Neustále klesající výdělky

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Neustále klesající výdělky

Příspěvekod Lukas Flekal » 7. listopad 2015 15:50

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás nepozoruje stejný trend jako já.
Někdy v listopadu minulého roku (kdy jsem čekal tradiční větší objem prodejů) mně výdělky začali celkem slušně klesat (hlavně na Shutterstocku, ale i na dalších fotobankách). Už moc nevím co s tím, vektorů přidávám čím dál víc a doufám, že se trošku zlepšuje i kvalita, ale výdělky stabilně klesají.
Něco určitě dělám špatně, akorát jsem ještě nepřišel na to co:-)
Hodnocení: 0
Lukas Flekal

Reputace: 0

Re: Neustále klesající výdělky

Příspěvekod Ravennka » 7. listopad 2015 15:54

Co zkusit trochu přehodnotit své kw? Jít na to trochu jinak než doposud? =) (to je taková první věc, která by mne napadla)
Ravennka

Reputace: +638

Příspěvekod Lukas Flekal » 7. listopad 2015 16:21

Ravennka píše:Co zkusit trochu přehodnotit své kw? Jít na to trochu jinak než doposud? =) (to je taková první věc, která by mne napadla)

To už se stalo od toho listopadu několikrát:-)
Lukas Flekal

Příspěvekod Lukas Flekal » 7. listopad 2015 16:38

Spíš jsem chtěl slyšet, že to to nikdo jiný tak nemá, a že je chyba ve mě a v tom co dělám a že musím makat a ono to zas půjde:-)
Lukas Flekal

Příspěvekod Janek » 7. listopad 2015 17:05

610,201 nové fotografie přidané tento týden

To je tak. Ze šutru (nejlépe prodávajícího) se stala recyklační továrna východního bloku na území Spojených států. Zákazníci nejsou pitomý a tak odcházejí jinam než aby se prohrabávaly klony balastu v řádu nekolik tisíc. Já to mám +- stejně i když poctivě uploaduju jak o závod.
Janek

IP: 46.151.57xx

Příspěvekod Anika » 7. listopad 2015 17:20

Asi vás naštvu, ale mě výdělky stoupají, i když ne kdovíjak závratně. Já ale dělám hodně sezónní témata, tak je to během roku trochu jako na houpačce. V globálu to ale stoupá, výdělek za rok 2014 jsem letos dosáhla během září.
Lukáš - z tvého portfolia mám dojem, že děláš věci, které dělá i spousta jiných lidí a už je toho ve fotobankách plno (mapky, ikonky a abecedy stokrát jinak, ale vlastně pořád dokola). Pořád stejný styl, stejné barvy. Možná by pomohlo změnit téma, zaměřit se jiným směrem?
Anika

Reputace: +222

Příspěvekod Lenka » 7. listopad 2015 17:39

A čtete třeba ty maily od Ss? Já je třeba čtu, i když s obtížema, protože neumím anglicky, a nedávno přišel přehled barevnejch trendů v posledním období podle území. No, byla jsem zvědavá co se stane, když tam nacpu pár recyklovanejch textur upravenejch podle požadavků. První se stalo, že mi začali rychlejc schvalovat a druhý se stalo, že mi okamžitě stouply prodeje z jednoho denně na 4. Takže asi tak.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá.
Lenka

Reputace: +235

Příspěvekod Anika » 7. listopad 2015 17:45

Lenka píše:A čtete třeba ty maily od Ss? ...

Já tu čtu nejradši ten, co chodí vždycky začátkem měsíce :lol:
Anika

Reputace: +222

Příspěvekod knutt » 7. listopad 2015 18:48

Lenka píše:A čtete třeba ty maily od Ss? Já je třeba čtu, i když s obtížema, protože neumím anglicky, a nedávno přišel přehled barevnejch trendů v posledním období podle území. No, byla jsem zvědavá co se stane, když tam nacpu pár recyklovanejch textur upravenejch podle požadavků. První se stalo, že mi začali rychlejc schvalovat a druhý se stalo, že mi okamžitě stouply prodeje z jednoho denně na 4. Takže asi tak.

Tss, víš že je pro mě věcí sebeúcty jít vždy a za všech okolností proti trendům.Pobavilo :lol: Jít proti trendům si představuji trochu jinak :lol:
knutt

IP: 81.200.57.1xx

Příspěvekod artus » 7. listopad 2015 18:49

Anika píše:
Lenka píše:A čtete třeba ty maily od Ss? ...

Já tu čtu nejradši ten, co chodí vždycky začátkem měsíce :lol:

ja tiež, akurát mi jeden taký prišiel :D
Ale je pravda, že je lepšie trocha sledovať, čo sa deje, ako bezhlavo sekať. Ja som momentálne v štádiu útlmu...niekto tu nedávno dal taký prehľad postupných pocitov počas dlhšieho obdobia práce pre FB...a mám pocit, že som v tom štádiu, keď to síce nejako ide, ale už som na pavej strane sínusoidy :D Ale tiež musím povedať, že som výrazne zvoľnil a snažím sa postupne vyhýbať textúram a skôr sa orientovať na fotky a vektory. Je to aj kvôli narastajúcemu počtu užívateľov TexiGenu, kde vidím už veľkú šancu nechcenej kolízie a obdivujem Pandu, že má na to nervy čakať, kedy mu príde nejaké ďalšie upozornenie alebo niečo horšie kvôli kopírovaniu. Ja mám síce narobených rôznych TexiGenových vecí v zálohe, ktoré síce často ešte idú cez PS, ale aj tak. Nikdy človek nevie, ktorý editor vyhodnotí niektorú textúru ako plagiát. Je ich na SS dosť a verím, že mnohí ani netušia, ako podobne produkujú...tiež som náhodou našiel niektoré obrázky z TexiGenu, ktoré akoby z oka vypadli tým mojim a pritom sa určite navzájom nepoznáme.
artus

Reputace: +18

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse