Danění přímů z fotobank

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Danění přímů z fotobank

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od shalom3 » 30. březen 2019 21:20

hm, víc než 10 nebo 20 tisíc - to je nějaké dost velké rozpětí ;)
viz dosti dobře napsaný článek na toto téma:
https://www.podnikatel.cz/clanky/jake-p ... et-nemusi/

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od EvaKrylova » 30. březen 2019 10:40

shalom3 píše:Jestliže jsi normálně zaměstnaná, tj. příjem podle §6 zákona o dani z příjmu, pak do daňového přiznání musíš zahrnout všechny příjmy z fotobank (dolní hranice neexistuje). Ano, zahrnuješ pouze ty příjmy, které jsi již obdržela.



Jak to? mě bylo řečeno že pokud vydělám víc jak 10 nebo 20 000 za rok tak pak už to musím zdanit.

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od shalom3 » 24. únor 2019 13:23

Pokud žádný příjem nebyl odeslán na Paypal, tak nic neřeš za rok 2018.

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od Xmichal » 24. únor 2019 11:59

Ahoj,
jak je to s podáním daňového přiznání a přehledy o příjmech a výdajích OSVČ a jaké jsou povinnosti v případě, že příjem z fotobank je nulový nebo je tak malý, že nebyl odeslaný na PayPal účet.

Děkuji,
Michal

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od Painter » 19. leden 2019 10:35

Hamin píše:
Painter píše:Ahoj, prosím může mi někdo potvrdit - dávám do daní příjmy co přišly na PP ve 2018 - to znamená prosinec, který přišel teď v lednu budu danit až další rok? Díky


Ano, přesně tak. Do 2018 se počítají všechny příchozí platby na PP od 1.1.2018 - 31.12.2018


Díky četl jsem to ve starším komentáři ale přišlo mi to trochu divný když výplata se počítá i prosincová.

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od Hamin » 18. leden 2019 08:51

Painter píše:Ahoj, prosím může mi někdo potvrdit - dávám do daní příjmy co přišly na PP ve 2018 - to znamená prosinec, který přišel teď v lednu budu danit až další rok? Díky


Ano, přesně tak. Do 2018 se počítají všechny příchozí platby na PP od 1.1.2018 - 31.12.2018

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od Painter » 18. leden 2019 06:49

Ahoj, prosím může mi někdo potvrdit - dávám do daní příjmy co přišly na PP ve 2018 - to znamená prosinec, který přišel teď v lednu budu danit až další rok? Díky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od shalom3 » 13. leden 2019 17:35

Píšu tam zpravidla celou korunu nahoru. Tím se nic nezkazí. Jinak všechny tyhle formuláře jsou k dispozici na internetu
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-osvc-2018 (sociálka)
https://www.vzp.cz/o-nas/nejcasteji-res ... vc-on-line (VZP)
(ručně bych to už nevyplňovala ani z úleku :shock: )

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od Myšice » 13. leden 2019 16:35

Když píšu do přehledů pro pojišťovnu, ČSSZ a jiné byrokracie ty částky příjmů, jak se to musí zaokrouhlit, když mi vychází po přepočtu na Kč čísla s drobnýma za desetinnou čárkou? Musí to být na celé číslo, nebo tam ty setiny nevadí?

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvek od sentio » 12. listopad 2018 13:46

díky moc za ujištění ...
tak přeji ať máte co danit :mrgreen:

Nahoru