Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod PROTEKTINKA » 6. listopad 2016 15:25

Ahojte!
Možte mi prosím poradiť s nasledujúcou otázkou?
Pred pár mesiacmi som začala prispievať na fotobanky.
Treba túto činnosť hlásiť na nejaké úrady-napr. živnostenský úrad, daňový,..?
Alebo stačí v marci podať daňové priznanie?
A ešte Vás chcem poprosiť, ak poznáte nejakú dobrú účtovníčku, ktorá sa vyzná problematike fotobánk a bola by ochotná vypracovať mi budúci rok daňové priznanie, aby ste mi na ňu poslali do súkromnej správy kontakt.
ĎAKUJEM! :)
Hodnocení: 0
PROTEKTINKA
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6. listopad 2016 15:02

Reputace: 0

Re: Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod castyhost » 6. listopad 2016 16:04

žl bych si zařizoval až bych něco zajimaveho vydělaval (nebo až bych měl veliký voči ze strachu ;-)
pak bych si sam dělal priznaní pomocí nějakého online nastroje (zadara za 30min)

IMHO ted je cas tvorit a nevymyslet blbiny ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod mszucs » 8. listopad 2016 00:35

Už sa to tu riešilo,
A poviem ti to v skratke, radšej foť, nahrávaj predávaj a až budeš mať x výplat za rok potom to rieš, dovtedy je to dllllháá cesta.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
mszucs
 
Příspěvky: 140
Registrován: 20. leden 2015 22:42

Reputace: +5

Re: Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod PandaWild » 8. listopad 2016 08:24

Snad se to v SR nebude moc lišit od ČR - daníš-li podle autorského zákona, stačí podat daňové přiznání až po skončení roku. Výhodnější je danit na živnostenský list a v tom případě by teoreticky měl být zřízený ŽL už od začátku fotobankovnictví (protože je to soustavná činnost za účelem dosažení zisku), ale stačí si ŽL zřídit až před posláním první výplaty na PayPal, protože to je zisk dosažený tou činností. V té době už budeš vědět, zda v tom budeš pokračovat, zda si ŽL založíš nebo to za to nestojí. Po x výplatách už by se těžko vysvětlovalo, jaktože Ti soustavně chodili peníze na účet bez živnosti.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod castyhost » 8. listopad 2016 08:33

žl si samozrejme muze udelat kdy chce, klidne po desate vyplate....zalezi co snese viz co jsem psal vyse

napr, kdyz se do toho v lednu obuje a žl si založi v prosinci, všechno dodani, doplati pojisteni a je to
jestli dalsi rok bude mit fotobanky jako OSVC, bude bohuzel z toho prosince mit vypoctene zalohy na pojisteni
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a hlásenie na úrady v SR

Příspěvekod PROTEKTINKA » 8. listopad 2016 17:18

Ďakujem Vám za odpovede!
Túto otázku riešim práve teraz preto, lebo už som dosiahla na pár fotobankách limit na výplatu a pred tým ako si peniaze dám poslať na paypal, chcem, aby bolo všetko legálne- nepotrebujem nedajbože prísť k nejakej pokute, ktorá bude vyššia ako moj zárobok. :D
Potrebovala by som vediet, či naozaj platí to, čo v ČR aj na Slovensku, že pokiaľ to budem daniť podla autorského zákona, stačí v marci podať daňové priznanie.
ĎAKUJEM! :)
Hodnocení: 0
PROTEKTINKA
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6. listopad 2016 15:02

Reputace: 0


Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé