Pozdější úprava KW

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Pozdější úprava KW

Příspěvekod Chalabala » 3. únor 2018 18:54

Pando, obávám se, že kdyby mohl každý využít klíčová slova podle svého a své fantazie, tak by to sice bylo spravedlivé ke všem autorům, ale ne k našim kupcům. Obávám se, že by totiž stále častěji nalézali mosty než gejši, přesněji, že by nalézali to co autor myslel, že by to vzdáleně mohlo připomínat a ne to co fotka vystihuje. Něco mi našeptává, že by se našla i řada zoufalých fotobankéřů, která by používala i nesouvisející slova jen, aby zvýšila svou viditelnost a taky své šance na prodej.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: Pozdější úprava KW

Příspěvekod shalom3 » 3. únor 2018 19:59

Spíš bych se přiklonila k tomu, že nějaké slovo s volnou souvislostí lze v rozumné míře využít. Zvlášť v případech, že jde o obvyklou souvislost - např. černá kočka (netopýr, pavouk, hřbitov...) a Halloween. Ovšem u japonského mostku je ninja nebo gejša diskutabilní v případě, že tyto bytosti typicky nevyhledávají mosty :) . Spíše lze s úspěchem pochybovat, že ten, kdo hledá gejšu, tak koupí most.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Pozdější úprava KW

Příspěvekod Dušan » 3. únor 2018 20:14

No bordel by ve vyledávání byl neskutečný, to je fakt. Dohledal jsem v "Příručce contributora" od SS, že pokud je KW nevhodné, tak ho submiter vyhodí a je to jakoby varování, jež může v budoucnu skončit vyloučením ze stocku. :?
Takže milý ninjo vem gejshu za ruku a po mostě sbohem.
Hodnocení: 0
Dušan
 
Příspěvky: 25
Registrován: 7. leden 2018 10:29

Reputace: +4

Re: Pozdější úprava KW

Příspěvekod shalom3 » 4. únor 2018 13:10

Jen tak zkusmo jsem zadala na Dreamstime "Cat furry" a čekala, že se mi ukáže nějaká dlouhosrstá kočka. Nicméně nejprve se zobrazila hromada psů nejrůznějších plemen, posléze teprv to, co jsem hledala. Takže skutečně není od věci, když klíčová slova jsou pokud možná relevantní. Věřím, že kdybych měla na fotobankách vyhledávat a nakupovat soustavně, tak mi takovéto vyhledávání bude asi hodně vadit.
+Chalabala Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé