Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od shalom3 » 26. červen 2018 16:59

SS neaplikuje exkluzivitu, můžeš tedy nechat všude YES.

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od Hanka01 » 26. červen 2018 14:34

Dobrý den/ahoj,

chci se zeptat ohledně licencí na SS...v nastavení profilu je otázka:

"How can we license your work?"

Image sales
Yes No
Footage sales
Yes No
Enhanced license
Yes No
Sensitive use
Yes No

Můžu všude nechat zatrženo "ano" aniž bych se uvázala k tomu, že své fotky budu moci prodávat jen na SS? Moc to nechápu...a nechci udělat chybu...

Předem moc díky za odpověď!

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od Egeris » 26. červen 2018 09:06

Jones píše:Díky, počkám třeba týden. Jsem jen nervózní a zvědavej jak celé ty fotobanky fungují. Zkusím nahrát i na jiné fotobanky co to udělá, ale jestli jsem to pochopil správně, tak pokud je to dost dobré pro SS tak u ostatních by problémy se schvalováním asi moc být neměli.


Spíš naopak, přijde mi, že na SS vezmou naprosto vše. Ostatní fotobanky jsou přísnější.

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od PandaWild » 26. červen 2018 08:08

Schvalování bývá někdy věc loterie - to co jeden editor přijme tak druhý přijmout nemusí, a stejně tak to co přijme jedna fotobanka tak druhá může přijmout/zamítnout přesně obráceně. Fotobanky jsou dnes už hodně přesycené a kvůli růstu databáze mají nastavené laťky dost nízko. Dost často se jedná spíš už jen o osobní názory editorů než o profesionální ohodnocení, takže ta hranice pro příjem je velmi měkká a nejistá.

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od shalom3 » 26. červen 2018 08:03

Nebuď nervózní (abys vystačil s nervama ;) a čekej, postupně se dozvíš, jak fotobanky (ne)fungují. Každá má různé problémové jevy i přednosti. Určitě neplatí to, že co na Shutru schválí, schválí i jinde. Každá fotobanka má své okruhy, které schvaluje či naopak vyhazuje, dobře prodává nebo naopak vůbec neprodává. Je to samozřejmě dost individuální i vzhledem ke kvalitě tvorby.

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od Jones » 26. červen 2018 07:38

Díky, počkám třeba týden. Jsem jen nervózní a zvědavej jak celé ty fotobanky fungují. Zkusím nahrát i na jiné fotobanky co to udělá, ale jestli jsem to pochopil správně, tak pokud je to dost dobré pro SS tak u ostatních by problémy se schvalováním asi moc být neměli.

Re: Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od PandaWild » 26. červen 2018 07:33

Objeví se v portfoliu, jen to někdy trvá dlouhou chvíli. I když to bude (výjimečně) několik dnů, tak ještě není důvod k poplachu.

Schválené fotky na SS a co s tím dál?

Příspěvek od Jones » 26. červen 2018 07:20

Dobrý den,

odhodlal jsem se poslat zkušební sérii fotek na ShutterStock a kupodivu jsem hned druhý den ráno dostal mail, že všech 10 fotografií bylo schváleno (čekal jsem napoprvé neúspěch). Teď když se podívám na účet tak tam ty fotografie nikde nevidím. Musejí se tam nahrát znovu, nebo se objeví ty už jednou zaslané po nějaké době? Nemám žádné zkušenosti s fotobankami a proto jsem trošku zmatený, jak ten proces ve skutečnosti funguje. Předem děkuji za informace, pokud s tím máte někdo zkušenosti.

S pozdravem,

René Dus

Nahoru