Fotobanky a danenie

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Fotobanky a danenie

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od Ivča » 29. duben 2019 19:09

Ahojte, tak dnes ten formulář prošel ke schválení, sice ještě není vyhráno, ale odešlo to....Důvodem nefunkčního formuláře byla docela neuvěřitelná věc- na stránky jsem šla přes Explorer, ale tam to nešlo. Nyní přes Google Chrome to zafungovalo. Obrátila jsem se na podporu s tím, že mnou nahrané fotky nebylo možné vidět, tak mi poradili, ať jdu přes Chrome, tam to fungovalo špičkově, tak jsem zkusila i ten Formulář :P a je to....Takže pokud tohle někomu pomůže, budu ráda!!! :D

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od shalom3 » 27. duben 2019 11:40

Předpokládám, že r.č. dáváš bez lomítka. Důvodem také může být, jestliže je vyplněné nějaké pole s diakritikou. Těžko říci, v čem může být chyba, ale nejlépe jim poslat na podporu snímek obrazovky.

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od Ivča » 27. duben 2019 05:32

Zdravím, mohu se zeptat? Jsem v podstatě začátečník, registrovaný na Depositphoto, ale nejde mi ma DP vyplnit formulář W-8BEN- ať dělám co dělám, nejde to. Zkoušela jsem vše, i psala na podporu, pořád říkají to stejné, vyplnit bod6.- když dám r.č. nefunguje to, když dám dle pokynů "not legally required", nefunguje...Přitom, když vše vyplním, jen mi to hlásí, že to nebylo odesláno- bez upozornění na jakoukoliv chybu. Nevíte, jak na to? Díky moc!! ;)

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od Painter » 21. březen 2019 09:57

A je tam tedy nějaký pokrok jestli danit 40 nebo 60%, když už jsi to takto řešil "vysoko"?

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od neradostný cestující » 21. březen 2019 09:45

Výsledek podání přiznání:

Úřednice moc příjemné velká ochota, se znalostmi to bylo už trochu horší (PayPal jim většinou skutečně nic neříkal). Na třetí přeposlání jsem to řešil s paní, která po konzultaci s koleginí došla k závěru, že CZ stát si s tím ještě tak úplně neví rady, a tak nemusím nahlašovat žádný PayPal účet na FU, i když mi na něj přichází příjmy. Prostě když by náhodou přišla kontrola z FU, tak prokáži, že to přiznávám skrze čestné prohlášení a že se mi to projevuje i v daň přiznání. Toť celé. Nedělali si z toho hlavu. Za mě zatím příjemná zkušenost :)

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od neradostný cestující » 16. březen 2019 18:43

Dobře,
děkuji vám za radu, budu teda počítat s daní z 40% na vše a obhájím si to. Tedy fotografické služby i fotobanky.

Ještě se vás zeptám:
Když vyplňujete formulář pro Přiznání k dani k příjmu fyzických osob příloha č.1 ...
viz vzor na konci předposlední stránky http://fotobanky.cz/images/download/DP_OSVC.pdf

Píšete jen fotografické služby 60%... přijmy xxKč vydaje xxKč (do čeho počítáte i fotobanky)

Nebo to rozepisujete na dva řádky, něco ve smyslu:

Fotografické služby 60% přijmy xxKč vydaje xxKč
Fotobanky 60% přijmy xxKč vydaje xxKč

Jde mi o to, že pokud to nerozepíšu tak finančák nemá jak zjistit, které další příjmy (tedy fotobanky) tam zahrnuji. Dnes jsem zjistil, že musím nahlásit všechny účty, které sovisí s podnikáním na FU - tedy i Pay PaL (na který dostávám výdělek z fotobank).
Děkuji

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od PandaWild » 16. březen 2019 12:32

Těch 10 tisíc to je v případě publikovaných příspěvků, kdy daň 15% strhává plátce honoráře. To se fotobank netýká, ony daň nestrhávají.

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od neradostný cestující » 16. březen 2019 12:22

Teď se dočítám, že by pro mě bylo asi výhodnější danit fotobanky přes Autorské příjmy (do hranice 10tis za měsíc se v pohodě vlezu). Pomohlo by mi to? Nevíte, kde se o tom dočtu aktuální informace? Mám teď doplácet na daních soc a zdravotním téměř 30tis (účetní mi počítá daně... vše z 40% mých příjmů), což mi přijde hodně neúměrně vysoké vůči mému skutečnému zisku v podnikání za rok 2018. Díky

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od Návštěvník » 16. březen 2019 09:33

Jedná se o paušální výdaje tj. procentem z příjmů. Když si někdo uvede 40 % bude to bez problémů, pokud to bude 60 %, tak musí být připraven si to obhájit na finančním úřadě. Tam rozhodně nesedí "odborníci" a proto je nutné vystupovat rázně a sebevědomě, lidé s řečí typu "možná, asi, snad, mělo by to tak být" nemají moc šancí na úspěch.

Re: Fotobanky a danenie

Příspěvek od neradostný cestující » 16. březen 2019 09:08

"Host"
Takže se daň počítá z těch 60%? Vidím všude různé názory, ale nevím jak jsou relevantní. Mě to účetní zahrnula pod těch 40% přiznání jsem neště nepodal, tak by mě zajímalo jestli to mám ještě případně měnit a z jakého důvodu. Děkuji

Nahoru