shutterstock

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvek od zdenat5 » včera, 14:33

To je psina - ani pomalu nestačím odeslat - a je to schváleno - případně z blbých důvodů - neschváleno - to tam úplně stejné hned mrsknu znova - a schválí to. Nahrávání jim evidentně chcíplo. :mrgreen: Připomínky k tomu přibývají - a to nevíme - co na tu ptákovinu - říkají kupující. :evil: Z tohoto nového formátu nemám zatím žádný prodej.To je drama.

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » 21. květen 2019 21:13

Ano, tak jsem dneska nahrála první dávku a ta metadata se zapíší skutečně až po uploadu. Jinak jsem nad tou zhovadilostí jen skřípala zubama, protože jsem napřed všechno musela roztahovat a znovu ukládat do EPS10 - mám ještě poměrně dost dříve vytvořených vektorů, kde jsem používala stranu A4 a ilustraci na ní vhodně zmenšenou. Zabralo mi to přes hodinu času, který by se dal věnovat užitečnějším věcem.

Re: shutterstock

Příspěvek od Vero » 19. květen 2019 12:47

Jen uploady (ráda si to ještě zkontroluju) - tohle mě třeba vůbec nenapadlo, tak dík, zkusím.

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » 18. květen 2019 23:03

Používáš uploady nebo i submity? Možná některé funkce pracují jen při submitu - např. oklíčování videí. Otestuji příští týden, teď dělám na linuxové mašině.

Re: shutterstock

Příspěvek od Vero » 18. květen 2019 21:08

shalom3 píše:Ohledně kw zatím nevím. Ale protože na IPTC používám Stocksubmitter, zeptala jsem se na jejich podpoře a mají pro prý vyřešené. Zatím jsem na SS nenahrávala od té doby. Jinak asi jen CTRL+C, CTRL+V :mrgreen:
Ohledně mazání starších souborů myslím, že to je škoda. Dají se využít i později, třeba jen z nich převzít prvky do dalších ilustrací.
Samozřejmě, pokud se ve vektoru nepoužije např. průhlednost, vektorový stín a podobné efekty, je možné i o něco složitější vektor udržet na rozumné datové velikosti i ve větším formátu.


Taky ho používám a troufám si říct, že nemají :lol:

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » 18. květen 2019 20:48

Ohledně kw zatím nevím. Ale protože na IPTC používám Stocksubmitter, zeptala jsem se na jejich podpoře a mají pro prý vyřešené. Zatím jsem na SS nenahrávala od té doby. Jinak asi jen CTRL+C, CTRL+V :mrgreen:
Ohledně mazání starších souborů myslím, že to je škoda. Dají se využít i později, třeba jen z nich převzít prvky do dalších ilustrací.
Samozřejmě, pokud se ve vektoru nepoužije např. průhlednost, vektorový stín a podobné efekty, je možné i o něco složitější vektor udržet na rozumné datové velikosti i ve větším formátu.

Re: shutterstock

Příspěvek od Vero » 18. květen 2019 20:33

Ale myslím, že se jim na to vykašlalo dost lidí, protože teď schvalujou do 2 minut :lol:

Re: shutterstock

Příspěvek od Vero » 18. květen 2019 19:59

shalom3 píše:Tady nejde vůbec o to plátno, ale o datovou velikost souboru. Složité ilustrace se daly zmenšením epsu stáhnout na podstatně menší data. Kdo dělá ikonky, ten je může samozřejmě nasmolit třeba do formátu A0 a dostane se na pár MB. No a druhý pádný důvod je,že do jiných fotobank se to bude muset zmenšovat, pro eps mají nastaveny menší datové limity. Třetí důvod je, že si těmi obrovskými soubory brzy zaser..me disky. Stačí?


No na disku mám rezervu opravdu velkou a vzhledem k tomu, jak velké soubory většinou produkuju, si nemyslím, že bych ho byla schopná v následujících letech zaplácat - a i kdyby, tak stejně s odstupem času klidně některá svá umělecká díla ráda smažu :lol: Ale to máme každý asi jinak. A s ostatním (zmenšování pro ostatní fotobanky) jsem zatím problémy neměla... Jediné, jak se mě to teda dotklo, je to, že se mi nepřenáší s vektorem kw a musím je manuálně doplňovat. Řešili jste to už někdo?

Re: shutterstock

Příspěvek od zdenat5 » 18. květen 2019 15:02

shalom3 píše:"vzbuzuje pochybnosti o profesionalitě" - to je nádherná formulace - měla by ses vrhnout na literární činnost ;) . Já bych to shrnula tak, že takovéhle vylomeniny na ostrém serveru může dělat jenom prase!! Jediná rouzmná cesta je, všechno odladit na pozadí, pak to implementovat jako alternativu do ostrého provozu a sledovat, jestli to vyhovuje jak zákazníkům tak dodavatelům. Nakonec se může uvažovat o zavedení úplně naostro.

No alespoň už netvrdí, že nahrávání nikdy nebylo jednodušší, a že je to na naše přání. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Myslím,že jde jen o to vykazovat aktivitu - o tom svědčí i přiblblé důvody pro vyhození práce.Nejhorší je aktivní blbec a srážka s ním - to známe všichni. :mrgreen:

Re: shutterstock

Příspěvek od shalom3 » 18. květen 2019 13:58

"vzbuzuje pochybnosti o profesionalitě" - to je nádherná formulace - měla by ses vrhnout na literární činnost ;) . Já bych to shrnula tak, že takovéhle vylomeniny na ostrém serveru může dělat jenom prase!! Jediná rouzmná cesta je, všechno odladit na pozadí, pak to implementovat jako alternativu do ostrého provozu a sledovat, jestli to vyhovuje jak zákazníkům tak dodavatelům. Nakonec se může uvažovat o zavedení úplně naostro.

Nahoru