konverze AVCHD

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: konverze AVCHD

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od PandaWild » 19. květen 2018 17:32

Fotobanky obvykle i přijmou interlaced video, ale nerady, protože takový formát je pro počítačové zpracování velmi nepraktický. Pond5 píše: "Interlaced Footage is strongly discouraged." Interlaced video je vhodnější pro přehrávání na TV, ale pro počítačové zpracování je vhodnější progressive video.

Obecně MP4 může také obsahovat interlaced video, bude záležet na typu kamery co vybrat aby to bylo progressive. Ale jestli umožňuje zvolit AVCHD i MP4, tak zřejmě bude AVCHD interlaced a MP4 progressive.

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od styna » 18. květen 2018 14:03

PandaWild píše:Prokládané, aha, tak to je blbý. :cry: Prokládání se dost blbě odstraňuje aby nebylo poznat. Ale tento problém bude s jakýmkoliv konvertorem, není to jen věc převodu v XMedia. Ve filtrech XMedia se musí zvolit správná metoda "Deinterlace", ale nemám zkušenosti kterou doporučit (popisy metod), záleží na obsahu videa. Asi by měl být nejrozumnější výsledek s filtrem Yadif. U výsledného videa kontrolovat co by mohlo vadit: 1) u některých metod se může zdvojnásobit snímková frekvence, 2) u některých metod se sníží vertikální rozlišení obrazu (je rozmazaný), 3) u některých metod mohou stále ještě problikávat zuby na hranách pohybujících se objektů. Jestli to má být pro fotobanky tak je docela možné, že se nepodaří najít vhodnou metodu která by zajistila pro fotobanku dostatečnou kvalitu.Díky za odpověď. Zítra bych měla mít trochu víc času, tak bych zkusila něco otestovat a zkusit jestli z toho vyleze něco použitelného pro fotobanky. Jestli to teda chápu dobře, tak pro fotobanky je přijatelné pouze progresivní video. V tom případě by pomohlo nahrávat do formátu MP4. Je to tak?

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od PandaWild » 13. květen 2018 11:44

Prokládané, aha, tak to je blbý. :cry: Prokládání se dost blbě odstraňuje aby nebylo poznat. Ale tento problém bude s jakýmkoliv konvertorem, není to jen věc převodu v XMedia. Ve filtrech XMedia se musí zvolit správná metoda "Deinterlace", ale nemám zkušenosti kterou doporučit (popisy metod), záleží na obsahu videa. Asi by měl být nejrozumnější výsledek s filtrem Yadif. U výsledného videa kontrolovat co by mohlo vadit: 1) u některých metod se může zdvojnásobit snímková frekvence, 2) u některých metod se sníží vertikální rozlišení obrazu (je rozmazaný), 3) u některých metod mohou stále ještě problikávat zuby na hranách pohybujících se objektů. Jestli to má být pro fotobanky tak je docela možné, že se nepodaří najít vhodnou metodu která by zajistila pro fotobanku dostatečnou kvalitu.

Raw formát pro obraz by tam měl být jen jeden (mám na mysli převod do AVI souboru), označený "Codec: Raw Video". U některé verze XMedia bylo více voleb módu barev, tam zvolit "Auto". Takové video pak lze otevřít ve VirtualDub a prohlížet krokováním po snímcích. Video v takovém formátu nelze moc přehrávat, je moc velké a tak ho přehrávač nestíhá načítat z disku, ale je dobré na prohlížení kvality dekomprese, protože se tam neprojeví kompresor, je to čistý syrový meziformát. Aby se Raw dalo přehrávat, tak nechat zkonvertovat jen pár sekund - pak se vejde do RAM a po 3. průchodu se už přehrává plynule.

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od styna » 13. květen 2018 06:02

Na řádku u videa stojí, že jde o prokládané video :? S tou konverzí do raw tápu. V XMedia je několik možností nesousích RAW označení. Zkoušela jsem náhodně převod do několika z nich a FREE raw viewer ani Nomacs Image Lounge není schopný je detekovat.

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od PandaWild » 12. květen 2018 10:29

"pro nekomerční použití" Tě moc nemusí zajímat, kdo to kde zjistí? :D

O prokládání jsem uvažoval kvůli tomu, že u foťáku mám sice neprokládaná (progressive) videa, ale když se přepne na AVCHD, tak jsou prokládaná. Podle Tvé citace vypadá že je to neprokládané video, tedy v pořádku. Viděla bys to v XMedia, v řádku u videa píše zda je progressive nebo interlaced. Špatnou opravu prokládání bys poznala podle zubů na hranách pohybujících se předmětů:
Obrázek

Když video zkonvertuješ pomocí XMedia na Raw Video, je tam v obraze také ten problém?

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od styna » 11. květen 2018 20:26

AVCHD Converter ve free verzi mě zklamal. Jednoduché a přehledné prostředí je super. Převod do .avi a .mov je rychlé. Kvalita obrazu mě však nepřesvědčila a z videa 1920x1080 udělá 640 x 480. Do plné verze teda nejdu... Jdu zkoušet dál.

Free AVCHD Converter jen pro nekomerční užití...
Freemake video converter taktéž

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od styna » 11. květen 2018 19:34

Cituji: " Na rozdíl od standardních nahrávacích režimů, které nahrávají pomocí metody prokládání, tento fotoaparát používá při nahrávání progresivní metodu. Tím se zvyšuje rozlišení a poskytuje hladší a realističtější obraz."

Deinterlaci mám zaškrtnutou defaultně NE. Netuším, jak se přesně projevuje zubatění hran, ale myslím, že je to můj problém. Mám záběr na orsej jarní na pozadí zeleně. Obrysy na přechodu barev mezi zelení a žlutým květem pixelizují, ale jinde to tak vidět není.

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od PandaWild » 11. květen 2018 18:28

Mám obavu že ani to přeinstalování moc nepomůže, myslím že XMedia používá přinejmenším většinu kodeků interních. :-( Asi bych ten problém zkusil rozdělit do mezikroků - nejdříve dekomprimovat do RAW formátu (v XMedia Codec="Raw Video") a pak až teprve řešit kompresi. Ať se ví, zda ke zhoršení kvality dochází při kompresi nebo dekompresi. Zdrojový formát by neměl kompresi ovlivňovat, tak spíš je asi problém s dekompresí. Pak to možná vyžaduje použít jiný konvertor, např. Freemake Video Converter nebo AVCHD Converter.

Napadá mě - není to AVCHD video prokládané? Pak by mohl být problém při převodu na neprokládané video - v XMedia je to ve filtrech filtr "Deinterlace". Je tam hodně možností pro převod, ale nemám vyzkoušené kterou metodu doporučit. Špatně zvolený filtr by způsobil zubatění hran, což asi není tento případ problému.

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od styna » 11. květen 2018 18:14

Jirik píše:Ještě mně napadá zkusit přeinstalovat kodeky v počítačí, kdysi mi to také kostičkovalo a po novém přeinstalování kodeků bylo vše OK.


Do přeinstalace kodeků jsem se chtěla pustit jako poslední možnost, ale už mě nic jiného nenapadá co zkusit. Počkám, jestli nebude mít někdo nějaký tip....

Re: konverze AVCHD

Příspěvek od Jirik » 11. květen 2018 17:14

Ještě mně napadá zkusit přeinstalovat kodeky v počítačí, kdysi mi to také kostičkovalo a po novém přeinstalování kodeků bylo vše OK.

Nahoru