Noťas aneb je to tu zase...

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Noťas aneb je to tu zase...

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od vitek38 » 26. září 2018 11:08

Vero píše:No já mám starý Inspiron 7520 a ten má ramku 8GB, procesor i7... Svého času stál dvacku, tak jsem si říkala, že o pár let později by mohlo něco podobného být kolem té desítky... Pokud se nevejdu, tak se nevejdu, ale rozhodně se nechci nechat unést klasickým - to "musím mít!", když vím, že nemusím :D

Díky!Původní cena toho tvého inspironu byla cca 1100$ - takže pokud chceš podobnou kvalitu na kterou jsi si zvykla, cena bude odpovídat. Pokud chceš downgrade - kolem 16/17 tisíc už nový notebook pořídíš, ale nebude to žádná sláva. (ale na PS a Ilustrátor bude stačit určitě).

IMO, Dívej se po procesoru, ten je nejdůležitější. Photoshop pracuje především s procesorem, stejně tak ilustrátor. GPU sice používají, ale pouze někdy, nebo jako "pomocnou sílu". Čili procesor určitě i5. i3 nekupuj, bývá mezi něma 60%, někdy i 100% rozdíl. (výkonnostně)

Grafickou kartu dedikovanou stejně pravďěpodobně neseženeš, bude ti muset stačit integrovaná intel HD - idálně UHD. To znamená, že ve photoshopu nemusí některé funkce fungovat. (nevím které přesně, myslím nějaké 3d modelace apod...).

Co bude problém je display - Adobe RGB seženeš jenom v high-end modelech, takže se budeš muset smířit s nepřesnýma barvama a svítivostí. (jestli jsi zvyklá, nebude vadit). Notebooky bych mimo jiné vybíral také podle kvalitního dílenského zpracování. Tedy jak drží pohromadě a jak zvládají chlazení hardwaru.

Mě se líbí třeba tyto, ačkoli přesahují rozpočet:
https://www.alza.cz/dell-inspiron-15-55 ... &visited=1
https://www.alza.cz/dell-latitude-3590? ... &visited=1


notebook do 10 tisíc bych se ti nejspíš pokusil rozmluvit. Koneckonců, spousta našich kolegů a lidí od fotografie, videa pracuje na tomhle: https://www.alza.cz/dell-xps-15?dq=5104012. Tolik prostě stojí kvalitní notebook pro profesionála v oboru. (navíc je opravdu pěkný a šlape jak hodinky! :D)

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od admin » 26. září 2018 08:48

tchajwan píše:Vím, že por někoho j Acer sprosté slovo, ale já mám zkušenost dobrou. Před pár roky jsem si koupil notebook Acer jako doplněk ke stolnímu počítači, protože jsem si na práci pronajal kancelář a potřeboval jsem tam něco nosit. Trochu jsem to s tou značkou risknul, ale vyšlo to a kdybych si kupoval notebook dnes, tak jdu klidně zase do Aceru. Kupoval jsem ho také kvůli fotobankám, takže hlavně Illustrátor, Photoshop a tenkrát jsem začínal se 3D, takže ještě na modelování v Blenderu. Render měl na starosti stolní počítač doma, ale později když jsem dělal animace a potřeboval jsem jakýkoli výkon na render, tak renderoval i ten Acer. Mám ho pořád a je ve špičkový kondici, budou to asi čtyři roky, možná pět. Ale kancelář už nemám a doma pracuju na stolním, takže pro něj nemám moc využití.


Tak to jsi mě potěšil, v neděli jsme kupovali notebook manželce, také ho chce hodně nosit a tak nakonec vyhrál Acer - neskutečně lehounký - cca 0,9 kg - ostatní značky ve stejné kategorii měly 1.5 kg a byl to sakra rozdíl. Tak jsem zvědav, jak se osvědčí. Jinak do teď jsme jeli hlavně na Lenovu, ale ty její výkonější notebooky za posledních 5 let se dost nepovedly, takže já zatím pořád jedu na stařečkovi (doma) a v kanclu mám stolní (ale ten by už taky potřeboval nějaký ten upgrade paměti a SSD disk)

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od tchajwan » 26. září 2018 06:25

Vím, že por někoho j Acer sprosté slovo, ale já mám zkušenost dobrou. Před pár roky jsem si koupil notebook Acer jako doplněk ke stolnímu počítači, protože jsem si na práci pronajal kancelář a potřeboval jsem tam něco nosit. Trochu jsem to s tou značkou risknul, ale vyšlo to a kdybych si kupoval notebook dnes, tak jdu klidně zase do Aceru. Kupoval jsem ho také kvůli fotobankám, takže hlavně Illustrátor, Photoshop a tenkrát jsem začínal se 3D, takže ještě na modelování v Blenderu. Render měl na starosti stolní počítač doma, ale později když jsem dělal animace a potřeboval jsem jakýkoli výkon na render, tak renderoval i ten Acer. Mám ho pořád a je ve špičkový kondici, budou to asi čtyři roky, možná pět. Ale kancelář už nemám a doma pracuju na stolním, takže pro něj nemám moc využití.

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od admin » 25. září 2018 13:13

Bananaboy píše:7 ročný notebook ešte nie je tak starý, aby neutiahol Photoshop a Illustrator. Ak ti mele z posledného, tak príčina je Windows zanesený všelijakým bordelom z internetu a z inštalácií a odinštalácií programov. Tento problém sme doma riešili zrovna asi pred týždňom. Brat si chcel kúpiť nový notebook, ale stačil mu len taký aký už mal, ktorý mu tiež už mlel z posledného. Tak som mu poradil, že keď nepotrebuje výkonnejší notebook, nech si dá u jedného miestneho IT špecialistu len preinštalovať Windows. A pomohlo to! Starý notebook mu opäť svižne funguje ako nový. Tak dal namiesto 300 Eur za nový notebook len 40 Eur za reinstal Windowsu.

Ono taky záleží, co to bylo za notebook před 7 lety :) jestli stál také 10 000, tak dnes už mu asi nic moc nepomůže. Mimochodem ja pracuji na notebooku, co už má také 7 let za sebou. Ještě jsem ho nepřeinstalovával, ale navýšil jsem si paměť na 16 GB. Další dobrou vzpruhou je vyměnit disk za SSD, pak to docela slušně lítá...

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od Ravennka » 25. září 2018 13:05

A hlavně na Alze rozhodně nejsou nejlevnější, ten stejný ntb na Mironetu za 12,7 ;) a Mironet není žádná pochybná firma (ty jsem skočila :D)

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 25. září 2018 12:57

Deset je asi málo, ale když si drobně připlatíš, tak já osobně bych šel do něčeho takového: https://www.alza.cz/hp-250-g6?dq=5268117

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od Bananaboy » 25. září 2018 11:52

7 ročný notebook ešte nie je tak starý, aby neutiahol Photoshop a Illustrator. Ak ti mele z posledného, tak príčina je Windows zanesený všelijakým bordelom z internetu a z inštalácií a odinštalácií programov. Tento problém sme doma riešili zrovna asi pred týždňom. Brat si chcel kúpiť nový notebook, ale stačil mu len taký aký už mal, ktorý mu tiež už mlel z posledného. Tak som mu poradil, že keď nepotrebuje výkonnejší notebook, nech si dá u jedného miestneho IT špecialistu len preinštalovať Windows. A pomohlo to! Starý notebook mu opäť svižne funguje ako nový. Tak dal namiesto 300 Eur za nový notebook len 40 Eur za reinstal Windowsu.

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od Vero » 25. září 2018 10:46

duben píše:Za dvacku bys mela jine moznosti. Za desitku jsou spis jen levne Windows tablety na jednoduchou kancelarskou praci a vic od toho moc nejde cekat.


Jsem si jenom říkala, že za 7 let by se to mohlo cenově někam hýbnout...

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od duben » 25. září 2018 09:56

Za dvacku bys mela jine moznosti. Za desitku jsou spis jen levne Windows tablety na jednoduchou kancelarskou praci a vic od toho moc nejde cekat.

Re: Noťas aneb je to tu zase...

Příspěvek od Vero » 25. září 2018 09:46

No já mám starý Inspiron 7520 a ten má ramku 8GB, procesor i7... Svého času stál dvacku, tak jsem si říkala, že o pár let později by mohlo něco podobného být kolem té desítky... Pokud se nevejdu, tak se nevejdu, ale rozhodně se nechci nechat unést klasickým - to "musím mít!", když vím, že nemusím :D

Díky!

Nahoru

cron