single and other downloads

single and other downloads

Příspěvekod garganel » 20. duben 2015 08:08

Ahojte kamarati. Dnes kukam na predaje zo vcera a prvy krat sa mi predala illustracia za 2,90 v kolonke ,,single and other downloads,, aka licencia to je? :?: ;) Dakujem.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
garganel

Reputace: 0

Re: single and other downloads

Příspěvekod Martin » 20. duben 2015 13:43

No, to vlastne nikdo poradne nevi :D Na SS foru bylo o tom i vlakno, ale vzhledem k tomu, ze jim vyhledavani na foru nefunguje, tak sem nedam odkaz. Vlastne se vi, ze ty nejmensi SOD za par centu jsou licence pro facebook. Za co jsou licence, za kterou je treba 100 dolaru, je zahada :D
Martin

IP: 62.245.66.1xx

Příspěvekod host » 20. duben 2015 15:32

Před časem zavedli rozšířenou licenci pro tzv. citlivé využití, podle "citlivosti" stoupá cena - například portrét usmívající se modelky na obalu vibrátoru, nebo na plakátu politické strany. Existují i speciální licence pro komerční využití editorialu - zdá se že to nejde, ale běžně se to na SS dělá, jen vás většinou předem osloví jestli s tím souhlasíte. Dokonce je možné vyplnit el. formulář s paušálním souhlasem pro komerční využití editorialů, který vám zašlou, asi záleží na typu snímků v portfoliu, podpis se rozhodně bohatě vyplatí...
host

IP: 109.81.231.1xx

Příspěvekod pzurek » 11. květen 2015 07:56

Na podzim loňského roku se moje fotky objevily v Něměcku v reklamní kampani na Tento kapesníčky. Byly na přebale produktu, na webu a hlavně v TV reklamě. Po poměrně zdlouhavém pátrání a nepříjemným mailech na výrobce kapesníčků jsem se dopracoval odkud fotky koupili a s jakou licencí. Byl to Shutterstock, neidentifikovatelná skupina "single and others". Dotázal jsem se osoby, co byla podepsána na SS prodejní faktuře a nastal dost velký poprask. Okamžitý telefonát z Ameriky, jak jsem se dostal k faktuře a proč se o to vůbec zajímám. Naštěstí tato SS obchodnice předala problém na contributor support a ti mi odpověděli následující:

Unfortunately it is not possible to share the exact details of the Premier License used because all premier licenses have been custom made and are different. We do of course make sure that no premier License will allow for use that is unacceptable to us.

A Premier License is:
-- A Custom License for high volume buyers such as publishers and ad agencies
-- License may include such things as full indemnification, unwatermarked comps, and some sensitive use
-- Earnings per download range from $2 to $120, based on the customization of the License
-- A More detailed explanation can be found here http://info.shutterstock.com/premier/

To learn more about sensitive use and how you can opt out, please see this blog post http://www.shutterstock.com/blog/indivi ... ses-update

Problém byl v tom, že mi nic neřekli, že fotky licencují jinak než je ve veřejných licenčních podmínkách.
Tak snad Vám to pomůže.
Petr
pzurek

Příspěvekod Miles » 18. srpen 2015 18:46

Tento měsíc jsem měl provizi u jednoho obrázku single and other downloads 54.43 a dneska ze stejného 83.25. To mě hlava nebere, co je to za licenci, kolik musí ten zákazník zaplatit a proč tolik. No vůbec mě to nevadí, jen více takových :-)
Petr
Miles

Reputace: +10

Zpět na Shutterstock