Danění fotobank

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 26. únor 2017 18:45

Uloží se doma pro případ kontroly. Při podávání daňového přiznání není potřeba. (přesněji, sepíše se až v případě potřeby, zatím jsem to ještě nikdy nepotřeboval :-) )
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění fotobank

Příspěvekod ivusakzkrabice » 27. únor 2017 10:51

shalom3 píše:Ale pozor na věc, přechod ze skutečných výdajů na paušál taky zákony docela slušně komplikují. Viz článek http://www.jakpodnikat.cz/prechod-z-pau ... utecne.php . Přiznám se, že dneska bych to už neřešila raději bez daňového poradce.


Přesně tyhle stránky jsem potřebovala :-) Už se orientuju :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Danění fotobank

Příspěvekod shalom3 » 27. únor 2017 13:24

Tak to je fajn, myslím, že jsou tam vcelku užitečné a aktuální informace. Ale stejně je potřeba si vše ověřovat na více místech, v praxi jsem se setkala často s tím, že výklady různých odborníků se lišily. Jinak ještě může být užitečné to, že daňové přiznání se dá vyplnit online na portále http://adisep2.mfcr.cz/adistc/adis/idpr ... uvod.faces
(v průběhu vyplňování je formulář i kontrolován na chyby a lze jej také podat pomocí datové schránky).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Danění fotobank

Příspěvekod ivusakzkrabice » 27. únor 2017 13:28

shalom3 píše:Tak to je fajn, myslím, že jsou tam vcelku užitečné a aktuální informace. Ale stejně je potřeba si vše ověřovat na více místech, v praxi jsem se setkala často s tím, že výklady různých odborníků se lišily. Jinak ještě může být užitečné to, že daňové přiznání se dá vyplnit online na portále http://adisep2.mfcr.cz/adistc/adis/idpr ... uvod.faces
(v průběhu vyplňování je formulář i kontrolován na chyby a lze jej také podat pomocí datové schránky).


online už většinu vyplněnou mám z minulého týdne, jen díky tomu webu zjišťuju, že jsem nad některýma věcma přemýšlela úplně blbě :oops: :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Danění fotobank

Příspěvekod shalom3 » 27. únor 2017 14:15

To se někdy stává i lidem, kteří v tom oboru přímo pracují :lol: .
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Ravennka » 27. únor 2017 16:32

A i těm, kteří to pak řeší na FÚ :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění fotobank

Příspěvekod marjis » 1. březen 2017 09:57

Zdravím všechny zúčastněné.

Účetní mě již nyní dělá daňové přiznání a ptá se jestli nemám nějaké potvrzení (fakturu) od foto-banky, že jsem to u nich prodal. Jsem zatím na SS... Stačí ji třeba vytisknout TAXform nebo co vy přikládáte účetní? Krom výpisu z účtu, kde přišly prachy z PayPalu.
Účetní je celkem střelkyně a dělá v globální firmě, takže je celkem zběhlá a povídá mi, že bych to měl přihodit, ať to mám komplet.

Díky za jakoukoli odezvu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
marjis
 
Příspěvky: 33
Registrován: 8. leden 2016 13:17

Reputace: +2

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 1. březen 2017 10:18

marjis píše:...nebo co vy přikládáte účetní? Krom výpisu z účtu, kde přišly prachy z PayPalu...
Nic. Ani výpis z účtu. Jmenuje se to "daňové přiznání", ne "doklad". Přiznávám že jsem vydělal částku xxx, to nepotřebuji dokladovat, to ať si klidně nevěří. Kdyby chtěli doložit že jsem nevydělal víc, to s tím stejně nedoložím, to musí zjistit oni zda jsem něco zatajil.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Danění fotobank

Příspěvekod marjis » 1. březen 2017 10:43

Myslel jsem si to. Díky Pando.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
marjis
 
Příspěvky: 33
Registrován: 8. leden 2016 13:17

Reputace: +2

Re: Danění fotobank- jak začít, žena na RD

Příspěvekod ajjax » 2. březen 2017 09:21

Chtěla bych poprosit o radu ohledně "legalizace" příjmu z fotobank. Aktuálně jsem na RD (do zaměstnání se vrátím nejdříve za dva roky), na fotobankách si vydělám relativní drobné (cca 10 tisíc ročně), ale nemám úplně dobrý pocit z toho, že jsem zatím nijak neřešila daňovou stránku věci. Prosím, mohl byste mi někdo poradit, jak v mé situaci postupovat, abych mohla příjem z fotobank nějak přiznávat? Je potřeba si zřídit živnostenský list? Jaké výdaje mne následně čekají? Je potřeba průběžně platit nějakou daň či pojištění? Nejsem si jista, zda jakožto matka na RD nemám do určité výše příjmu nějaký "bezdaňový" režim. Díky moc za všechny případné rady a tipy.
Hodnocení: 0
ajjax
 
IP: 212.79.106.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé