Slávim

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Slávim

Re: Slávim

Příspěvek od shalom3 » dnes, 11:03

Já vůbec nedělám foťáková nebo kamerová videa, ale jen animace, většinou abstraktní. Podívala jsem se na Shutter a jedna z věcí, které mi vyjely na frázi 3d abstract animation (v rámci oblíbených) je třeba toto:
https://www.shutterstock.com/cs/video/c ... urple-pink
Mj. používám prográmek DP animation Maker. Vytvoření podobného videa v něm by byla celkem hračka - udělat si obrázek, kde prostorovost simuluji pomocí gradientu, pak ho do toho programu načíst a aplikovat na něj rozvlnění.
V Blendru se samozřejmě dále učím, stala se z toho pro mne taková záliba. Ale někteří machři v těch tutoriálech jsou schopni sfouknout úžasné abstrakce během nějakých 10 minut (na delší tutoriály v angličtině zatím nemám ;) - to musím ještě počkat, až budu jak Blender tak i anglinu umět mnohem lépe).
Je fakt, že prodej abstrakcí není úplně masivní, ale občas to vylepší skóre.

Re: Slávim

Příspěvek od PandaWild » dnes, 08:24

Tipuji že nemají na mysli rozdíl mezi 3D videem na kterém člověk stráví měsíc, a 5-sekundovým cvakem z foťáku z ruky. Tam je jasné že se více práce projeví. Spíš se bude jednat o nesoulad mezi očekáváním a realitou u výtvorů na zhruba stejné úrovni.

Re: Slávim

Příspěvek od Bananaboy » včera, 23:30

Tak to by som asi zase nebol ja, keby som nepopieral všetky zákony fotobankérskeho businessu.

Mne sa celkovo videá predávajú málo, ale keď sa už nejaké predá, tak sa predá kvalitnejšie video, na ktorom som sa viac narobil. Zrovna jedno, ktoré sa mi najviac predáva na Shutterstocku, mi dalo najviac práce. Bol to dlhý rendering z Cinemy a ešte som pridával špeciálne efekty v AE. Trvalo veľmi dlho, kým som ho vytvoril.

Ja síce žiadne vyslovene 3 minútové rýchlokvašky nemám, takže nemám moc s čím porovnávať, ale mám pár jednoduchších videí, ktoré som vytvoril trochu rýchlejšie než tie kvalitnejšie videá a z nich sa nepredalo ešte žiadne. Takže na mňa tie teórie o predajoch najľahších videí nejako neplatia.

Mimochodom, keď si dám zobraziť cudzie videá na Shutterstocku na nejaké kľúčové slovo a zoradím ich podľa populárnych (a teda asi aj najpredávanejších), tak sa mi na prvých stránkach zobrazia väčšinou kvalitné videá a nie žiadne jednoduché shity. Tak potom už fakt nerozumiem, ako sa vám môžu viac predávať rýchlokvašky.

Re: Slávim

Příspěvek od shalom3 » včera, 20:49

Jo, úplně přesně, videa, která jsem prodala za 100 USD (ne teď, v minulosti), za ně se fakt docela stydím. Ty vypiplané kousky se prodají zřídkakdy za neodolatelné ceny v řádu centů. Tak jsem si práci rozdělila - shity po desítkách, mezitím vždycky nějaký kousek pro radost.

Re: Slávim

Příspěvek od janko » včera, 19:49

Bananaboy kamaráde to video jsem dělal zhruba 3 minuty...videa s kterýma se mazlím .. a jsou celkem kvalitní ty se neprodávají vůbec :shock: nejvíc se prodávají rychlokvašky..

Re: Slávim

Příspěvek od h.sunny » včera, 11:26

Potvrzuji prodeje nových fotek (to už i v březnu a české motivy hodně do Česka), ovšem že by prodeje byly nejlepší, tak to tedy fakt ne. Na počet to špatné není, (i když za to roky a novou techniku by to kuci mělo růst poněkud exponenciálněji) ale v poslední době většinou jen za 0,35, což také nebývalo. Naposledy někdy v lednu za 50 a 15, to jsem si ale výskala! Takže to do této rubriky vlastně nepatří, moc tedy neslávim. Jen to Česko, a to mě těší. Takže malej jupík!

Re: Slávim

Příspěvek od Bananaboy » včera, 11:14

To video by som chcel vidieť. To musí byť poriadna pecka. Po mojích videách ani pes nakazený koronavírusom neštekne. :(

Re: Slávim

Příspěvek od shalom3 » včera, 10:59

Šťastný to člověk, mně se teď v dubnu neprodává skoro nic, březen tak špatný nebyl.

Re: Slávim

Příspěvek od janko » včera, 08:45

Chtěl bych pozvednout morálku týmu...
Minulý měsíc byl nejlepší na fotobankách... je to i díky kurzu :D
z jednoho videa se stal bestseller.. za jeden týden se prodalo trikrát..
Prodej fotky v České Republice kousek od místa kde bydlím :-D
a co je zajimavé prodávají se mi novinky .. to dřív nebylo...

Re: Slávim

Příspěvek od Host » 18. březen 2020 21:03

No, ono je to docela jedno z jakého důvodu se tak děje.
Nám "exportérům" to možná trošičku pomůže... ;)
Teda pokud se nerozjede nějaká šílená inflace...

Nahoru