Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 3. srpen 2018 15:53

hypotekyfidler.cz píše:Já tomu moc nerozumím, teprve se orientuji a na podobné testy se teprve chystám. Ale přijde mi logické, že když to dělá rovnou foťák, tak převádí data z raw do nějakého kompresního formátu, takže by to mělo být kvalitnější, než když já upravuji až ten kompresní formát. Nebo se mýlím?
Jednoduchá a podle mne docela účinná metoda na zvýšení kontrastu je zkopírovat vrstvu, dát blending mode softlight a upravit průhlednost, aby to nebylo přehnané.


ono je to hezky vysvětlené tady (https://www.youtube.com/watch?v=ZK0KX4uKhLM). Točí se na 0,0,0,0 aby nedocházelo k přepalům nebo podpalům a pak to jen lehce vytáhnout. Já ale nevím jak tam zpátky dostat tu ostrost, kterou udělá foťák při větších číslech ostrosti v picture style. Už to mám vždy rozplizlý, jak je vidět na tom testu.
Možná díky lepšímu foťáku natáčí do RAW nebo používají Magic Lantern (pro Canon). Do toho se mi ale jít moc nechce. Bojím se že by to foťák nemusel rozchodit.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 3. srpen 2018 15:07

Já tomu moc nerozumím, teprve se orientuji a na podobné testy se teprve chystám. Ale přijde mi logické, že když to dělá rovnou foťák, tak převádí data z raw do nějakého kompresního formátu, takže by to mělo být kvalitnější, než když já upravuji až ten kompresní formát. Nebo se mýlím?
Jednoduchá a podle mne docela účinná metoda na zvýšení kontrastu je zkopírovat vrstvu, dát blending mode softlight a upravit průhlednost, aby to nebylo přehnané.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 3. srpen 2018 09:42

Ještě tu mám ten test: http://jyxo.info/uploads/14/14f9021fea9 ... 51422b.jpg

první je natočen na 0,0,0,0 a dohnán tou křivkou vpravo, nedával jsem saturaci a tak šlo by si s tím víc pohrát, ale už teď jsou stíny do tmavé a pořád je to vyblité.
druhý je na krajinu 4,0,0,0 ten mi přijde nejlepší
poslední je na zázračný profil ale se zvedlou ostrostí na 3, tam by to chtělo zmenšít saturaci, už je to přebarvené, každopádně tam nejsou barevné mapy.

Mohl by ještě někdo napsat svou zkušenost, na co nahráváte. Díky

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 3. srpen 2018 09:15

Díky Pando, ty jsi záchrana. Dělám S křivku, ale neposouval jsem body nahoře. Ale stejně se mi právě stává to co máš ty a to jsou ostrý barevný pole (chápu že nemáš originál data). Dobře je to třeba vidět v místě, kde máš trojku a to pořád není tak barevný jako to má on. Vyřízl jsou to jen z Youtube a on to tam má krásně čistý a navíc celý obrázek ještě víc sytější (http://jyxo.info/uploads/6A/6aa9defd29b ... 1ad8b2.jpg). Kdybych to chtěl dobarvit jako on musel bych to ještě víc napálit a vznikly ty mapy ještě větší. Proto se mi teď stávalo že mi vyhodili videa kvůli pixelizaci. Zkoušel jsem včera pár testů a minimálně ostrost mi přijde lepší když jí dám na +4 (jak je default krajina profil) tak je to mnohem ostřejší, než když nechám 0 a pak doostřuju v AE. Co se týká saturace, barevnosti a nasycení tam s 0 souhlasím, ale ostrost mi přijde úplně jinde když to udělá foťák než ostření v AE, je to prostě už rozplizlý a ostrost už tam nikdy nedostanu. Zkusím ještě dnes pár testů, zjistil jsem přímo profil který používa Mckinnon, ale ostrost je tam taky na 0 :?: . Možná je taky trochu rozdíl když oni to natáčí Lkovým objektivem od Canonu a zrcadlovkou za 150k, pak jim možná ta 0 na ostrost stačí. Já když tam hodim záklaďák tak je to rozmazaný jak prase na 0 ostrost.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od PandaWild » 2. srpen 2018 21:11

Při korekci nestačí zvednout kontrast a sytost, to by bylo stejné jako když to dělá kamera. Při natáčení je dobře snížit kontrast i třeba pod 0, tím se zajistí vyšší dynamický rozsah. Pak při korekci se podle histogramu podívat, kde jsou hranice jasu a přizpůsobit rozsahy. Zvednout kontrast jen ve středu křivky, okraje mají naopak snížený kontrast - tím bude obrázek kontrastnější aniž dojde k saturaci. U barev použít především vibranci - ta zvýší sytost ve střední části a na koncích ne, tím se zabrání přesycení sytých barev. Ve VirtualDub se tohle dělá dobře plugin filtrem RGB Equalizer.

Obrázek:
1) původní s nízkým kontrastem
2) jen zvednutý kontrast a sytost, dochází k saturaci
3) zvednutý kontrast jen ve střední části (S křivka), použitá vibrance (sytost zvednutá jen ve středu).
4) jasová S křivka

log.jpg
log.jpg (39.72 KiB) Zobrazeno 167 krát

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 2. srpen 2018 14:21

Ahoj,
prosím když natáčíte zrcadlovkou, jaký používáte Picture style. Dřív jsem točil na standart a pak jsem viděl někde ve videu že nejlepší je stáhnout na 0,0,0,0 nebo dokonce jeden z pararmetrů byl -1. Teď jsem se ale na to zaměříl a přijdou mi má videa hrozně vyblitá, ikdyž je pak vytahuju křívka a saturací. Nejde mi z toho vytáhnout už moc víc aby to nebylo přepálené. Nechápu jak dostal Mckinnon (https://www.youtube.com/watch?v=JAtWfrzHJpU) takovej rozdíl před a po a přitom tam nemá šum, přebarvíno nic. :) Díky

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 13. červenec 2018 15:26

Ahoj,
používáte někdo k nahrávání videí Black Box (https://portal.blackbox.global/register?code=JH6LDSDP)?
Mělo by se jen jednou nahrát do této černé díry, teda kostky a pak už jen rozesílat do všech FB. Narazil jsem na to v náhodném videu https://www.youtube.com/watch?v=ZmQb6bRgkNs hned na začátku. Chci se zeptat na zkušenosti v registraci je něco o paypalu a to mě trochu děší. Má s tím někdo zkušenost? Díky

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 15. červen 2018 20:20

Jsem z toho fakt zmatenej. Změnil jsem to tedy v tom nastavení. Načte se mi 5,25 sec (mám 130 snímků) ale poslední obrázek je na cca 4,25 a pak je černá obrzovka. Kontroloval jsem jestli mi začíná video od začátku a to by mělo sedět. Prosím nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od Painter » 14. červen 2018 18:01

hypotekyfidler.cz píše:Myslím, že to máš špatně nastavené v preferences - import - sequence footage


nj je tam 30. Díky to mě nenapadlo že se tohle dá nastavit.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 14. červen 2018 17:25

Myslím, že to máš špatně nastavené v preferences - import - sequence footage

Nahoru