Danění fotobank

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Danění fotobank

Re: Danění fotobank

Příspěvek od shalom3 » 22. červen 2018 10:35

PandaWild píše:
"Soustavná činnost neznamená činnost nepřetržitou, ale takovou, která je vykonávána s vidinou, že bude vykonávána i nadále."

Toť otázka...i nadále. Čas od času si člověk myslí, že s tím sekne. :D
Ale je fakt, že kdybych i poté měla příjmy z prodejů, tak bych je raději danila. V tomhle bodě je to spíš o autorství, než o podnikání. Autor také bude danit až do konce života, pokud mu dílo bude sypat ;) .

Re: Danění fotobank

Příspěvek od castyhost » 22. červen 2018 09:33

napadl me k tematu nejaky CB film s Peškem...měl na hlavě svatozář a poldove ho za to zatkli...snad to nejak souvisi :-o

Re: Danění fotobank

Příspěvek od PandaWild » 22. červen 2018 09:17

S tou soustavností to tak asi nebude, protože to by se dalo zneužívat - dalo by se mít výdělečnou činnost jen 1 měsíc v roce, během něj vybrat peníze z fotobank a zbytek roku mít pozastavenou činnost a být na podpoře. Pokud se pozastaví živnost, měly by se pozastavit i prodeje na fotobankách, protože nabízení zboží je také soustavná výdělečná činnost za účelem dosažení zisků. Je jedno zda z toho přijdou peníze nebo ne, stále je to činnost za účelem zisků.

"Soustavná činnost neznamená činnost nepřetržitou, ale takovou, která je vykonávána s vidinou, že bude vykonávána i nadále."

Re: Danění fotobank

Příspěvek od castyhost » 22. červen 2018 08:59

soustavna cinnost by to byla, kdyby soustavne neco pro prodej delal a dostaval soustavne nejaky penize, viz definice v obchodnim zakoniku

imho dila prodava fotobanka - autor to nijak neovlivni, a vyplata treba 2x do roka smysl soustavnosti nenaplnuje

do prijmu vetsich tisicu CZK rocne bych to vubec neresil

Re: Danění fotobank

Příspěvek od PandaWild » 22. červen 2018 08:51

Teoreticky je to soustavná výdělečná činnost (soustavná=je to soustavně nabízené na fotobankách, je jedno zda na tom člověk něco dělá nebo ne), tak by mělo být OSVČ. Prakticky, jak píše castyhost, se nemusí ani nikdy dopracovat k prvnímu výdělku. Výdělek je teprve až ve chvíli, kdy se připíšou první peníze na PayPal. Tedy stačí to teď zatím neřešit, ale zajistit si (nastavením vyšší výplatní částky), aby zatím nepřišla žádná výplata na PayPal. A teprve až před první výplatou si zřídit živnosťák, nechat si vyplatit peníze a až za ten rok podávat daňové přiznání a přehledy pro pojišťovny.

Re: Danění fotobank

Příspěvek od castyhost » 22. červen 2018 08:39

nahravej fotky a nic neres, nez vydelas na prvni vyplatu nejspis te to prestane bavit

Re: Danění fotobank

Příspěvek od raso » 22. červen 2018 07:21

No a potřebuju teda být OSVČ nebo ne? Musím to někam nahlásit na začátku? 6000 kč se myslí měsíčně nebo za rok?

Re: Danění fotobank

Příspěvek od Hamin » 21. červen 2018 08:24

Ahoj, dokud nebudeš mít takovýto výdělek, tak nějaké daně pust z hlavy a užívej si prvních prodejů :)

Ale jestli si trvale zaměstnaný, tak asi je lepší varianta, si zřídit vedlejší pracovní činnost na ŽL. A pak jednou za rok podáš daňové přiznání a přehled příjmů na VZP a sociálku ;)

Re: Danění fotobank

Příspěvek od raso » 21. červen 2018 08:00

Ahoj, chci se zeptat abych si v tom udělal jasno... Právě jsem začal na shutteru s videama a zatím nemám ani jeden download. Četl jsem http://fotobanky.cz/navod-danove-priznani-fotobanky

Takže když jsem klasicky zaměstnanec a tohle mám jako bokovku, pokud mi nepřijde celkem víc jak 6000 do konce roku tak to nemusím řešit? Nerozumím tomu co znamená v uvedeném odkazu věta "Pojistné přehledy ale podáváte vždy!" v odstavci kdy přiznání nepodáváme. Co se tím myslí?

Případně kdyby mi přišlo víc než 6000 kč, tak nemusím mít živnost ani být OSVČ a prostě na začátku příštího roku podám přiznání? Nebo musím být OSVČ tak jako tak?

Díky

Re: Danění fotobank

Příspěvek od Ravennka » 6. březen 2017 13:17

Tady si počti ;) http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/ ... ijemce.pdf

Nicméně teda jenom ve stručnosti - fotobankéřů se to netýká.

Nahoru