Názory na mé portfolio na SS

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod Flammert » 26. říjen 2016 12:43

Ahojte, rád bych získal nějakou zpětnou vazbu od zasvěcených lidí ohledně mého portfolia. Než jsem začal nahrávat fotky byl jsem smířen s tím, že prodeje nebudou samozřejmě veliké, ale také jsem nečekal takové malé, portfolio je ještě malé tedy :lol: Tak bych rád poprosil někoho ochotného jestli by se mohl podívat na pár snímků a klíčových slov u nich a mohl zhodnotit jestli je to cesta správným směrem :-)

Předem děkuji za Vaše názory :-)

https://www.shutterstock.com/g/Karel+Pesorna
+Lenka, +PandaWild, +Pitju, +kelley Hodnocení: +4
Flammert
 
Příspěvky: 13
Registrován: 14. duben 2016 10:11

Reputace: +8

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod -Tereza- » 26. říjen 2016 13:02

Ahoj, mně to přijde jako fajn začátek, klíčová slova také v pořádku. Nahráváš i na Fotolii? Pokud ne, tak bych to zkusila tam, prodeje na SS jdou poslední rok dost dolů, což může být demotivující. Na Fotolii se navíc hodně fotek prodá za vyšší ceny.
Hodnocení: 0
-Tereza-
 
IP: 94.112.211xx

Reputace: 0

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod shalom3 » 26. říjen 2016 13:18

Mně se ty fotky líbí, myslím, že si cestu k zákazníkovi dříve nebo později najdou. Je to dneska už o hodně velké trpělivosti a vytrvalosti, než fotobanky začnou něco vynášet. Možná by stálo za to, zkusit také istock. Tato fbanka mi obecně moc nesedí, ale je fakt, že se mi tam ojediněle prodaly dokonce i nic moc fotky za slušnou cenu. Fotek tam navíc mám snad tak 20 ks, jinak dělám spíše vektory.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4488
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1056

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 26. říjen 2016 13:47

Já se tedy určitě nepovažuji v tomhle oboru za zasvěceného, ale pokud mám vyjádřit svůj názor, tak fotky jsou to hezké a zákazníka si najdou. Pokud bys je nahrál před 8 lety, tak by to bylo možná terno. Dneska se sem tam nějaká prodá, takže pokud fotíš pro zábavu a jde ti o to fotky nějak využít a nebudeš litovat vynaložného času, tak si třeba časem vyděláš na software, nový objektiv, a tak ...
Pokud ti jde o výdělek, tak spíš doporučuji brigádu v mekáči, to bude asi výnosnější.
+Jonny Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod Pitju » 26. říjen 2016 14:48

Ahoj
Je v tebe potenciál. Prajem veľa úspechov
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod sedmicka7a » 26. říjen 2016 15:04

Ty fotky těch listů by mohly být zajímavější. Také je dobré zkoušet různé úhly u focení listů se často podhledem dá dosáhnout zajímavějších fotografií (př.). Ještě u těch fotek zdí bych prodloužila název na třeba "Texture of old brick wall in orange and brown shades". Ty fotky těch sponek a gumiček jsou hodně dobrý nápad a jsou i dobře zpracované, určitě máš potenciál, ale v dnešní konkurenci a spamovací mánii (názvy) je těžké uspět, takže přeji hodně trpělivosti.
Hodnocení: 0
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
Uživatelský avatar
sedmicka7a
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23. září 2014 16:37

Reputace: +48

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod majo4688 » 26. říjen 2016 18:52

Nie sú to zlé fotky, ked ich bude niekoľko násobne viac, dokáže to niečo zarobiť, ale už spomenutá práca v mekáči je určite výnosnejšia. Konkurencia je veľká, len za posledný rok a pol, čo som na fotobankách, pociťujem, že je to oveľa oveľa ťažšie, ako ked som začínal. Ani nechcem vedieť, čo bude treba urobiť o rok, aby som zarobil to, čo zarobím teraz. Ale za pokus nič nedáš, sám budeš vidieť, či to pre teba môže mať zmysel...
Hodnocení: 0
majo4688
 
Příspěvky: 205
Registrován: 18. květen 2015 12:19

Reputace: +3

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod Lenka » 26. říjen 2016 18:59

Dávám "bod" za statečnost, za dýně a za stavební stroje. Ostatní by šlo udělat líp. To je můj osobní názor, kterej nikomu necpu. :-D
+sedmicka7a, +ypres.bass Hodnocení: +2
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod Flammert » 27. říjen 2016 08:00

Děkuji za rychlé odpovědi :-) Na SS jsem začal nahrávat v březnu tohoto roku a taktéž na fotolii a dreamstime. Tam jsem ale nahrál jen asi 30 fotek s tím, že tomu dám čas dokud nebude maličko větší portfolio. Takže tam teď postupně nahrávám vše co mám na SS. O výdělek mě nejde (spíš potěší že se někomu fotka líbí a koupí ji), od toho mám zaměstnání které je hodně volné takže si mohu zpracovávat své fotky tudíž mekáč nehrozí :D Určitě nelituji času, který vynaložím, focení mě moc baví a samozřejmě že by se spousta fotek dala udělat lépe, ale to chce čas :-) Děkuji za radu s názvy textur těch zdí, určitě je zkusím prodloužit. Děkuji Vám všem za názory ze kterých jsem usoudil že to není až tak moc špatné, ale je třeba na sobě pracovat :-)
+PandaWild, +Ravennka, +kelley, +shalom3 Hodnocení: +4
Flammert
 
Příspěvky: 13
Registrován: 14. duben 2016 10:11

Reputace: +8

Re: Názory na mé portfolio na SS

Příspěvekod Bananaboy » 27. říjen 2016 12:05

sedmicka7a píše:Ještě u těch fotek zdí bych prodloužila název na třeba "Texture of old brick wall in orange and brown shades".

Dobrý názov, ale prax nám ukazuje, že ešte lepší názov je: "Wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall, wall." :lol: :lol:
+Lenka, +PandaWild Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3840
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé