Prosím o radu

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Ravennka » 22. leden 2017 21:42

A nemohl bys nám jednu takovou svou skvostnou fotku ukázat? ;) Opravdu by stačila jedna, malá, s vodoznakem... ;)
+PandaWild, +duben Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Lenka » 24. leden 2017 10:14

Jarousek píše:Klienti fotobank jsou vesměs reklamní agentury,prodejci zboží a tvůrci webu.Z toho lze jasné vyčíst co je prodejně ve vašem případě příroda má kolem 1 procenta z celkového prodeje.Fotek lvů lovici zebry jsou milióny.Co se těžce reportážní či dokumentárního foťáku to je jinej kumšt.Taková fotka musí mít silně emotivní pribeh a perfektní kompozicí.O takové fotky ani fotobanky nemaj ani zajem.


Jarousek: Na potřetí se mi citovaný text podařilo přečíst, a zjistila jsem, že dává smysl. Co zapracovat na oddělování vět? Když se nedařej souvětí, možná by šlo používat jen jednoduché věty.

Fotek lvů lovících zebry miliony asi nebudou. Já například nemám ani jednu. Naopak mám fotku šukajících barmských koček, ale protože je nekvalitní, vzali to málokde.

Je pravda, že fotobanky o reportážní fotky zájem mají, ale neprodávají se tak dobře, jako fotky reklamní.

Silný příběh chce ve fotce každej klient. Fotobanka navíc bazíruje na technické kvalitě a jisté obecné srozumitelnosti. Pro fotobanku je dobré mít fotku s univerzálním sdělením. Ještě lepší je, umět to k ní napsat.

Fotobanky jsou jedinečné tím, že preferují líbivost před obsahem. Pro někoho, kdo se teprve učí techniku, je to fantastická škola. Člověk, který vytváří umělecké nebo kvalitní reportážní velkoformátové fotografie, se pravděpodobně na fotobance nebude cítit dobře, protože je jinak zaměřený a zvyklý na jiný typ poptávky. Může se to ale naučit a pak se chytí. Mainstream může dělat každej, když chce. :-)
+Baldion Hodnocení: +1
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé