Import

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Import

Příspěvekod Honza V. » 9. květen 2017 19:00

Dobrý den,

Dnes jsem si naistaloval program Inkscape a rád bych se Vás zeptal něco ohledně importu. Vytvořil jsem si schéma, uložil jej jako .png a teď bych ho rád importoval zpátky do Inkscape a pokračoval v práci. Nicméně se mi schéma naimportuje jako celek a já nemůžu pracovat s jednotlivými komponenty schématu, nemůžu na ně použít sadu nástrojů a dále je upravovat. Lze tuto překážku nějak odstranit?

Děkuji mnohokrát

Honza
Hodnocení: 0
Honza V.
 
Příspěvky: 3
Registrován: 9. květen 2017 18:49

Reputace: 0

Re: Import

Příspěvekod PandaWild » 9. květen 2017 19:05

png je rastrový obrázek, ne vektor. Práce je ztracená.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Import

Příspěvekod Honza V. » 9. květen 2017 19:10

Dobře, mám to uležené i v SVG, což myslím je vektorový formát, pokud to říkám dobře? Pomůže mi to? Proklikám se k tomu abych mohl pokračovat? Omlouvám se za asi hloupé dotazy, ale jsem ryzí amatér.
Hodnocení: 0
Honza V.
 
Příspěvky: 3
Registrován: 9. květen 2017 18:49

Reputace: 0

Re: Import

Příspěvekod shalom3 » 9. květen 2017 19:16

Uff, smůla. Jen pro úplnost dodám, že upravovat lze jen vektory, v případě Inkscapu tedy soubory s příponou svg. Ty je vhodné v každém případě uchovávat, protože s bitmapami se toho už moc nezvládne.
Svg pak otevřeš normálně a můžeš samozřejmě pracovat dál. Otevřeš ho buď přímo z Inkscape (menu Soubor-Otevřít), případně i přes průzkumníka Windows (pokud máš Linux, tak použiješ jiný souborový manažer), pokud máš svg asosiované s Inkscapem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Import

Příspěvekod Honza V. » 9. květen 2017 19:24

Ano, paráda, už to mám. Děkuji Vám oběma.
Hodnocení: 0
Honza V.
 
Příspěvky: 3
Registrován: 9. květen 2017 18:49

Reputace: 0


Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé