Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Host » 25. červen 2020 15:00

shalom3 píše:Tak se zdá, že Pond5 uvedl už do praxe také nějakou skvělou obchodní politiku. Prodalo se mi video za 1,17, skutečná cena, která se zobrazuje je však 25 USD. Takže to vypadá, že všechny fb pojedou stejnou strategii. Podle mého soudu strategii nezadržitelného zániku - nevím, proč by si někdo měl kupovat kusovky za drahé peníze, když si může za podobnou částku koupit předplatné a stahovat mnohonásobně více. Kdekdo si stáhne haldu materiálu a pak ztratí zájem. Na vymýšlení nových neotřelých a unikátních témat už mnoho prostoru není, často mi přijde, že na fotobankách je už snad úplně všechno. Občas se objeví horké téma, které poměrně záhy zanikne - to také není cesta, která by udržela kontributory při životě. Nevidím to nijak růžově.

O tomhle jsem uz v breznu psal. Je nutne nezapominat, ze ty male protivne prodeje jsou procentem castky, kterou jste si sami napsali. Zvyste ceny a i predplatne, nebo co to je, bude za vic. Osobne zacinam na 60usd, unikatni zabery klidne i za 150usd, takze neni duvod ke stiznostem... zatim... :|

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od shalom3 » 25. červen 2020 11:37

Tak se zdá, že Pond5 uvedl už do praxe také nějakou skvělou obchodní politiku. Prodalo se mi video za 1,17, skutečná cena, která se zobrazuje je však 25 USD. Takže to vypadá, že všechny fb pojedou stejnou strategii. Podle mého soudu strategii nezadržitelného zániku - nevím, proč by si někdo měl kupovat kusovky za drahé peníze, když si může za podobnou částku koupit předplatné a stahovat mnohonásobně více. Kdekdo si stáhne haldu materiálu a pak ztratí zájem. Na vymýšlení nových neotřelých a unikátních témat už mnoho prostoru není, často mi přijde, že na fotobankách je už snad úplně všechno. Občas se objeví horké téma, které poměrně záhy zanikne - to také není cesta, která by udržela kontributory při životě. Nevidím to nijak růžově.

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Wood2 » 9. březen 2020 12:46

Na Motionelements jsem měl staženo za dané období 98 videí a výdělek 51 dolarů - spolupráci jsem ukončil
Na Storyblocks ještě horší výsledek s výdělkem než Motionelements. Také jsem ukončil spolupráci. A to slibovali, že pro contributory vytvoří nějaký fond. Je zajímavé se podívat plans a pricing https://www.videoblocks.com/pricing

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Host » 8. březen 2020 20:55

Absolutně se mi v poslední době překopala struktura prodejů, ale výsledná částka je stále plus mínus stejná. Některé prodeje spíš naštvou, než potěší, ale je jich zase o trochu víc. Koneckonců podobně funguje - nefunguje Istock - Getty. Smysl má sledovat jen tu částku, která přijde každý měsíc na účet.

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od shalom3 » 7. březen 2020 15:18

Něco podobného vzniklo už loni na motionelements. Prodeje jsou naprosto netransparentní, tabulka s nějakými ciframi se objeví jednou za čtvrtletí. Vůbec není zřejmé, co a kdy se prodalo. Také tuto "obchodní politiku" považuji za nehoráznost, nechávám tomu ještě toto čtvrtletí a pak bye bye.

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Dusan » 7. březen 2020 13:27

Wood2 píše:Zajímavé vlákno https://www.microstockgroup.com/pond5/h ... icseen#new - POND5 připravuje do budoucna unlimited stahování vybraného materiálu s názvem Hyperstock.com (zatím v nějaké pozastavené fázi) řada lidí se už teď odhlašuje, aby tam neměla žádné fotky, videa a podobně


Díky za info, no pro mě už je teď Pond5 na zvážení. Fotky mi ročně udělaly jednotky dolarů a tak jsem smazal a jestli tohle spustí smažu i videa. Nevidím důvod podporovat zloděje. ;)

Unlimited stahování je pro mě totální nesmysl. Něco jako že zakazníci jim platí členství kvůli obsahu, který oni nevytvořili a když by nám z toho nic nedali, tak to ani nezjistíme :D

Je vidět, že se jim nedaří a neví kudy dál. Takto už padl Dollarphotostock, skoro Depositphotos když jim zmizela polovina obsahu a další.

Oni nás do toho budou dál tlačit i ostatní, ovšem to už postradá smysl to dělat. Podle mě to povede k dalsímu propadu výdělků. Jenom nechápu kam to směřuje, vzhledem k tomu že se pořád vše zdražuje, obzvlášť služby a do toho inflace. V dnešní době koupím fotku za 7Kč a kafe ze 50-70Kč...? :?

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Wood2 » 7. březen 2020 12:30

Zajímavé vlákno https://www.microstockgroup.com/pond5/h ... icseen#new - POND5 připravuje do budoucna unlimited stahování vybraného materiálu s názvem Hyperstock.com (zatím v nějaké pozastavené fázi) řada lidí se už teď odhlašuje, aby tam neměla žádné fotky, videa a podobně

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Návštěvník » 22. listopad 2019 21:14

Nemusí se to danit podle autorských práv, můžou to být klidně fotografické nebo grafické práce. Každopádně se příjmy sčítají, takže vešerý příjem nad 10tis. Nevím co tam máte u vás za experty, ale u nás se při příjmu peněz z EU podává souhrnné hlášení. Ale je fakt, že co FÚ to jiný názor, tady nerozhoduje zákon, ale člověk co tam sedí. ;)
Google taky posílá peníze z Irska je to americká firma.

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Host » 22. listopad 2019 12:10

Návštěvník píše:Nene bohuzel, veskery svuj prijem tusim nad 10tis rocne musis danit(v CR). A vzhledem k tomu ze penize z Pond5 chodi z Irska. Tak i podavat souhrnne hlaseni.


Ne,ne... U prodeje autorských práv v zahraničí neexistuje spodní hranice příjmu. I při vydělané desetikoruně za rok musíte být přihlášen na sociálce a u zdravotní pojišťovny. Daňové přiznání jste také povinen podat. To vše i v případě, že jste někde zaměstnán. Pond5 má sídlo v USA - peníze může posílat odkud chce... Podstatné je sídlo společnosti, ne pobočka. Všechny fotobanky mají pobočky v Evropě. Cca rok staré stanovisko experta FÚ.... ;)

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvek od Návštěvník » 22. listopad 2019 11:41

Nene bohuzel, veskery svuj prijem tusim nad 10tis rocne musis danit(v CR). A vzhledem k tomu ze penize z Pond5 chodi z Irska. Tak i podavat souhrnne hlaseni.

Nahoru