Prodej videi z dronu

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Prodej videi z dronu

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Marsan » 10. březen 2017 17:54

100% se to řídí jen legislativou státu kde video vzniklo.

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Návštěvník » 10. březen 2017 16:42

PandaWild píše:To trhání kamery se dá vylepšit stabilizací s DeShakerem. Blikání oblohy se dá ošetřit s motion blurem, který se maskuje aby se použil jen na statické části obrazu.

Jen nemám jasno s legislativou - vztahuje se omezení pro komerční natáčení dronem na naše území a tedy v zahraničí se řídí jejich podmínkami a můžeme to prodávat, nebo se to vztahuje na lidi a nesmí se prodávat ani natáčené v zahraničí?


Trhání kamery nevyřeší žádný DeShaker, stačí se naučit plynulé ovládání... Blikání je způsobeno otáčejícími se vrtulemi. Doporučuji nasadit sluneční clonu, nebo změnit úhel snímání vůči obloze. Nic víc.

Také je dobré radit tam, kde mám alespoň nějaké ponětí o čem píši...

Vůbec nic se nesmí, nikdy a nikde. Natož to ještě prodávat. Před použitím je třeba vznést dotaz na MNV. Jsi zvláštní člověk Pando. Povídáš zde na toto téma stále to samé.... Tak si toho drona taky kup a nekaž radost ostatním...

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Ravennka » 10. březen 2017 14:42

Podle mě se to řídí legislativou státu, ve kterém lítáš a točíš. Pokud létáš po hraniční čáře, tak tou přísnější legislativou 8-)

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od PandaWild » 10. březen 2017 14:32

To trhání kamery se dá vylepšit stabilizací s DeShakerem. Blikání oblohy se dá ošetřit s motion blurem, který se maskuje aby se použil jen na statické části obrazu.

Jen nemám jasno s legislativou - vztahuje se omezení pro komerční natáčení dronem na naše území a tedy v zahraničí se řídí jejich podmínkami a můžeme to prodávat, nebo se to vztahuje na lidi a nesmí se prodávat ani natáčené v zahraničí?

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 10. březen 2017 12:30

Kvalita by mohla být určitě lepší, ono není úplně snadné to ovládat - kamarád honil stádo s dronem poprvé (v Čechách se to dost špatně trénuje) a také by neškodil větší dron s lepší kamerou.
Jenom pro doplnění, pro bojovníky za práva zvířat. Nebylo to v parku, ale v lovecké oblasti na lovecké farmě. Za zastřelenou antilopu se tam platí asi 700 eur, přičemž velká část těch peněz jde na náklady spojené s tím, aby tam ta zvířata vůbec byla - v loveckých oblastech zvířata jsou, v ostatních už moc ne. Já sice moc nechápu, jak někoho může bavit střílet po zvířatech, ale je to evidentně velmi populární - ubytování je tam zarezervované tak na rok dopředu.

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Ravennka » 10. březen 2017 12:03

No kvalita se nedivím... mi to alespoň hrozně bliká nahoře. A to jak s tím vždycky trhne, taky není úplně ono :)

Ale je to úplně jedno, hlavně že se to prodá 8-)

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od GreatWhite » 10. březen 2017 11:27

aspoň se antilopy trochu proběhly :) v těch parcích jsou strašně líní přežraní dravci, co už rezignovali na jakýkoliv lov

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Neznamy » 10. březen 2017 10:56

hypotekyfidler.cz píše:Kamarád byl na výletě v Africe a měl tam dron - čistě amaterská záležitost, na nějaké fotobanky při tom vůbec nepomýšlel. Domluvili jsme se, že něco z toho zkusíme dát na fotobanky, moc toho použitelné není a je docela otrava se těmi surovými záběry probírat - zatím jsem nahrál tři na fotolii, šutru se nelíbila kvalita obrazu. Ale hned se jeden prodal.


Tak záběry to nejsou úplně špatné, ale vůči těm zvířatům to evidentně moc ohleduplné není. Škoda, že se majitelé dronů obvykle chovají ve stylu: JÁ jsem tady pán a mistr světa, JÁ mám totiž dron.

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 10. březen 2017 10:19

Kamarád byl na výletě v Africe a měl tam dron - čistě amaterská záležitost, na nějaké fotobanky při tom vůbec nepomýšlel. Domluvili jsme se, že něco z toho zkusíme dát na fotobanky, moc toho použitelné není a je docela otrava se těmi surovými záběry probírat - zatím jsem nahrál tři na fotolii, šutru se nelíbila kvalita obrazu. Ale hned se jeden prodal.

Re: Prodej videi z dronu

Příspěvek od Návštěvník » 10. únor 2017 12:35

Jen pro zajímavost si zjistěte finanční náklady na provozování dronu živnostníky pro vlastní potřebu. Každoroční pojištění + obnovení licence. Když k tomu připočtete náklady na vlastní (použitelný) dron, cenu a životnost baterií, tak jen opravdu málokomu se to vyplatí. Povolení pro letecké práce nemá ani smysl zmiňovat, protože tam jsou náklady úplně někde jinde a firmu by měla vést osoba s odborným vysokoškolským vzděláním v oboru letectví. Proto těchto firem není mnoho. Vzhledem k tomu, že skoro na každý let v zastavěné oblasti potřebujete povolení a mnohdy i vyjímku od úřadu pro civilní letectví, je také okruh potenciálních zákazníků, ochotných toto platit a čekat na bumážku velmi málo. Jsou to zatím hlavně filmové nebo reklamní produkce a větší firmy v Německu, kde je legislativa příznivější a úřady rychlejší. Třeba v Bavorsku stačí nahlásit let (komerční) na místní policejní stanici, podstatný je souhlas vlastníka dotčených pozemků.

Nahoru