Už jste se zapojili do fotobankového průzkumu za rok 2017? Ještě ne? Tak neváhejte a vyplňujte zde! Děkuji, Admin

Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od Painter » 13. únor 2018 14:33

Mě nic nepřišlo, taky tam nemám ani jeden prodej takže moje videa moc nechtějí. Ale nevím jak bych smazal videa na iStocku, když musí být najednou jen StoryBlocku. Asi bych takovou nabídku bral, zvednout cenu a prodat.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od Pedro » 13. únor 2018 14:00

Díky všem za názory.
Vidím to podobně jako PandaWild, Hamin a GreatWhite s shalom3.
Bestsellery mám naštěstí na každé fotobance jiné, takže pokud Videoblock koupí mé hity, jistě mě to na jiných fotobankách neohrozí. Navíc si můžu vybrat, které nechci prodat.
Už jsem se naučil tvořit videa, které se celkem dobře prodávají, takže to snad nebude velká ztráta. Zkusím zvednout cenu za video a pak uvidím ;)

Videoblock byla moje nejlepší videobanka, bohužel poslední půlrok šli hodně dolů, zřejmě se připravovali na změny. Naštěstí SS a FT trhají rekordy v prodeji videa, takže VB už mě moc netrápí, beru to spíš jako nějakou satisfakci.
Těch $3000 za 100 videí je jen základní údaj, který píšou všem. Doufám, že budou mít zájem koupit 300 nebo třeba i 500 animací :D

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od Neznamy » 13. únor 2018 13:51

GreatWhite píše:Dnes bestseller, ale co za půl roku?


Stačí, že změní algoritmus vyhledávání, nebo že nějaký contributor okopíruje vaší práci, a z bestselleru je ze dne na den průměrně prodávaná fotka. Kromě jiného si daná fotobanka vybrala fotku z mého portfolia, co měla za 3 roky výdělky lehce přes $3tis. Po tom více jak roce a půl co nabídka přišla, má ta fotka $3,5tis. Prostě upadla v zapomnění za ten rok a půl.

Vzít do ruky kalkulačku a počítat je jedna věc, a druhá je taky očekávání do budoucna. Já to viděl optimisticky, což se nakonec neukázalo jako reálné.

A ještě jedna věc, podle čeho jsem se při rozhodování orientoval - nelíbilo by se mi, kdyby někdo prodával mé fotky pod svou značkou. Takže sice co se týká peněz, vydělal jsem na tom výrazně míň, ale aspoň jsem si neroztříštil portfolio a nepoškodil značku.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od shalom3 » 13. únor 2018 12:06

Tohle je asi naprosto individuální. Komu ta videa vydělávají tolik aspoň za rok, tak to asi není ono. Co se týká té ceny, tak ji nevidím ze svého úhlu jako špatnou, zatím se mi po asi 2 letech tvorby videí prodala jen 2 videa za více než 30 USD (portfolio cca 350 ks).
A co se týká licence-dodržování, tak tam bych vůbec nic neřešila. To je na fotobankách velká černá díra - viz co např. provádí Istock, kde se prodávají obrázky za 0,00001. Nebála bych se ani snížení prodejů už vzhledem k tomu, že většina zákazníků se zřejmě drží té "svojí" fb. Aby přetáhli hromadu zákazníků, to se jim asi hned tak nepovede - a když, tak stejně budou stále potřebovat nová videa.

Ovšem kam ta celá strategie míří, o tom se můžeme jen dohadovat.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od GreatWhite » 13. únor 2018 12:06

zvlášť v situaci, kdy contributoři valí do fotobank statisíce nových souborů, může být sebelepší video (foto..atd) zapomenuto v propadlišti dějin. Dnes bestseller, ale co za půl roku? Ale to je jak s tím bitcoinem, někdo ho prodal když byl na dvou tisících a za čtvrt roku mlátil hlavou o zeď, když byl na patnácti ;) nikdy nevíš

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od Neznamy » 13. únor 2018 11:31

Před pár lety jsem dostal od jedné fotobanky podobnou nabídku (jednalo se o fotky). Po dni stráveném s kalkulačkou jsem si myslel, že částku kterou mi nabízeli, mi jimi vybrané fotky vydělají za 1,5 roku. Nabídku jsem proto odmítl. Teď vím, že to byla zřejmě chyba, protože jsem teprve v polovině výdělků, co mi nabízeli, a je to už víc jak 1,5 roku. Myslím si, že na tu částku co mi nabízeli se už nikdy nedostanu, protože fotky co si vybrali už nemají takové prodeje jako v době kdy nabídka přišla.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od Jirik » 13. únor 2018 10:44

Také mi přišla tato nabídka. A asi bych do toho nešel. Pokud si vyberou videa která se mi i jinde dobře, nebo i jednou prodali, nemá smysl se jich zbavovat. Připadá mi, že chystají něco jako likvidaci cen a oslabení konkurence, přetažení klientů a tím celkového trhu s videi. Tím jejich jednáním, se můžou oslabit prodeje videi u ostatních fotobank. Je to jen takový můj odhad.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od GreatWhite » 13. únor 2018 10:02

Strašně záleží jak moc pracná videa máš :) pokud jsi schopný a dokážeš udělat bez problémů další podobné videa, tak bych to prodal. Možná zkusit zdvojnásobit cenu.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od duben » 13. únor 2018 09:43

Dobre bych si nastudoval veskere podminky smlouvy. Oni si urcite nevyberou balast, ale potencialne prodejna videa, mozna je lip oklicuji nez ty. Takye pokud se provize z videa pohybuje kolem 20-150 USD za jeden prodej, tak jim staci v pricnipu prodat asi tak 1/3 videi alespon jednou a jsou v plusu. Zrejme pokud budou mit velky objem videa a dobra klicova slova tak te preskoci tam kde je budes prodavat taky.

Pokud mas ale neprodejne lezaky a oni je chteji, nejsou 3000 USD vubec malo, na druhou stranu za sto dobre udelanych videii, ktere maji napad, nebo jsou pracne udelane je to opravdu malo.

Ja osobne bych do toho nesel.

Re: Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Příspěvek od PandaWild » 13. únor 2018 09:15

Já bych tyhle podmínky určitě bral (ale u Tebe budou asi jiné podmínky). Tuhle částku mám na StoryBlocks za 8 let s 800 videi, tak když si můžu zakázat prodej 1 videa které se mi dobře prodává a přijdu o 100 videí, aniž to nějak ovlivní jiné fotobanky, tak bych ani o nic nepřišel a ani by mi tam prodeje moc neklesly. Nepředpokládal bych, že zrovna tahle vybraná videa se mi za takovou částku prodají, prodeje videí jsou dost náhodné a nevyzpytatelné. I kdyby ta videa pak rozdávali zdarma, nevěřím že by to nějak citelně ovlivnilo prodeje jinde, protože lidi mají malou informovanost o alternativách.

(mně zatím nic nepřišlo a předpokládám že ani nepřijde)

Nahoru

cron