šlo ... zkusím. Moc díky.
Škoda, že nejde nějak to automatické nahrazení vypnout (zvlášť, když Acrobat to umí a dělá to defaultně)..
Btw u toho Acrobatu zarovnání textu do bloku - jde to :?: (a nemyslím tím textové poznámky, ale klasicky text).

Re: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od Anika » 5. listopad 2018 15:43

admin píše:A co takhle to v Adobe Acrobatu vykřivkovat - převést všechny texty na křivky a pak to editovat v Illustrátoru? Znamenalo by to sice, že bloky textu, který chceš změnit prostě odstraníš a plácneš tam nový textový blok... Tedy nemůžeš přepisovat texty, ale celé bloky


Tohle by mělo jít i rovnou v ilustrátoru - soubor se neotevírá jako soubor, ale vytvoří se nový soubor do kterého se pdf importuje, ale pozor, jako připojený soubor, ne jako vložený. Pak se zadá sloučení průhlednosti, kde je i volba na vykřivkování písma. Akorát, že vektorová písmenka nejsou nijak seskupená.

Re: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od admin » 5. listopad 2018 13:52

A co takhle to v Adobe Acrobatu vykřivkovat - převést všechny texty na křivky a pak to editovat v Illustrátoru? Znamenalo by to sice, že bloky textu, který chceš změnit prostě odstraníš a plácneš tam nový textový blok... Tedy nemůžeš přepisovat texty, ale celé bloky

Re: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od shalom3 » 5. listopad 2018 11:20

Přikláním se k tomu názoru. Pokud není možnost oslovit zdroj - autora - toho dokumentu, aby dodal příslušný font, tak asi nezbyde nic jiného. Různé programy, se kterými jsem pracovala, také umožňují uložení příslušného fontu přímo do pdf exportu, ale nemám zkušenost s tím, jak by se to chovalo při případné editaci na jiném PC, kde by font nebyl (možná je tím zajištěno jen to, aby byl font korektně zobrazen). Podle mojí zkušenosti však různé programy, které se pokoušejí nabídnout nahrazení jiným fontem, podsouvají fonty velice odlišné od původního. Jako perlička - jednou jsem se setkala, že jako náhradní font byla programem nabídnuta i obrázková sada. ;)

Re: Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od Painter » 5. listopad 2018 09:22

Pokud chceš font editovat, myslím že jsou jen 2 možnosti - stahnout všechny fonty anebo nahradit jiným fontem který už v PC máš (https://www.youtube.com/watch?v=NUZpn9wbWvY). Nemůžeš "psát" fontem který nemáš v PC. Illustrator musí hlásit že mu font prostě chybí. Dalo by se natáhnout PDF v křivkách, ale to zase samozřejmě nejde editovat text. Třeba ale ještě někdo poradí jinou featuru.

Illustrator CS6 - chybějící písma v PDF

Příspěvek od sentio » 4. listopad 2018 19:22

Snad Admin promine, mám dotaz, který s FB asi nesouvisí...

Mám dokument PDF, který potřebuji jemně zeditovat (nahradit jeden sloupec textu za jiný). Nicméně mi Illustrator při otevření(importu) vyplivne seznam chybějících fontů s dovětkem, že to automaticky nahradí:

příklad: "Písmo HelveticaNeue-Condensed chybí. Ovlivněný text bude zobrazen pomocí náhradního písma."

Nejprve jsem se pokoušel chybějící fonty postahovat, ale po hodině jsem měl sotva třetinu. Když to ignoruji a dokument otevřu, tak si tam Illustrator narve něco svého - výsledkem je totálně rozházený text v celém (dost velkém) dokumentu.

DOTAZ zní: lze v Illustratoru CS6 nějak vypnout toto automatické nahrazení chybějících fontů?
Když to totiž otevřu v Acrobatu, tak dokument zůstane stejný (nic se automaticky nenahradí) a hlášku s chybějícícm fontem řve až v případě, když se pokusím editovat jednotlivý odstavec(větu). Btw v Acrobatu editaci ale také nemohu udělat, neb mi text vybere v totálně pitomých blocích (vybere i text, který chci ponechat). Druhým problémem je, že editace je velmi pomalá a navíc při vkládání nového textu mi nedovolí ani takový základ jako zarovnání do bloku.

Moc děkuji za jakoukoliv pomoc.
Váňa

Nahoru