Kecy v kleci

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Kecy v kleci

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od basti » 16. červenec 2018 20:21

Ale riskne, já už viděl takové úlety, že už mě snad nic nepřekvapí:

1) Reklamní kampaň nemalé firmy na FB, fotka v reklamě s logem Shutterstocku
2) Web energetického gigantu, fotky s logy Dreamstime a 123RF
3) Moje ukradené fotky byly v Readers Digest, 100+1, na TV Nova...
4) A borec na konec - baba rozkradla kámošovi fotky, vytiskla je a udělala si autorskou výstavu!

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od belinka » 16. červenec 2018 11:07

Veľa ľudí presvedčených že oni nafotia super fotky mobilom. Stretla som sa s eshopom s mobilovými fotkami produktov a je prekvapená že jej biznis nejde ;-). Myslím že reklamná agentúra neriskne nejaké zadarmo fotky alebo stiahnuté z webu.

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od basti » 16. červenec 2018 10:02

Generické výcvaky jde sehnat i zadarmo a ve slušné kvalitě. Pak nějaké historické specialitky, protože to mají různé archivy a univerzity k dispozici zadarmo - tady bacha na wiki, občas něco přebírají a poskytují dál jako CC, ale už neplní podmínky původního zdroje.

Na jakékoliv specializované fotky už začíná být problém i fotobanka. Chci sněženku, ok, je jich milion. Ale chci nějakou speciálnější alpskou kytku, konečná. Možná budu mít kliku na nějaké monstr macrostock databázi typu Getty, ale už to holt bude stát $100 a ne $1.

Stačí zajít na webtrh a podívat se na XY diskuzí na téma jak si nabouchat produktové fotky sám a jak sehnat fotky zadarmo. Než bych dal 30-100 Kč za fotku na fotobance, radši zabiju hodinu času sháněním fotky zadarmo - a to se fakt vyplatí :D

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od Ravennka » 15. červenec 2018 14:28

Před lety jsem dělala (zdarma) leták pro jeden domov seniorů, kde opravdu nebyly prostředky na kupování fotek a zároveň nikdo nechtěl porušovat autorská práva. Když si vzpomenu, jak jsem prolezla všechny free místa a naprosto marně jsem se snažila najít jediný použitelný obrázek... nakonec to skončilo na fotkách z domova důchodců, které cvakli na nějaký obyč kompakt.

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od basti » 15. červenec 2018 13:52

Návštěvník:

Už jsi někdy slyšel o model release, property release, chráněném designu a podobně? Navíc z 90 % jsou free fotky technicky na úrovni výcvaků z mobilu. O ceně práce, kvalitě, legálních rizicích a podobně nemá cenu diskutovat - holt čecháček kolenovrt ;)

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od Návštěvník » 15. červenec 2018 13:38

Na co kupovat fotky na fotobankách, když je tolik zdrojů zdarma. :shock:

https://www.wplama.cz/kvalitni-obrazky- ... e-stazeni/

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od PandaWild » 15. červenec 2018 13:00

Painter píše:Ahoj,
zkouší někdo prodávat fotky nebo ilustrace na mobily, trika...
Narazil jsem teď na https://www.redbubble.com/ ale nejspíš bude muset člověk u toho hodně propagovat aby měl nějaké prodeje. Má s tím někdo zkušenost. Případně je "známější" stránka než tohle. Koukal jsem na fineartamerica, ale tam se prodavají jen obrazy. Díky
Když jsem zkoušel tenhle typ prodejů (potisky), tak RedBubble jsem také nějakou dobu zkoušel a pak zas zrušil, protože pro naše využití měl neúnosně vysokou pracnost a prodej jsem tam žádný neměl. Zkoušel jsem ještě ArtPal, ten byl sice jednodušší na použití, ale za 2 roky žádný prodej (nebo ho zatajili), tak také letěl. Jenom FineArtAmerica se ukázal být životaschopný, kde se vyplatilo si i zaplatit premium účet, což znamená možnost vystavení více věcí než 25. Prodává nejen obrazy, ale i potisky různých předmětů a také elektronickou formu. Lze tam dávat fotky i ilustrace, vše má šanci na prodej co je běžně na fotobankách. Pracnost je únosná - nelze sice nahrát kvanta věcí dávkově, ale když se připraví šablona předvoleb, tak stačí jen nahrát a odeslat. Případně s využití klávesového makra lze nahrávání plně automatizovat. Postupem času mi prodeje na FineArtAmerica klesají, možná se mi další rok premium už nevyplatí, ale může hrát roli to, že jsem nahrál věci jen na začátku a od té doby jsem už nic nepřidal.

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od PandaWild » 15. červenec 2018 12:43

shalom3 píše:Zatím bych se toho tak nebála, asi je k tomu potřeba opravdu výkonná mašinka, kterou nebude mít moc lidí.Taky se mi nechce věřit tomu, že ta umělá inteligence bude tak bezchybná.
Něco takového už delší dobu (zatím marně) také zkouším a jestli to takhle dotáhli, tak užitkovosti docela věřím. Princip je podobný jako u mozku - neuronové sítě na několika úrovních rozlišení rozpoznávají tvary a objekty a podle zkušeností z tréninkové sady vzorků posuzují, které tvary jsou pro obraz důležité a které jsou šum, případně i mohou domyslet jaké detaily se tam předpokládají (tj. zvýšit rozlišení). Je náročné připravit dostatek tréninkových fotek (s rušením i bez) a tu síť naučit, to vyžaduje dost výkonný PC (vzorky se projíždějí mnohokrát). Výsledkem je sada koeficientů váhových matic, to je to hlavní "know how". Na odšumění pak stačí už jen běžný PC, jen se fotka vynásobí filtrem s naučenými maticemi.

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od shalom3 » 12. červenec 2018 10:24

Na fineart jsem se kdysi registrovala a myslím, že obrázek tam bylo možné "naaranžovat" na různé předměty - mobilová pouzdra, ručníky, závěsy a nevím už, jestli také trička. Připadalo mi to ale všechno hrozně zdlouhavé, tak jsem tam nahrála jen asi tři obrázky a nechala jsem to být. Panda se tu kdysi zmiňoval, že se mu tam nějaké prodeje realizovaly, nevím jestli to pokračuje.

Re: Kecy v kleci

Příspěvek od Painter » 12. červenec 2018 07:20

Ahoj,
zkouší někdo prodávat fotky nebo ilustrace na mobily, trika...
Narazil jsem teď na https://www.redbubble.com/ ale nejspíš bude muset člověk u toho hodně propagovat aby měl nějaké prodeje. Má s tím někdo zkušenost. Případně je "známější" stránka než tohle. Koukal jsem na fineartamerica, ale tam se prodavají jen obrazy. Díky

Nahoru