Nekupene licencie na PS, Ai ...

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Nekupene licencie na PS, Ai ...

Příspěvekod micqual » 31. květen 2013 16:37

caute, na tuto otazku sa mi nedostalo odpovedi na jednom fore, skusim tu :)
cital som, ze podaktori microstockari pouzivaju cracknute photoshopy, ilustratory ... neni to nebezpecne ? predavanie fotiek je uz trochu vaznejsia vec ako kreslenie si pre radost na kradnutych programoch ktore stoja stovky eur ... ci sa teda vobec oplati kupovat to, ked si to mozem hocikde stiahnut
Hodnocení: 0
micqual

IP: 178.41.243.xx

Reputace: 0

Re: Nekupene licencie na PS, Ai ...

Příspěvekod Foto1 » 31. květen 2013 18:09

Môže si to kúpiť si zarobí na fotobankách bude sa mu viac dariť, napríklad na Ebay. Prípadne použiť iný program.
Foto1

IP: 78.99.78.1xx

Příspěvekod vlado » 1. červen 2013 21:19

Keď nechceš kupovať, tak používaj free alternatívy, napr. GIMP namiesto Photoshopu, či Inkscape namiesto Illustratora
vlado

IP: 195.68.235.1xx

Příspěvekod admin » 1. červen 2013 21:23

Já bych doporučil koupit starší verzi originálního programu. Budeš to mít legální, bez problémů a cena bude rozumnější. V posledních verzích ty novinky nejsou až tak sůležité/užitečné/nezbytné.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +429

Příspěvekod micqual » 2. červen 2013 17:32

áno, len som nikde nenašiel staršie verzie, napr. cs2, u adobe sa už dajú kúpiť len cs6-tky
micqual

Příspěvekod admin » 2. červen 2013 21:29

Já zapoměl dodat, že ty starší verze koupit někde v bazaru, na ebay, aukru a podobně.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +429

Příspěvekod micqual » 3. červen 2013 18:44

pozrem to, dakujem
micqual

Příspěvekod mp82 » 4. červen 2013 13:05

No, nechci rozpoutávat diskuzi, která se již odehrála ne jednou jinde. Ale nad legálním, nebo bezpečným prodejem/nákupem bazarové licence visí otazník.

A co se týká starších verzí. Cituji V posledních verzích ty novinky nejsou až tak sůležité/užitečné/nezbytné tak například Adobe nedávno uvolnil komplet balík CS2 legálně volně ke stažení. Podmínky jsem nečetl, tak nevím, zda to není omezené pro komerční použití. Ale právě Illustrator CS2 který stále používám v zaměstnání je hodně pozadu proti Illustratoru CS5 který používám doma. Ikdyž je teď CS2 "legálně zdarma" je pro mě nepoužitelný, protože už jsem zhýčkaný pár funkcema z CS5. Pokud bylo pár posledních verzí myšleno CS4, 5, 6 pak souhlasím, tam na tom tolik nezáleží, ale tam zase nebude cena o tolik "rozumnější" navíc s tím otazníkem z úvodu.
mp82

IP: 178.255.168.xx

Příspěvekod Ala » 4. červen 2013 13:20

Niektorí používajú novšie verzie Illustratoru ale fotobanky vyžadujú formát EPS 8, 10 nie EPS CS5, 6 lebo zákazníci nemusia mať novšie verzie Illustratoru takže novšie funcie sa nemusia používať keď to nevyužijú?
Ala

IP: 78.99.78.1xx

Příspěvekod mp82 » 4. červen 2013 13:40

EPS10 je formát souboru, to ale neznamená, že jej nemohu vytvořit pomocí Illustrátoru CS6 a jeho nových funkcí a nástrojů. Může se stát, že použiju funkci, díky které pak nelze ilustraci do staršího formátu uložit. (jako to třeba bylo u průhlednosti s formátem EPS8) Ale zatím jsem se nesetkal s něčím, co by nešlo uložit jako EPS10 v CS5.
mp82

IP: 178.255.168.xx

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse