Co je to za ikonku?

Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 13:36

Ahoj,

nevíte někdo, co znamená ikonka viz příloha? Nahrávám na istock jako obvykle ale u některých fotek se mi zobrazuje tohle.

Tuším, že by to mohlo znamenat něco jako duplicitní název souboru, což je nesmysl, tohle je úplně nová dávka (hehe). Nedávno jsem si všiml, že už jsem zase přeletěl 9999 fotek s foťákem a ten zase počítá od začátku, může to být problém? Tzn. že to je duplicitní název souboru s tím minulým souborem, snad není istock úplně hloupej ne? Trochu se bojím tu dávku poslat, abych něco někde nezvoral.
Přílohy
ESP.jpg
ESP.jpg (52.23 KiB) Zobrazeno 3577 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod admin » 3. říjen 2017 14:27

Není to spíše možnost zkopírovat klíčová slova či jiné nastavení z fotografie, nebo nějaká možnost zařazení do lightboxu/série?
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 14:45

Čoveče asi není. Když na to kliknu, otevře se okno viz příloha. Mně to přijde, jako že si myslí, že chci nahradit stávající soubor, ale tak to není, foťák prostě čísluje od znova (to je přeci běžná praxe).

Co s tím? :]
Přílohy
ESP2.jpg
ESP2.jpg (46.92 KiB) Zobrazeno 3547 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod PandaWild » 3. říjen 2017 15:06

Ty si nepojmenováváš soubory podle obsahu? Je to pak dost nepřehledné nechávat původní názvy. U některých fotobank i vyžadují smysluplné názvy souborů.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:05

PandaWild píše:Ty si nepojmenováváš soubory podle obsahu? Je to pak dost nepřehledné nechávat původní názvy. U některých fotobank i vyžadují smysluplné názvy souborů.


Jako že bych tam napsal houba_u_rybnika_35.jpg? :) To mně ani nenapadlo.

Fotky mi řadí Lightroom, vše otagované a popsané, není třeba přejmenovávat soubory. A při tom množství, to si neumím vůbec představit. Která fotobanka to vyžaduje? Já jsem s tím zatím problém neměl, ale je fakt, že jsem stále nováček.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod PandaWild » 3. říjen 2017 16:25

S tím požadavkem fotobank k pojmenování - některé to mají psané v požadavcích (viděl jsem ale teď nevím už které), ale zřejmě jde jen o teorii kterou nehlídají, protože jinak by nefungoval např. StockSubmitter.

Jo, Lightroom, je to jiný styl práce, pravda že lidi s Lightroomem nemívají potřebu si to zpřehledňovat jmény souborů.

Se stejným jménem souborů může být problém ještě u některých dalších fotobank které nepoužívají interní jména souborů, např. co si vzpomínám MotionElements a GLStock.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:32


Se stejným jménem souborů může být problém ještě u některých dalších fotobank které nepoužívají interní jména souborů, např. co si vzpomínám MotionElements a GLStock.


No to je problém. To si všichni pojmenovávají fotky nebo ještě nikdo nenafotil 9999? :) Nebo to řeším zbytečně, tam jednu submitnu a uvidím, co to udělá, ne? Píšu na forum istocku, nevím, jestli tam někdo odpoví.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 16:50

Tak ještě jinak - ta ikonka se objevila i u souboru 9713 a takovej druhej nemám, takže to asi není tou duplicitou.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod stroblr » 3. říjen 2017 19:21

Tato ikonka se mi zobrazuje na iStocku u souborů, které byly zamítnuté třeba z důvodu, že jsem nesmazal nějaký nápis a chybí property release a já ho následně ve photoshopu odstranil a nahrál novou verzi, když na ni kliknu tak se mi zobrazí všechny nahrané verze.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
stroblr
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2. říjen 2017 17:13

Reputace: 0

Re: Co je to za ikonku?

Příspěvekod Zmrzlinář » 3. říjen 2017 19:34

To je vlastně fakt. Jenže tohle jsou úplně nové soubory a ještě nebyly zkontrolované administrátorem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron