Vybírám nový monitor

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vybírám nový monitor

Re: Vybírám nový monitor

Příspěvek od Dusan » 22. srpen 2019 15:02

Díky za tip, monitory od Dell se mi líbí, jen tento model jsem úplně přehlédl a vypadá to hned na vítěze :)

S tím 4k máš asi pravdu, není to u mě podmínka a dívám se že v profi řadách ta cena jde stejně ke 40tis. ;) Taky díky za osvětu v tom značení, díval jsem se na jiný model a právě bez toho P.

Eizo je fakt drahé, cena dobré 27" je 27tis Kč s rozlišením 2560 x 1440 a design to má jak z 90let.

Re: Vybírám nový monitor

Příspěvek od duben » 22. srpen 2019 09:17

Já si cca před měsícem koupil tenhle https://www.dell.com/en-us/work/shop/de ... ccessories, není to 4k, ale podle mě je na 27" nesmysl mít 4K, na vzdálenost z jaké koukáš na monitor rozdíl nebude vidět a ovládací prvky budou tak malé, že stejně budeš muset mít zvětšení na 150 procent nebo víc.

Co vím tak někdo psal na netu zkušenosti s DELL monitory, že některé z nich šlz moc do žluta apod. Ale za mě tedy veliká spokojenost, obraz prakticky do krajů a s barevným podáním jsem hodně spokojený. Podstatné je aby to byla UP řada a nikoliv jen U řada. To P je řada professional. Pro mě super, že to má "100% Adobe RGB and 100% sRGB as well as two new colour spaces: 100% REC 709 and 98% DCI-P3" a kalibrace z továrny mi sedí. Oproti EIZO stojí půlku.

Vybírám nový monitor

Příspěvek od Dusan » 21. srpen 2019 13:54

Ahoj, nastal u mě čas vyměnit starý monitor. Do teď jsem měl Eizo s2031w 16:10, je to zakladní řada. Funguje skvěle, jen ta velikost už mi vadí. Chtěl bych něco tak cca do 20tis asi 27 palců a ideálně 4K rozlišení. Jedná se mi hlavně o úpravy fotek a sem tam nějaké videa, jde mi převážně o dobré barvy a podsvícení.

Zajímalo by mě co používáte vy a vaše zkušenosti?

Nahoru