Fotobanky a nezlezilí

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod JakubKW » 23. březen 2019 14:01

Dobry den,
chtěl bych si trochu přivydělat prodejem fotek. Už mám i slušnejch par stovek, jenže je mi 17 a nepodařilo se mi najít žadnou fotobank, kde bych je mohl prodávat jako nezletilý. Četl jsem taky článek tady na webu jak mohou prodávat nezletilí a tam jsem našel i těch asi 5 fotobanek, které by to měly nezletilým povolovat. Jenže se mi to podařilo jen na dreamstime. Přes rodiče to aktuálně možné není, takže bych ocenil každý vás nápad, nebo zkusenost...
Hodnocení: 0
JakubKW
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23. březen 2019 13:22

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Egeris » 23. březen 2019 15:43

Připrav si fotky, zpracuj je, popiš apod. a až ti bude 18, tak se registruj a nahraj je tam. To je asi nejjednodušší řešení.
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 431
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +102

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod JakubKW » 23. březen 2019 17:04

To je taky možnost, jenomže mě bude 18 až na podzim a já bych s tim chtěl začít už teď, přece jenom každá koruna dobrá. Proto se ptám, jestli například nevíze o nějakých fotobankách, kde to není onezeno věkem...
Hodnocení: 0
JakubKW
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23. březen 2019 13:22

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod ivusakzkrabice » 23. březen 2019 17:13

Netrpělivost k mládí koukám patří :)
Do podzima přežiješ. Připrav si velké dávky popsaných obrázků a doženeš to pak. Hlavně si už něco chystej k tématu jehož období se blíží. Například aktuálně nafocené jarní fotky si nech dávkách na leden až březen, jen tak ti spíš něco přinesou. Být tebou, tak si pohraju s tématem zima a vánoce, protože to budou tvé žně po narozeninách. Nebuď netrpělivý, pokud jsi dobrý, tak to s přehledem doženeš.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2400
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Egeris » 23. březen 2019 17:37

JakubKW píše:To je taky možnost, jenomže mě bude 18 až na podzim a já bych s tim chtěl začít už teď, přece jenom každá koruna dobrá. Proto se ptám, jestli například nevíze o nějakých fotobankách, kde to není onezeno věkem...


Žádná z těch větších, na kterých má smysl prodávat, tohle (pokud vím) nedělá. Vždy je vyžadována plnoletost případně souhlas zákonného zástupce. Takže pokud nechceš udělat podvod ve stylu "registrace na staršího bráchu", pak ti asi nezbyde nic jiného, než počkat.

"Každá koruna dobrá" - to sice ano, ale jak pak sám zjistíš, rozhodně to není rychlé zbohatnutí a i těch pár korun tě ze začátku bude stát dost práce ;)
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 431
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +102

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod JakubKW » 23. březen 2019 18:33

Egeris píše:"Každá koruna dobrá" - to sice ano, ale jak pak sám zjistíš, rozhodně to není rychlé zbohatnutí a i těch pár korun tě ze začátku bude stát dost práce ;)

Jojo, to mi došlo, počítám tak rok, než se to rozběhne nějak víc. Chtěl bych ale novej foťák, protože s tim mým současným se musí většina fotek následně upravovat ve photoshopu a je to hodně zdlouhavý a proto na to spěchám. Ono‌, myslím si, že by to mohlo hodit alespoň nějaký 2 000 a to už je pak znát... :D
Hodnocení: 0
JakubKW
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23. březen 2019 13:22

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod castyhost » 23. březen 2019 19:22

fot pro radost a na fotobanky hod bobek
myslim to uprimne
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.2xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Host » 23. březen 2019 20:19

Také si to myslím. Daleko lepší je pilovat techniku, doplňovat vzdělání, fotit pro radost a snažit se fotky prosadit jinak...
V osmnácti udělat živnost na fotografické služby a hledat díru na trhu.
Fotobanky už dnes začátečníkům nedávají ani správnou zpětnou vazbu.
Do fotobank, pokud budou ještě existovat v dnešní podobě, se archiv dá nasypat vždycky... ;)
+Marsan, +shalom3 Hodnocení: +2
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod ivusakzkrabice » 23. březen 2019 23:55

JakubKW píše:Jojo, to mi došlo, počítám tak rok, než se to rozběhne nějak víc. Chtěl bych ale novej foťák, protože s tim mým současným se musí většina fotek následně upravovat ve photoshopu a je to hodně zdlouhavý a proto na to spěchám. Ono‌, myslím si, že by to mohlo hodit alespoň nějaký 2 000 a to už je pak znát... :D


Nechci ti brát iluze, ale s každým foťákem budeš muset fotky upravovat :)
Jinak máš dost naivní představy o fotobankování, ano dá se tam nějaká kačka vydělat, ale fakt zázraky nečekej, otázka je taky, co fotíš za témata a jak je máš zvládnuté. Inu uvidíš sám, ale fakt se vyplatí si na shutterstock a ty větší počkat do osumnácti, ty malé pochybné fb ti spíš tvorbu do určité míry znehodnotí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2400
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod shalom3 » 24. březen 2019 00:08

I když fotografuji jen víceméně příležitostně, mohu potvrdit, že málokterá fotka nepotřebuje vůbec žádnou úpravu. Ne vždy je to ideální světlo, případně je potřeba něco odretušovat atd. Když jsem se snažila na začátku protlačit fotky bez úprav, tak mi jich většinu vyházeli a musím konstatovat, že právem.
+Marsan, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron