Grafický tablet

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Grafický tablet

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Neznamy » 13. únor 2019 14:40

belinka píše:Zdravím pozerám diskusiu ale je už 2 roky stará ... uvažujem nad kúpou grafického tabletu vyslovene na úpravu fotiek. Máte nejaký konkrétny typ s ktorým ste spokojný?


Wacom Intuos Pro L. Používám ho denně jen na retuš fotek a vcelku spokojenost. K 32" monitoru mi připadá tak akorát velký. Jen na dotykové ovládání jsem si nezvykl (pracovní plocha tabletu mi přišla moc hrubá) a používám i nadále k němu Apple Magic Touchpad.

Re: Grafický tablet

Příspěvek od admin » 13. únor 2019 14:28

belinka píše:Zdravím pozerám diskusiu ale je už 2 roky stará ... uvažujem nad kúpou grafického tabletu vyslovene na úpravu fotiek. Máte nejaký konkrétny typ s ktorým ste spokojný?


Záleží jak moc ho chceš používat a kolik do toho chceš vrazit. Já mám už asi 15 let nějaký levný wacom A5 - na kreslení to není, ale na retuš fotek bohatě stačí (na to jej používám hodně často) - je to tablet bez zobrazování, jen šedá destička po které se jezdí perem. Vyjde to teď na pár stovek.

Re: Grafický tablet

Příspěvek od tom » 13. únor 2019 14:12

Wacom Intuos, jsem spokojený asi 8 let a nemám potřebu měnit.

Re: Grafický tablet

Příspěvek od belinka » 12. únor 2019 19:09

Zdravím pozerám diskusiu ale je už 2 roky stará ... uvažujem nad kúpou grafického tabletu vyslovene na úpravu fotiek. Máte nejaký konkrétny typ s ktorým ste spokojný?

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Baldion » 15. listopad 2017 18:32

Počítám s tím :lol: To je u mě běžný stav. ;)

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Fug4s » 15. listopad 2017 17:43

teď už jen počkat až ho dají na Black Friday do slevy, protože zákon schválnosti prostě musí být. :)

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Baldion » 15. listopad 2017 17:36

Tak jsem nakonec nevydržel a dnes jsem si udělal radost. Je z toho https://www.megapixel.cz/wacom-intuos-art-pen-touch-m.
Odpoledne jsem se pustil do úpravy fotek první dojmy jsou veskrze pozitivní :D Ještě až zjistím, kde je nahoře a kde dole, tak to bude teprv pecka :lol:

Díky moc všem za rady. ;)

Re: Grafický tablet

Příspěvek od old_white_wolf » 15. listopad 2017 15:38

A z toho plyne, že si to nakonec stejně budeš muset vyzkoušet sám, protože "sto lidí, sto chutí" :)
Já ho naopak využívám i při tvorbě "fotobankových" ilustrací (geometrické vary, infografiky, apod.) a v kombinaci s klávesovými zkratkami a gesty jsem určitě rychlejší a jistější než s myškou a je mi to i pohodlnější.
Na druhou stranu moje tvorba je tvorbě "Admina" a Bananaboye kvalitou dost vzdálená, takže ... :)

Každopádně přeju dobou volbu ;)

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Ravennka » 15. listopad 2017 12:06

Já jsem s ním teda v pohodě i místo myši na běžnou práci a i většinu her :D když to není zběsilá klikačka, tak je to vcelku bez problému :) ale i CSko jsem s ním hrála, jenom mi bylo toho tabletu líto...

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Bananaboy » 15. listopad 2017 10:14

ToM to v podstate vystihol presne, takže nemám ani moc čo dodať. Na veľké retušovanie fotiek je tablet zrejme dobrá vec. Ja fotky nerobím, takže neviem posúdiť. U tých vektorov je to presne tak ako píše. Na štýl ručnej kresby tablet využiješ, ale na štýl "geometrickej" kresby, kde skladáš obrázok z geometrických tvarov (kružnica, elipsa, štvorec, nástroj "pero" v Illustratore a pod.) je lepšia myš. Mne sa tablet už asi tiež zaplatil, ale ja mám kúsok za 50 €, takže tam nie je žiadna veda, aby sa mi vložená čiastka vrátila. :lol:
Mám ho stále na stole pri PC v pohotovosti a čakám, že jeho veľká chvíľa ešte príde. Napríklad na to 3D textúrovanie, ako píše ToM. Keďže mám ale malý stôl, tak zatiaľ slúži čiastočne aj ako podtácka pod šálku s čajom, čo tiež nie je úplne márne využitie. :lol:

Nahoru