Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od Waterell » 19. červenec 2015 14:46

Děkuji za iformace/rady a obecně zpětnou vazbu.
Díky
Ww

(Jestli se chce ještě někdo vyjádřit..klidně, budu jen ráda. ;))

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od Ravennka » 18. červenec 2015 22:53

Bych jenom ráda podotkla, že se vyplatí oklíčovat každou trochu rozumnou fotku, protože člověk nikdy neví, co se prodá ;)

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od shalom3 » 18. červenec 2015 22:12

Fotek mám sice ve svém portfoliu jen pár, nic moc kvalita, ale prodal se již několikrát třeba i záběr na květ mahonu. Člověk nikdy neví, ale určitě to chce sledovat a porovnávat, dál na sobě pracovat - jak již zde řekl kolega fotobankéř Duben. Ale určitě stojí za to začít.

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od majo4688 » 18. červenec 2015 21:20

Tiež si myslím, že majú relatívne nízky predajný potenciál (nie, že by boli nejak hrozné, akurát ich obsah, predmet, je už "obohraný" a menej sa predáva. Ale podobne to mám i ja nakoľko fotím prírodu (hoci väčšinou "wild", teda lesy, lúky a tak dalej) a paradoxne zaznamenávam predaje práve tých z môjho pohľadu najviac "obohraných nič moc" fotiek, ktoré som sa pomaly hanbil nahrať a fotky, na ktoré som hrdý a skutočne sa mi veľmi páčia sa zatiaľ nestiahli ani raz :) Takže treba nahrávať hocičo a človek potom uvidí, aký presne predajný potenciál to má. Na niektorých fotkách je pre moje oko trochu nevhodná kompozícia, ale inak sú tam celkom fajn fotky.

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od duben » 18. červenec 2015 19:52

Zapracoval bych na kompozici, nápadu a koukal na fotografické servery na opravdu pěkné fotky a zkoušel přijít na to v čem jsou o tolik lepší.

To tovje jsou většinou takové cvaky bez nápadu, jako "hele kytka, cvak", hele kedlubna cvak. ... Zkoušej různé úhly, neboj se k tomu lehnout, hlídej si aby ti tam nelezly rušivé věci navíc. Pozor na přepaly máš jich hodně, část jde řešit technikou (foťák víc pobere), případně ND filtry, ale mnohem víc se dá vyřešit jiným úhlem focení nebo počkáním na lepší světlo (po ránu nebo v podvečer).

U většiny toho co tam máš, si komerční užití moc představit neumím, ale sem tam by se ti možná něco prodalo, občas kupující překvapí.

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od patrikslezak » 18. červenec 2015 19:49

Ahoj myslím, že máš oko,talent na focení, hraješ si s hloubkou ostrosti, určitě bych to zkusil.
Co se týká využití fotografií, určitě by si některé fotky našli zákazníka, máš v těch ukázkách kvalitní věci, líbí se mi tam konev na zalévání, šroub, pedál od kola, detail lana, kedlubny,vosička u slunečnice. Uměl bych si představit využítí tvých fotek na webových stránkách o zahradničení, chalupaření , přírodě.
Některé věci by ti asi vybíravější fotobanky zamítli. Máš tam fotky, kde jsou lidé, pokud nemáš písemný souhlas od nich vyplněný, fotobanka by ti to nevzala, musela by jsi to nahrát jako editorial. Lidi v horách,hasiči, starý pán s košíkem, lidi u občerstvení.
Některé fotky mají slabší kvalitu,namazaný chleba má ostrý stín, máš to špatně nasvícený, koláče taky slabé světlo,někde máš oblohu bez kresby, fotka jak je mlha, je tam fotbalová branka, nahoře bych ji řízl. Dávej si pozor na fotky s reklamou, ten fotbalový míč, vyretušovat nápis, knihy v knihovně budou asi taky problém. Většinou mi fotky s textem vyhodili, třeba jsem fotil vlak na zástavce, byl tam název zastávky Moravská Chrastová, editoři to neuměli asi přeložit, tak mi to zamítli.

Re: Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od Bonifac » 18. červenec 2015 19:24

mne sa to zda byt vacsinou malo ostre, niektore zase zasumene co ti asi fotobanky nezoberu. Ale je dost mozne ze sa mylim ze su ostre az az. Co sa tyka tem tak zakaznik je nevyspytatelny takze sa to moc posudit neda. Treba skusit.

Poradíte? Posoudíte? (Prosím o váš názor)

Příspěvek od Waterwell » 18. červenec 2015 18:57

Všechny zdravím,
ráda bych se zeptala na Váš názor na moje fotky:
http://waterwell.webnode.cz/fotogalerie/priroda/
http://waterwell.webnode.cz/fotogalerie/lide-a-mesta/

Budu ráda za vaše jak kladné tak záporné komentáře a rady. :) Ohledně např. kvality, využití,...atp.

Předem děkuji
Ww

Nahoru