klicova slova

klicova slova

Příspěvekod Patas » 6. červenec 2017 21:47

Ahoj, chci se zeptat ohledně klíčových slov na istocku :) Dnes jsem zjistil, že mě tam přijali :) Jenže ten jejich upload je pro mě divnej :D :) Chci se zeptat hlavně ohledně klíčových slov. Dal jsem tam klíčová slova z 123RF a vůbec mi to nechcou brát nechápu proč. Když poté označím podobnou fotku mám např (pečivo) tak mi slova, které nechchtějí zežloutnou.. jenže těch slov není cca 50 ale rázem jen 5 :/ Nevíte co stím? :) a má cenu nahrávat na Istock? :) Díky snad toto někdo pochopí
Hodnocení: 0
Patas
 
Příspěvky: 72
Registrován: 15. červenec 2016 17:32

Reputace: 0

Re: klicova slova

Příspěvekod Lenka » 7. červenec 2017 05:33

Můj soukromý dojem: Istock je podivnej spolek z Kanady, postavenej na principu pozitivní diskriminace fotobanky vzhledem k ostatním smluvním stranám. Pokud chceš zapadnout, vyjadřuj se korektně (v multikulti smyslu) a používej kanadskou angličtinu srozumitelnou Indům. Jo ty nevíš, co to je? Tak to ti neporadím, já taky ne. :-D
+Baldion, +Bananaboy, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +4
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: klicova slova

Příspěvekod Baldion » 7. červenec 2017 07:55

Patas píše:vůbec mi to nechcou brát nechápu proč.

Můžeš prosím blíže specifikovat, jak ti to nechtějí brát? Nejde provést ani submit a vyskakuje ti nahoře hláška o klíčových slovech, nebo to submitneš na oni ti to vrátí k přepracování?
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: klicova slova

Příspěvekod Patas » 7. červenec 2017 09:08

Baldion píše:
Patas píše:vůbec mi to nechcou brát nechápu proč.

Můžeš prosím blíže specifikovat, jak ti to nechtějí brát? Nejde provést ani submit a vyskakuje ti nahoře hláška o klíčových slovech, nebo to submitneš na oni ti to vrátí k přepracování?

Myslel jsem klíčová slova, že z 50 jich zbyde 10. Hlavně když nahrají jen 1 fotku tak se mi ani neoznačují špatná klíčová slova. A prosím ještě at někdo odpoví jestli to má cenu se s tim patlat a není lepší např depositphotos. Dik
Hodnocení: 0
Patas
 
Příspěvky: 72
Registrován: 15. červenec 2016 17:32

Reputace: 0

Re: klicova slova

Příspěvekod castyhost » 7. červenec 2017 09:19

pres DeepMeta to docela funguje, z 40+KW mi to vzdy smaze min polovinu, rucne to vetsinou domackam a pak poslu...nikdy neopravuju a ani nijak neresim zamitnuti, bo ztrata casu

jestli ma cenu, zavisi na vel tvyho porfolia a tydennim uploadu
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: klicova slova

Příspěvekod shalom3 » 7. červenec 2017 09:37

Tady na fóru máme dvě skupiny, jedna tvrdí, že to je slušný trvalý přísun peněz, druhá tvrdí, že to je ztráta času vzhledem k výdělkům, které mohou činit i pouze několik desetin centu za prodej (z toho se někteří dokonce snaží od odstranění portfolia z této fb). Obě skupiny se asi shodnou v tom, že klíčování na této fb je brutální vopruz. Já osobně patřím do té druhé skupiny. Asi tak před půl rokem jsem tam přestala nahrávat, protože vyhazovali pouze ty kvalitnější obrázky, které se jinde prodávaly a nechali vždy jen takovou tu 2- kategorii, redukovali klíčová slova. Takže se tam podařilo protlačit takových 2- obrázků asi 400 s velikým úsilím, za 2 roky to vygenerovalo cca 45 USD celkem. To už i na Depositu se občas nějaké výplaty dočkám, ale jinak krom Shutru a Fotolie ostatní fb jen tak "kapou" (tím myslím prodeje, ne jejich odchod na věčnost).
Samozřejmě můžeš zkusit, jestli náhodou nespadneš do té prvé skupiny, které to nese ;) .
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: klicova slova

Příspěvekod Fug4s » 7. červenec 2017 11:36

Většinou jen pár klíčových slov umažu a hned ukládám. Nikde nic nevybírám ze slovníku nebo takový věci. Opruz je datum, země a hlavně co mě nejvíc s.. je proč z fotek se jakžtak data načtou ale z vektoru nic. Takže se to musí všechno kopírovat ručně.
Co se týká toho jestli se to vyplatí zatím jsem na iStocku krátce ale je to jako s ostatními FB kromě SS a AS. Člověk tak trochu bojuje jestli tam vůbec ještě nahrávat. Prostě výdělky nic moc. Celkem se mi teď rozjíždí ještě Bigstock ale upload je tam pro mě ještě větší vopruz než iStock.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Fug4s
 
Příspěvky: 397
Registrován: 19. prosinec 2016 15:01

Reputace: +40

Re: klicova slova

Příspěvekod Ravennka » 7. červenec 2017 19:10

Tak iStock mi poslední cca 2 roky dělal prima výdělek (a to jsem tam cpala jenom fotky a bitmapy, na vektory jsem se nedostala), naprosto pravidelný a ne o moc menší než Fotolia (takže byla moje 3. nejvýdělečnější fb). Teď od začátku roku to bylo nejdřív obdobné, ale tak od května to jde dolů :? ale rozhodně bych to nezatracovala... nahrávání je největší vopruz, takže to dělám jenom čas od času. Chce to odhodlání, třeba si říct, že denně 3 kousky, to je imho snesitelné - ale teda já vybírám z toho jejich slovníku, protože jinak by mi tam nezůstalo prakticky nic...

Depositphotos je rozhodně dobrá varianta - jednoduché nahrávání, málo vyhazují, relativně slušné výdělky z těch "slabších" fb...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: klicova slova

Příspěvekod weyo » 7. červenec 2017 20:53

Kľučové slová tvorím na Shuttri občas si doplním podla potreby svoje. Tento rok som uploadol na istock cez 1500 fotiek, zamietli mi jednu kolaž,čo oni neberú, takže klučove slova boli v poriadku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: klicova slova

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 8. červenec 2017 08:53

Mám pocit, že se tu nikde neobjevila odpověď na původní otázku - někomu to asi připadá tak jasné, že ho nenapadne se o tom zmínit, ale z některých příspěvků mám pocit, že to občas někdo nepochopil.
Mají svůj vlastní, mírně praštěný, slovník - nejedná se o kanadskou angličtinu, ale gettackou angličtinu. Slova, která to nedokaze priradit, začnou být klikací a je třeba je rozkliknout a vybrat "správný" význam, což je někdy nemožné. Z 50 slov jich ale 40 většinou zbyde. S trochou praxe to trvá tak minutu až dvě. Doporučuji při tom poslouchat třeba Judas Priest. Dají se vytvářet šablony, u podobných obrázků se to tím hodně zrychlí. Přes ESP to jde podle mne lépe než přes deep meta.
Prodávají za 0,02 ale také za 60, takže podle mne se vyplatí. Tento rok u mne celkově lepší než Šutr.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé