Adobe CC licencia

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Mickies » 31. srpen 2016 10:00

Ahoj, potřebovala bych poradit od zkušenějších. Pracuji v Illustratoru CS6 a mám natolik náročné vektory, že se mi při každém srolování myší, nebo přiblížení/oddálení, ten obrázek strašně dlouhou dobu vykresluje, prostě šílená pakárna s tímhle pracovat. Zajímá mě, zda by tento problém mohl vyřešit Illustrator CC? Víc jak před rokem jsem si stáhla zkušební verzi, ale nějak jsem pozapomněla si to pořádně prozkoušet (taky jsem neměla tolik náročné obrázky) a upadlo to na ten měsíc v zapomnění. Teď už nemám tu možnost, ale zase nechci kupovat předplatné dokud nevím zda to má smysl. Ještě otázka jak moc se liší tyto dva Illustratory ve funkcích a uspořádání nástrojů?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Mickies
 
Příspěvky: 166
Registrován: 14. leden 2015 10:35
Bydliště: Pardubice

Reputace: +14

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Ravennka » 31. srpen 2016 10:41

Sice to není to, co chceš slyšet... ale já bych spíš investovala do PC než do programu ;) přijde mi hodně nepravděpodobné, že by to bylo tím, že by CS6 nezvládalo.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod ToM » 31. srpen 2016 10:45

Taky to vidím spíš na výkonější PC.

CC může pomoct jedině v případě, že máš dobrou grafickou kartu podporující CUDA protože tu umí CC využít. (jestli to umělo už CS6 nevím)

CC je neustále vyvíjené a vylepšované, takže rodzdíl v ovládání, paletkách a nástrojích bude stále větší. Ale nevím jestli je momentálně nějak zásadní, řekl bych že ne, ikdyž pár vychytávek už CC oproti CS6 má. Někdo využije, někdo ne. Jedná se především o "shaper" nástroj.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Mickies » 31. srpen 2016 11:20

Díky za odpovědi. No já si myslím že mám dobrý PC (všechny komponenty navíc přes rok obměněné za lepší), absolutně teda hardwaru nerozumím, takže nemůžu napsat z čeho se můj pc skládá. To jedině až přijde přítel z práce, ten mi to řekne.

No jde spíš o způsob využití procesoru právě programem CS6, prý neumí využít plně všechna jádra, i kdybych měla ten nejvýkonnější Intel, tak CS6 bude stále pracovat pouze na jednom jádru.

To je ten problém o kterém vím a jsem si vědoma, že to je právě důvod proč se mi to tak zdlouhavě dokola vykresluje. Obrázky mám vážně hodně složité, samý blend.

Napadá mě jedině stáhnout kroky blendu, to se ale budu podřizovat programu a já bych raději něco co prostě frčí a vidím to ve fázi kreslení stejně jako to bude vypadat po dokončení.
No spíš mě zajímalo zda jste třeba někdo nepřešel z obyčejného CS na CC a nepocítili jste razantní změny v rychlosti programu, aby jste mi tu o tom mohli napsat, možná že CC pracuje jinak a dokáže využít všechna jádra procesoru, zkusím pohledat na googlu, jestli se to někde neřeší. :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Mickies
 
Příspěvky: 166
Registrován: 14. leden 2015 10:35
Bydliště: Pardubice

Reputace: +14

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod duben » 31. srpen 2016 12:01

Tak si stáhni Adobe CC v trial licenci (30 dní), vyzkoušej to a uvidíš jestli to pro to co děláš bude znatelné urychlení nebo ne. Když ano, tak si to pak kup, když ne tak to CC odinstaluj a používej dál CS6 :).
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod ToM » 31. srpen 2016 12:08

Psala, že už před rokem zkušební verzi měla nainstalovanou. Jde o to jak často jde využít zkušební verze CC. Čistě teoreticky by měla jít vyzkoušet po každé velké aktualizaci, tipnul bych si že po roce by to mohlo zase jít, ale je třeba to vyzkoušet, jinak se to nezjistí. Jo a jestli se nepletu, tak CC umožnuje pouze 7 dní na vyzkoušení.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Ravennka » 31. srpen 2016 12:20

Tak je spousta možností, jak comp ošálit, že ještě ten trial neměl :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Mickies » 31. srpen 2016 13:19

samozřejmě jsem tu zkušební verzi zkoušela zapnout, ale už mi to napsalo jen hlášku že lhůta vypršela. Ale zkusím to pořešit jinak, beru v potaz poslední zprávu od Ravenky :lol: Díky za tip :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Mickies
 
Příspěvky: 166
Registrován: 14. leden 2015 10:35
Bydliště: Pardubice

Reputace: +14

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod Bananaboy » 31. srpen 2016 14:57

Mickies píše:samozřejmě jsem tu zkušební verzi zkoušela zapnout, ale už mi to napsalo jen hlášku že lhůta vypršela. Ale zkusím to pořešit jinak, beru v potaz poslední zprávu od Ravenky :lol: Díky za tip :D

Možno by pomohol stroj času doktora Pandu "Emmetta" Wilda. Aj keď počítam, že tak veľká firma ako Adobe má svoje programy dobre ošetrené a nereagujú na systémový dátum v PC. :?
+Mickies Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Adobe CC licencia

Příspěvekod admin » 31. srpen 2016 21:15

A předplatit to jen na jeden měsíc nejde?
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé