Grafický tablet

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Grafický tablet

Příspěvekod Baldion » 14. listopad 2017 12:16

Poslední dobou uvažuju o pořízení grafického tabletu. Tak nějak inklinuju ke značce Wacom, ale nevím si rady s výběrem. Používat jej míním hlavně na úpravy a retuše fotek a dokreslení nějakých detailů. Zatím si nejsem jistý, jestli je využitelný i u vektorů. Vzhledem k tomu, že nejsem dobrý kreslíř, tak nějaké rozsáhlé ilustrace nepřipadají v úvahu.

O ceně mám představu kolem 5 tisíc a přemýšlím, jestli zvolit https://www.alza.cz/wacom-intuos-pro-s-d472691.htm?o=1#popis, nebo https://www.alza.cz/wacom-intuos-art-black-pentouch-m-d2925885.htm?o=5#discussionPosts.

Můžu vás poprosit o rady a názory? Třeba nakonec přijdeme na to, že by to byly zbytečně investované peníze a že si vystačím s myškou :D
Hodnocení: 0
Baldion

Reputace: +86

Re: Grafický tablet

Příspěvekod Ravennka » 14. listopad 2017 13:27

Mám starší verzi, pořídila jsem Lko s vidinou toho, jak budu kreslit na tom a retušovat a tak... jo, retušuje se na tom báječně, když jsem měla potíže se zápěstím, tak to byla perfektní náhrada za myš (jenom moc se s tím nedají hrát akční hry :D)... ale praxí jsem došla k tomu, že by úplně stačilo Mko. Sko mi přijde maličkaté - to si pořídila drahá polovička a občas jsem si ho půjčovala a to pro mne není dostačující.
+Baldion Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +739

Příspěvekod Baldion » 14. listopad 2017 13:31

Ravennka píše:když jsem měla potíže se zápěstím, tak to byla perfektní náhrada za myš

Sko mi přijde maličkaté

Tohle je jeden z důvodů, proč bych do něj šel. A kromě toho, že se taky přikláním k velikosti M, tak máte někdo zkušenosti s rozdílem mezi řadou Pro a tou nižší? Myslím, že 1024 úrovní přítlaku té nižší řady je dostačující, ale jsou tam ještě nějaká jiné omezení? ;)
Baldion

Příspěvekod old_white_wolf » 14. listopad 2017 14:17

Já jsem nejdřív koupil Intuos art "S" a v podstatě mi nic nechybělo, jen jsme si říkal, že by mohl být větší. Asi po půl roce jsem se dostal k výhodné koupi Intuos Pro 5 "M" a nyní zpětným pohledem jsem lepší věc udělat nemohl :) Velikost "M" je tak akorát, rozdíl v úrovních přítlaku je pocitově znát. Celkově je znát, že Pro verze je o kus dál proti základu.
Takže za mě velmi dobře investované peníze.

Dělám primárně vektory, okrajově nějké malůvky :)

Moje doporučení je tedy Intous Pro "M"
old_white_wolf

Reputace: +30

Příspěvekod admin » 14. listopad 2017 14:25

Mám nějaký starší wacom, aktivní plocha velikosti asi A5 a teda vektory s ním nedělám. Párkrát jsem to zkoušel, ale moc mi to nesedlo. Zato na retušování fotek je úžasný!!!
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +314

Příspěvekod Baldion » 14. listopad 2017 14:47

Moc díky,
přiznám se, že Intuos Pro M za 10 tisíc bych si asi sám před sebou nezdůvodnil, takže budu muset udělat kompromis. Buďto slevím z velikosti a bude to Pro S, nebo půjdu do nižší řady a skončím u Intuos Art M.
Bílý Vlku, co bys teď po zkušenostech s oběma upřednostnil ty? Velikost, nebo vyšší řadu Pro? ;)
Baldion

Příspěvekod Fug4s » 14. listopad 2017 14:51

ahoj, mám doma ten druhý o kterém uvažuješ. Myslím že je to dobrá volba, je to tak akorát u Lka bych se asi ulítal s rukou. Jelikož se většinu tvorby snažím narvat do práce tak jsem už celkem zvyklí dělat myší a table používám jen na přesnější detalnější kresby. Na vektory si to moc neumím představit, stejně jako jsem ještě v životě neretušoval fotku tabletem. Ale třeba dělat portét myší je taky pěknej halúz. Takže supr věc ale spíše na kresbu lidí..., prostě něčeho kde se dělá těžko křivka myší.
Fug4s

Reputace: +45

Příspěvekod Costertoast » 14. listopad 2017 17:38

Už přes rok mám One od Wacomu, velikost S. Musím ne přiklont ke zdejšímu názoru že na retuše je to to nejlepší co si můžeš pořídit. Používám ho jak doma tak v práci takřka denně. Docela často ho používám i na vektory, protože většinou dělám věci typu 'hand drawn' nebo 'doodle.' Teď škudlím kažkou kačku abych mohl jít to Cintiq, ale můj sen je samozdřejmě mobile studio.
Costertoast

Reputace: +16

Příspěvekod old_white_wolf » 14. listopad 2017 19:04

Baldion píše:Moc díky,
přiznám se, že Intuos Pro M za 10 tisíc bych si asi sám před sebou nezdůvodnil, takže budu muset udělat kompromis. Buďto slevím z velikosti a bude to Pro S, nebo půjdu do nižší řady a skončím u Intuos Art M.
Bílý Vlku, co bys teď po zkušenostech s oběma upřednostnil ty? Velikost, nebo vyšší řadu Pro? ;)

Osobně bych upřednostnil jednoznačně M nižší řady před S řady vyšší. Nebo bych chvilku sjížděl "bazary" jestli by se neobjevilo něco za přijatelnější cenu :)
old_white_wolf

Reputace: +30

Příspěvekod Ravennka » 14. listopad 2017 19:14

Což mi připomíná... bude black friiiidaaaay a Cyber Moooonday... ne ze bych očekávala (skutečné) velké slevy, ale pár ušetřených stovek je dobrých ;)
Ravennka

Reputace: +739

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky