shutterstock

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvek od CaptureLight » včera, 18:40

Napadla ma taka vec ci si ta nahodou nepomylili s niekym inym komu chceli vymazat portfolio. Tomu moze nasvetcovat aj ten odlisny mail. Jednoducho sa pomilili o riadok a odoslali to na ine oddelenie kde mazu portfolia. Ked si im napisal ze co sa to deje tak sa spamatali zistili ze spravili chybu. A davali vsetko naspat.[/quote]

Myslím, že jiný email byl proto, aby peníze odešly jinam. Email byl ve tvaru čísel a písmen, které nedávaly žádné konkrétní slovo nebo jméno.Změna emailu nastala údajně 30.9., tedy v den ukončení prodeje za měsíc a nulování účtů.
Možná portfolio ukradl hacker a fotky Shutterstock následně obnovil ze zálohy.
Těžko odhadovat, jak velký to byl pro Shutterstock problém, protože se s tím většinou velké firmy nechlubí.

Re: shutterstock

Příspěvek od garganel » včera, 18:08

CaptureLight píše:
castyhost píše:TMArt
snad se tahle zkusenost ostatnim vyhne


:-) Povím vám krátký příběh, který se stal mezi 7. - 17.10.

Den 1.
Není přístup na Shutterstock.Posílám email na support, že mi nefunguje můj email.Odpověď.Použijte přiložený email, který je přiřazen k vašemu účtu.Změnu jste provedl 30.9...Odpověď.Nic jsem neměnil a email není můj.
Den 2. Nový email na support. Ticho.
Den 3. Další email na support. OK. Řešíme to.... Konečně přichází link s mým emailem, abych si mohl změnit heslo....Otevírám profil...Prachy za září jsou fuč....Email od supportu s dotazníkem, jak jsem byl spokojen s vyřešením problému...Email na support. Díky, ale je tu nový problém s penězi.
Den 4. Otevírám Shutterstock... Něco je divného...Začíná mizet portfolio.Fotky i videa....Email na support, co se to děje?...Ticho....Fotky i videa dál mizí....Nový email na support....Ticho....Večer bylo portfolio fuč.Přes 12000 ks věcí. Zůstaly jednotky fotek a pár kusů videa.Devět let práce zmizelo během jednoho dne.
Profil je zablokován. Nelze odeslat neschválené věci. Tlačitko submit nahrazeno tlačítkem delete.
Den 5. Email na support..Co se to děje? Prachy pryč, portfolio pryč a blokace profilu.... Odpověď.Víme.Napadení.Řešíme to.
Den 6. Nic se neděje....Představa, že budu muset nahrát celé portfolio znovu, trochu děsí.
Den 7. Nic se neděje.Naštvu se a nahraji 40 nových fotek a 40 ks videa, i když s nimi nelze nic dělat.
Den 8. Nový email na support....Odpověď. Děláme na tom.
Den 9. Něco se děje...Odpoledne se portfolio začíná pomalu vracet zpět.Každou hodinu pár stovek kusů...Večer je více než polovina zpět.
Den 10. Odpoledne je portfolio opět kompletní a večer mizí tlačítko delete a objevuje se tačítko submit.

Uff.. Pár stovek usd za srpen je pryč, ale čert je vzal.Hodnota portfolia v časech budoucích je řádově jinde.

Konec příběhu :-)

Napadla ma taka vec ci si ta nahodou nepomylili s niekym inym komu chceli vymazat portfolio. Tomu moze nasvetcovat aj ten odlisny mail. Jednoducho sa pomilili o riadok a odoslali to na ine oddelenie kde mazu portfolia. Ked si im napisal ze co sa to deje tak sa spamatali zistili ze spravili chybu. A davali vsetko naspat.

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » včera, 10:17

Mechanismy vyhledávání jsou naprosto nevyzpytatelné, to ano. Dneska se mi prodal obrázek z prvních měsíců působení na fotobankách :lol: . Sice za předplatné, ale i tak to překvapí. Vnímala bych ho jako něco, co už je přikryté obrovskou vrstvou a nedohledatelné.

Re: shutterstock

Příspěvek od admin » včera, 09:56

Souhlasím s Bastim, tyhle konspirační teorie jsou blbost - fotobanky mají jiné, mnohem jednodušší možnosti, jak na nás více vydělat a přitom nepodvádět. Výše výdělků ovlivňuje mnohem více věcí - aktuální vyhledávací algoritmus, různé svátky v různých částech světa, měnící se poptávka podle aktuálního období, to, že se jedna vaše fotka dostala na nějaké pěkné místo (nebo z něj zrovna vypadla), to jak probíhá marketing fotobanky... Každopádně výdělky z fotobank půjdou jednoznačně dolů - teď nemyslím u nováčků, ale u těch, co jsou na fotobankách už nějaký ten rok, protože rychlost růztu jejich portfolia je stabilní, zatímco rychlost portfolia fotobanky je OBROVSKÝ. Já spíše nechápu, jak je možné, že na této fotobance ještě něco vydělávám - 1,2 mega obrázků za týden!

Re: shutterstock

Příspěvek od basti » včera, 08:51

1) Ošetřit algoritmicky pozice ve vyhledávání - tzn. pokud je pod limitem, tak ho šoupnu výš a pokud moc vydělává, šoupnu ho dolů - je směšně jednoduché. Na to stačí jeden programátor a pár dní času, pak už se jen poladí šoupací konstanty podle výsledků a tralala.

2) Nemyslím si, že fotobanky tohle dělají. Faktorů je tam spousta - jak nahráváte, kdy vám to schválí, jak zrovna jde sezóna, co máte v portfoliu... Já třeba nefotím lidi a tematické fotky minimálně, ani přes 10ti lety jsem nikdy neměl nějaké dramatické výkyvy na Velikonoce/Vánoce, zatímco specialisti na tyhle fotky měli skoky až na násobky výdělků.

3) Považuju za možné, že část výdělků může fotobanka zatajovat. Ale to je dost velké riziko. Je mnohem jednodušší prostě contributorům několik let nepřidat, ale přitom salámovou taktikou upravovat ceny a licence. Zisk fotobanky roste, výdělek autorů stagnuje nebo klesá... osvědčený model.

Nijak se netajím svou skepsí ohledně udržitelnosti současného byznys modelu micro ani se nezdráhám kritizovat jejich prasárny. Ale tohle mi přijde už fakt jako ulítlá konspirace. Pokud by se to prokázalo, tak by z toho byl strašný malér. A fotobanka má mnoho dalších možností jak nás očesat, aniž by cokoliv hrozilo - proč by riskovali?

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » 18. říjen 2018 22:31

hypotekyfidler.cz píše:Tak přesně tohle mě už několikrát nezávisle napadlo při sledování svých prodejů. Jakoby si řekli, Fidler, to je evidentně hobby fotograf s malým portfoliem, tomu stačí třeba 30USD měsíčně. U někoho jiného si řeknou, tenhle se tím asi živí, má kvalitní velké protfolio, pravidelně přidává, tomu přidělíme 1500USD měsíčně (samozřejmě na to mají asi algoritmus). A někdo jiný tam má kámoše programátora, a ten mu ručně přidělí 2000 USD měsíčně.
A potom tyhle kvoty zapracují přímo do vyhledávacího algoritmu, aby se tak nějak plus minus dodržovali. A je to a všichni jsou tak nějak happy.

Dovedla bych si představit i variantu dvou nezávislých linií - bez ohledu na vyhledávání:
1. To, co se doopravdy stáhne, není jaksi vidět, ale za to z toho jsou ty prašule pro fotobanku.
2. Z portfolia se každému vybere "podle jeho zásluh" určitý počet fiktivně stažených obrázků (náhodně v průběhu měsíce) tak, aby se splnila plus minus jeho finanční hranice.

(Docela si dovedu představit, že bych sama něco takového zbastlila, kdybych oprášila období tvorby webových stránek ;) .Inu, ve virtuálních světech se dá čarovat donekonečna a lidské oko věří tomu, co vidí.)

Re: shutterstock

Příspěvek od PandaWild » 18. říjen 2018 22:30

U zatajování prodejů bych předpokládal, že nebudou zatajovat když jsou prodejce i kupec ze stejné země, protože se dá předpokládat že se mohou znát a profláknout to. Což je jednoduché uhlídat. Zkušební nákup a prodej musí být přes odlišné země aby se to ověřilo. Možná by stačilo Česko a Slovensko.

Re: shutterstock

Příspěvek od hypotekyfidler.cz » 18. říjen 2018 22:25

Já samozřejmě netvrdím, že to tak je, jenom by to docela dobře vysvětlovalo chování prodejů, jak jsem je pozoroval já, ale i jak o nich psalo spousta jiných.
Ten algoritmus může být ale přímo ve vyhledávání, já si nemyslím, že by přerozdělovali přímo peníze. Prostě když má někdo "pod normu", tak ho to začne ve vyhledávání zvýhodňovat a naopak. Výkyvy samozřejmě existují, když mám prodej licence za 80 USD, tak mě to hodí nahoru - ale potom mám zase nějakou dobu utrum.

Re: shutterstock

Příspěvek od Navstevnik_3 » 18. říjen 2018 22:16

jsem tady nedavno s kolegou zkousel jednoduchy testik koupil jsem v urceny cas jeho obrazek. Jen ze zvedavosti, jestli se pricte v urcity cas konkretni prodej, a vse sedelo. Pokud by v tom byl nejaky prerozdelovaci algoritmus, bylo by to asi dost slozite uhlidat aby to pri podobnem testovani dalsimi zvedavci vse sedelo.

Mozna by bylo zajimave to otestovat na nejakem zacatecnikovi :) pokud je ta konspirace spravna, tak kdybychom mu udelali par nakupu OD apod, muselo by mu to skocit skokove nahoru i mimo jejich program, pokud by mu to vykyv osekalo, meli bychom dukaz :)

Re: shutterstock

Příspěvek od Host » 18. říjen 2018 22:04

Navstevnik_3 píše:Ja temto konspiracim moc neverim, vemte si kolik lidi uz tam muselo pracovat a kdyby neco takoveho bylo realne, tak by se to proste nejak dostalo ven, urcite by po tom skocil nejaky investigativni reporter. Na druhou stranu to muze byt ovladano az spickou spolecnosti, takze kdo vi :)

Leda, ze by se nekdo obetoval a nechal se zamestnat a pronikl do systemu....


Tohle téma nikoho nezajímá. Americký tisk hledá blechy v Trumpově kožichu. Oringer vždy volil Demokraty...
Není to žádná konspirace, ale způsob jak vydělat peníze.
V trochu pozměněné formě podobné systémy uplatňují i jiné firmy. Hlavně aby zákazník tak nějak vydržel, dodavatelé se skřípěním zubů také a my jsme se pěkně pakovali...
Koneckonců o tom je přece veškerý byznys...
Pohádky o poctivém ševci z Masarykovy éry jsou jenom pohádky....
Nemám proti tomu nic, jen bych byl raději na té druhé straně... :D

Nahoru