Dotaz ohledne obrazku

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Fug4s » 11. duben 2017 10:40

Ahoj, prosím o radu. Dlouho jsem zkoušel přetrasovat fotku a použít jí do ilustrace. Na většině FB to projde ale SS píše že už dlouho tento typ nebere. Ale pořád narážím na nové ilustrace kde fotky přetrasované jsou. Zrovna teď, tady:
https://www.shutterstock.com/cs/image-v ... F4OeA-1-29

Je prosím nějaký fígl jak přetrasovat aby to prošlo. Když jsem fotku hodně rozostřil a pak přetrasoval tak to ze začátku brali. Pak mi napsali Poor path. Tak jsem to raději udělal síťovou výplní a vypadalo to lépe. Ale tady jsou vidět opravdu fotografie. Děkuji
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod PandaWild » 11. duben 2017 10:53

Mně ty fotky připadají spíš na mřížku než trasování. Ta je na takové doplňkové ilustrační fotky lepší. Trasování dělá hromady malých plošek a na takové fotky by musela být velká jemnost, což už nevezmou, protože pak by byla trasovaná fotka podstatnou částí a stejně by moc nesplňovala požadavky na vektory.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Bananaboy » 11. duben 2017 10:58

Ten príklad ktorý si sem dal je robený pomocou meshovej siete. Pri tvorbe hodne pomôže doplnok "Meshtormentor" ktorý si nainštaluješ do Illustratoru. Musíš poriadne zahustiť sieť, čo do značnej miery zaťažuje počítač, takže je dobré týmto spôsobom spracovať len malé fotografie.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Anika » 11. duben 2017 11:13

Já myslím, že i tohle je gradient mesh, nejde to moc zvětšit ale i tak ty fotky vypadají "nekvalitně". Napadá mě, že by šlo jednu fotku rozřezat na několik částí, a každou převést na mřížku samostatně, aby byla ta síť co nejhustší. Muselo by se ohlídat napojení, ale dalo by se. Nebo tu fotku namapovat do mřížky pomocí mesh tormentoru, a tam by šlo celkem v pohodě mít těch mřížek víc vedle sebe. To by pak asi ani nezlobilo s napojováním.
Maximum mřížky je 50 x 50, takhle by šlo klidně udělat 200 x 200, i víc, pokud by se to vešlo datově do limitu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod admin » 11. duben 2017 11:16

Bananaboy píše:Ten príklad ktorý si sem dal je robený pomocou meshovej siete. Pri tvorbe hodne pomôže doplnok "Meshtormentor" ktorý si nainštaluješ do Illustratoru. Musíš poriadne zahustiť sieť, čo do značnej miery zaťažuje počítač, takže je dobré týmto spôsobom spracovať len malé fotografie.


Jaká je výhoda toho Meshtormentoru oproti klasickému nástroji Gradient mesh? Já jsem si ho kdysi nainstaloval, ale na nic jsem nepřišel... asi mi něco uniká a rád si nechám poradit.

Jinak co se týče Shutterstocku a odmítání - vytrvej, já tam dávám obdobné poměrně pravidelně a poměrně pravidelně mi je vyhazují, aby je na druhý pokus zase v klidu vzali. Ale ten trasovaný/meshovaný obrázek není nikdy hlavním námětem, je to jen jako placeholder za fotku, kterou si tam potom kupující dá vlastní.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Anika » 11. duben 2017 11:31

admin píše:
Bananaboy píše:Ten príklad ktorý si sem dal je robený pomocou meshovej siete. Pri tvorbe hodne pomôže doplnok "Meshtormentor" ktorý si nainštaluješ do Illustratoru. Musíš poriadne zahustiť sieť, čo do značnej miery zaťažuje počítač, takže je dobré týmto spôsobom spracovať len malé fotografie.


Jaká je výhoda toho Meshtormentoru oproti klasickému nástroji Gradient mesh? Já jsem si ho kdysi nainstaloval, ale na nic jsem nepřišel... asi mi něco uniká a rád si nechám poradit.

Jinak co se týče Shutterstocku a odmítání - vytrvej, já tam dávám obdobné poměrně pravidelně a poměrně pravidelně mi je vyhazují, aby je na druhý pokus zase v klidu vzali. Ale ten trasovaný/meshovaný obrázek není nikdy hlavním námětem, je to jen jako placeholder za fotku, kterou si tam potom kupující dá vlastní.


Například jde "namapovat" do mřížky jen část fotky, nemusí se převádět celá, mřížka se dá dodatečně zahušťovat, nebo naopak zmenšit hustota (to se dost hodí u těch rozostřených fotek), dá se z mřížky kus odříznout (používám často, když dělám mřížkou z bitmap stíny, zbytečné bílé místo odřezávám), pak jsou tam další funkce, které nepoužívám, třeba sešití mřížek do jedné a podobně.
A pracuje s průhledností.
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Bananaboy » 11. duben 2017 11:43

admin píše:Jaká je výhoda toho Meshtormentoru oproti klasickému nástroji Gradient mesh? Já jsem si ho kdysi nainstaloval, ale na nic jsem nepřišel... asi mi něco uniká a rád si nechám poradit.

MeshTormentor má mnoho zaujímavých funkcií. Výhoda oproti klasickému Gradient Mesh nástroju je napríklad v hustote siete. Gradient Mesh nástroj dokáže vytvoriť sieť len do hustoty 50 rows x 50 columns. MeshTormentor vytvorí hustejšiu sieť a tým pádom kvalitnejší výsledok. Záleží na sile počítača ako dlho bude výslednú sieť prepočítavať. A navyše ako bonus pôvodný naimportovaný obrázok zostane nedotknutý, takže je možné s ním ďalej pracovať. Ďalšia výhoda je, že sa dá meniť hustota siete. U Gradient Mesh nástroja po vytvorení siete môžeš jej hustotu meniť len veľmi obtiažne. U MeshTormentoru je to jednoduché. Len klikáš na tlačítka na zahusťovanie a odhusťovanie siete a sieť sa rýchlo v reálnom čase zahusťuje, alebo redne.

No a ďalšia vynikajúca funkcia ktorú dosť často používam je, že MeshTormentor dokáže vytvoriť štetec z meshu. Toto žiadny vstavaný nástroj v Illustratore nedokáže! Výsledky meshových štetcov sú úžasné a dokážu pekne obohatiť tvorbu. ;)
+Anika, +soim Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod Fug4s » 11. duben 2017 12:19

Děkuji za odpovědi. Doma budu muset najít ten nástroj v Ilustrátoru. Zatím jsem dělal jen v Corelu a s AI se pomalu zžívám. Každopádně zkusím.
Také to používám jen jako místo kde si zákazník nakonec dá svoji fotku. Nakreslil jsem si vektorové město, ale není to ono. Občas dá ilustraci takto rozostřená fotka styl.
Posílat tam na dvakrát to samé se mi moc nechce. Nemůžou mi bloknout účet?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod admin » 11. duben 2017 15:12

Díky za tipy, budu se muset na ten MeshTormentor pořádně podívat :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Dotaz ohledne obrazku

Příspěvekod sedmicka7a » 11. duben 2017 17:21

kde se dá ten meshtormentor stáhnout? :)
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz