2 stejné portfolia?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: 2 stejné portfolia?

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od kasi » 16. prosinec 2018 12:13

Chalabala píše:Návštěvníku, moc se mi nelíbí, když někdo někoho označuje za cvoka. I dnes se dá fotit pro fotobanky a generovat tak slušný zisk (i na ty letenky). Dokonce k tomu není potřeba ani několikadesetitisícové portfólio. Trh se neustále mění a s ním i trendy. Přibývají nové agentury, jiné zase hasnou, a tak je pro fotografa i jiné rozložení příjmů než bylo v roce 2010 nebo 2014. Nesdílím obecnou skepsi nad fotobankama. I po osmi letech mě to neustále baví a co se týče roku 2018, tak pro mě bylo milé už v listopadu vědět, že to byl zatím nejlepší rok.Tak já mohu těžko hodnotit, dneska je to přesně rok co jsem na FB. Svoje portfolio mám zatím jen na SH a nedávno jsem trochu začal přidávat i na Fotilu. Ale můžu říci, že ten rok vydělal na nějakou tu slušnou letenku.

Ted si říkám, jestli přidávat na další FB, nebo se zaměřit více na tvorbu videí. ;)

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od Bananaboy » 15. prosinec 2018 22:26

Ravennka píše:Já mám prodeje i nahnilých jablek popadaných od souseda :lol: člověk nikdy neví :mrgreen:

Možno by mala úspech aj celá následná séria, teda kvasenie... jamalalicha i paprťála, patláma, patláma a žbrluch, potom pálenie, koštovka a napokon silne zblurovaná fotografia s popisom "Drunk vision". :D

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od shalom3 » 15. prosinec 2018 21:55

Tak to je docela příjemné - fotka zřejmě pořízená za účelem podání stížnosti na Měst. úřad, kde to stejně nikdo neřešil ;) , tak aspoň přinese takovéto zhodnocení.

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od Ravennka » 15. prosinec 2018 21:27

Já mám prodeje i nahnilých jablek popadaných od souseda :lol: člověk nikdy neví :mrgreen:

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od shalom3 » 15. prosinec 2018 21:10

Tu a tam se prodají věci, že se člověk diví. V létě jsem nafotila polovyschlou Sázavu, kde byl uprostřed ostrov kamení s nějakým rostlinstvem. Dala jsem k tomu titulek něco jako "Romantické zahradní jezírko s kamenným ostrůvkem a rostlinami" - no, a taky se to prodalo ;) . A to jsem spíš čekala, že to rovnou vyšoupnou.

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od Painter » 15. prosinec 2018 18:55

GreatWhite píše:ale to načasování je jenom jeden ze střípků do konečné mozaiky, ať se nezasekneš na jedné podružné věci. :) ono dva roky focení je prostě jak nic, pokud to tedy není intenzivní focení a nemáš někoho u sebe, kdo ti řekne co a jak. spíš asi bude problém v námětech (ty krajinky musí být pecka, aby se prodávaly) a v samotném focení.


Nj, ale já moc nevím co fotit. Většinou jezdím sám protože manželka je doma s malým. Takže lidi fotit nemohu. Jak jsem psal zkouším tam nacpat sebe ale je to naprd. Že bych hledal modelky/ly které bych vyfotil třeba jen za MR do toho se mi moc nechce. Vařit neumím, aby byly hezké fotky jídla. Vím že se dají vyfotit samotné suroviny, ale to asi nějaké terno nebude. Fotky "zátiší" - moc neumím to aranžovat a navíc to chce spoustu rekvizit které nemám. Nechci tu vše negovat ale krajina mě zaprvé baví a navíc je to relax od toho kompu. Nedávno jsem nad tím přemýšlel že asi tímto směrem cesta nevede a viděl jsem že v krajině musí být alespoň člověk (k tomu mě přivedl hlavně IG, ikdyž je to něco jiného), tak jsem zatím vymyslel ty "autoportréty".

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od GreatWhite » 15. prosinec 2018 13:46

ale to načasování je jenom jeden ze střípků do konečné mozaiky, ať se nezasekneš na jedné podružné věci. :) ono dva roky focení je prostě jak nic, pokud to tedy není intenzivní focení a nemáš někoho u sebe, kdo ti řekne co a jak. spíš asi bude problém v námětech (ty krajinky musí být pecka, aby se prodávaly) a v samotném focení.

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od Painter » 15. prosinec 2018 10:37

Chalabala píše:Souhlasím s GreatWhite, úspěch je v mixu všeho možného.

Painter, myslím, že byste se měl podívat na své portfolio a odpovědět si na otázku, kdo by měl být vaším zákazníkem. Jestli jde o fotky a stál byste o mou radu, můžete mi poslat link na vaše portfolio do soukromé zprávy nebo na Facebooku, tedy pokud nechcete tady veřejně.


No to je právě ono, baví mě nejvíce krajiny (k focení jsem se dostal přes malbu olejem i akvarelem krajinek), ale jezdím okolo ČB, a tak si říkám, kdo si koupí třeba třeboňský rybník. Teď jsem začal tam alespoň cpát sebe aby tam byla postava a nějaký motiv, ale zaostřit na rovinu (třeba trávu) nastavit 10s samospoušť a pak tam rychle běžet je na h.. nic. Jak jsem psal o tom typu tak právě nejvíce mi vydělávají bitmapové ilustrace, pak vektory a fotky s videii nic moc. Vzhledem k tomu že Ježíšek nese nový objektiv tak si říkám že kdybych raději kreslil, tak asi vydělám více a navíc bych ušetřil desetitisíce co jsem už dal do techniky. Ale focení mě baví a jsem rád když zase vypadnu od počítače. Jsem grafik, takže čumím 8h do počítače v práci, přijdu domů a koukám do toho kvůli FB.
Děkuji za nabídku pošlu odkaz přes "Atlas hub".

GreatWhite píše:to načasování jsem myslel, že podzimní náměty nahrávat v srpnu a ne až v půlce listopadu.;)


Jo problém je že jsem začal s focením před 2 lety, takže moc toho do foroty nemám. Čekám než jsou barevný listy třeba o podzimu, pak je teprve jedu fotit a pak teprve nahrávám, takže takto dopředu nahrávat nemohu, ale logiku to má. Snažím se třeba dělat vektory dopředu.

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od GreatWhite » 14. prosinec 2018 22:27

Jo, teď si zrovna upravuju jarní zahradní práce, něco ze skleníku a rozkvetlé trnky :D nechám ve složce, rozdělím na tři sérky a nahraju něco v lednu, únoru a březnu. a pak stejně nafotím zase něco nového a určitě neodolám a dám i v květnu, větší část nechám ale na další rok. to jaro je v pohodě, se mi celkem prodává průběžně celoročně, ten podzim a zima je myslím víc závislý na načasování.

Re: 2 stejné portfolia?

Příspěvek od shalom3 » 14. prosinec 2018 21:56

GreatWhite píše:to načasování jsem myslel, že podzimní náměty nahrávat v srpnu a ne až v půlce listopadu.;)

S tím jsem si lámala hlavu na jaře. Fotila jsem květenu a když jsem ji konečně nashromáždila a popsala, tak bylo jaro fuč. A i kdyby ne, tak např. článek o tom, jak pěstovat tulipány, nebude vydáván až když kvetou. Jak to tedy řešíš, necháš to 3/4 roku ležet a pak to nahraješ?

Nahoru