Danění fotobank

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Ravennka » 24. srpen 2015 21:12

Tam ale prece neni, ze ten a ten den prodal treba SS muj obrazek panovi z Uzbekistanu... ale je tam, ze poslal $100 mi treba 15. 2. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění fotobank

Příspěvekod host » 24. srpen 2015 21:20

Vím, že při finanční kontrole se ověřují pohyby na bankovním účtu, jestli sedí příjmy s těmi vykazovanými v daňovém přiznání. To, že by pracovníci FÚ vstupovali do účtů na amerických fotobankách po vynucení sdělení hesla... mi přijde hodně přitažené za vlasy. To snad jedině při podezření na spáchání trestného činu... a upřímně si neumím představit, jak by se ti lidi orientovali například na 123rf, jestli by věděli, kde tam co hledat :D
Hodnocení: 0
host
 
IP: 109.231.160.xx

Reputace: 0

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Petr » 25. srpen 2015 08:07

Jana píše:Bohužel to v pořádku není, protože příjem vám vzniká už prodejem obrázku. To, jestli si peníze - kredity převedete, z hlediska zákona žádnou roli nehraje.

Příjem nevzniká prodejem obrázku, ale až posláním vydělaných peněz na Paypal.

Zajímalo by mě, jak bych měl vést účetnictví (kdybych řešil každý prodej) při 7000 prodejích měsíčně, když nevím kdo je zákazník, kde to koupil, kolik (a jakou měnou) za nákup zaplatil.
Hodnocení: 0
Petr
 
IP: 89.176.126.2xx

Reputace: 0

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Kuliparek » 25. srpen 2015 08:16

Tak jsem byl na úřadech a na všechno se ptal a teda na nějakou dobu (měsíc) si to pozastavuji
Vůbec jsem nečekal, že to bude tak snadné
Na VZP pani byla strašně super (skoro mi přišlo, že semnou flirtuje :-D) No a říkala, že se vůbec na VZP nemusím evidovat u nich, dokud příjem nepřesáhne 10K za měsíc. Ať si s tím nedělám hlavu, ale jen tak si tam jako informaci do pc dala, že mám nějaký autorský honorář až přijdu později.
Pak jsem vlítnul na FÚ. To byl úplnej opak. Slečna asi měla zrovna své dny a koukala na mě, jako proč na ní někdo vůbec mluví. Ta mi jen řekla, že u ní nic rušit nemusím. že tam je to jen kvůli evidenci že něco dělám na daňové přiznání
No a tak jsem jel na ČSSZ a tam to bylo během 2 minut vše hotovo.. Pozastaveno.
Jen jsem vyplnil papír a popřála mi hezký den a jakmile si to budu chtít nahodit, tak se mám zase stavit :-D
Takže jsem měl vlastně pouze jít na ČSSZ (ale radši jsem šel i na ty ostatní se poptat)

No teď jsem teda z vás zmatenej ohledně toho, když na fotobankách ilustrace nechám, ale peníze si posílat nebudu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 25. srpen 2015 08:19

Petr píše:Zajímalo by mě, jak bych měl vést účetnictví (kdybych řešil každý prodej) při 7000 prodejích měsíčně, když nevím kdo je zákazník, kde to koupil, kolik (a jakou měnou) za nákup zaplatil.
Dalo by se říct, že tohle úřady nezajímá jak si to zajistíme a zda to je zvládnutelné (nezvládáte to? Tak nepodnikejte!). Tak jen doufejme, že je někdy nenapadne to takhle požadovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 25. srpen 2015 08:33

Kuliparek píše:...No teď jsem teda z vás zmatenej ohledně toho, když na fotobankách ilustrace nechám, ale peníze si posílat nebudu.
Extrémem by bylo 3/4 roku mít pozastavené podnikání a brát podporu v nezaměstnanosti, na fotobankách přitom běží prodeje. Pak 1/4 roku "podnikat", vybrat zisky a mít tak velký měsíční příjem. Pak zas 3/4 roku podpora odvozená od těch velkých příjmů. Což by asi v pořádku nebylo. Pokud ale je tam jen pár obrázků a příjmy skoro žádné, tak nejspíš by to nikdo moc neřešil - mělo by se to vejít do toho jakéhosi minima.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Ravennka » 25. srpen 2015 08:45

Podpora jde jenom, když 2 roky platíš sociální (nebo 12 měsíců v předchozích 2 letech? Teď nevím...). Každopádně teoreticky by šla podpora jenom po tu první část té teorie =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 25. srpen 2015 08:57

12 měsíců ve 3 letech. Takže by střídavě 4 měsíce podnikal a 8 byl na ÚP.

EDIT: zpět, 12 měsíců ve 2 letech
Hodnocení: 0
Naposledy upravil PandaWild dne 25. srpen 2015 09:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Danění fotobank

Příspěvekod Ravennka » 25. srpen 2015 09:00

Jo takhle málo? Heh... no, na druhou stranu, když může hafo lidí brát dávky za "nic" a v životě nepřispělo do systému, tak tohle je ještě menší zlo =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění fotobank

Příspěvekod PandaWild » 25. srpen 2015 09:06

Oprava, jinde opravdu tvrdí 12 měsíců po dobu 2 let, vypadá že to bude aktuálnější info. Takže 6 měsíců podnikat a 6 na ÚP. Což se tak i zřejmě praktikuje, naši Menšini by v tom jistě poradili.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé