Tax Interview

Re: Tax Interview

Příspěvekod artus » 22. červen 2016 09:53

mato181 píše:Inak ak si to riešil cez myfax tak odporúčam hneď zrušiť tú trial verziu, ja som nato pozabudol a vďaka ich zákernej praktike automatického predĺženia som si zaplatil mesiac navyše :x

Tak to je dobrá pripomienka, už som aj zabudol, že som nejaký fax posielal..len neviem, kde to deaktivovať a ani účet sa nedá jednoducho zrušiť.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
artus
 
Příspěvky: 405
Registrován: 3. leden 2015 21:03

Reputace: +13

Re: Tax Interview

Příspěvekod mato181 » 22. červen 2016 10:37

artus píše:Tak to je dobrá pripomienka, už som aj zabudol, že som nejaký fax posielal..len neviem, kde to deaktivovať a ani účet sa nedá jednoducho zrušiť.

to je tiež špecialita, aktualizoval som ten návod nižšie...tak snáď pomôže a pardon za komplikácie.

mato181 píše:Ak by niekto zo slovenska do budúcna potreboval, podarilo sa mi EIN vybaviť za 4 pracovné dni cez fax.
- posielal som na fax, ktorý je aktuálne aj v popisku SS-4 formuláru, teda (1)859-669-5987
- riešil som to cez stránku myfax.com, kde máte 30 dňový trial účet zdarma
- pred faxovaním odporúčam text na naskenovanom formuláre trochu stmaviť - kto vie ako to príde im ale to čo mi poslali naspäť je už v značne horšej čitateľnosti ako to odo mňa odišlo.


Po prijatí faxu s EIN číslom nezabudnite deaktivovať účet na myfax, keďže po skončení trial verzie automaticky prejdete na platenú verziu. Priamo v účte žiaľ takáto možnosť nieje a cez mail support vás odkážu na telefonický kontakt (chorý postup). Môžte však napísať správu cez ofic. facebook page (MyFax) a do pár hodín by mal byť účet bez problémov deaktivovaný - príde aj potvrdenie mailom.
+artus Hodnocení: +1
mato181
 
Příspěvky: 19
Registrován: 13. listopad 2014 12:56

Reputace: +4

Re: Tax Interview

Příspěvekod artus » 22. červen 2016 10:44

Dík mato, písal som im aj cez web, aj mail...tak uvidím a napíšem potom aj na FB.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
artus
 
Příspěvky: 405
Registrován: 3. leden 2015 21:03

Reputace: +13

Re: Tax Interview

Příspěvekod artus » 22. červen 2016 20:12

mato, mal si pravdu, odkázali ma na telefón. Tak som skúsil napísať na FB, len neviem, či niekto zareaguje, keďže posledná reakcia je tam niekedy z apríla 2016. Ty si to asi riešil začiatkom roka, tak som zvedavý...neexistuje totiž žiadna možnosť zrušiť účet len cez telefón.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
artus
 
Příspěvky: 405
Registrován: 3. leden 2015 21:03

Reputace: +13

Re: Tax Interview

Příspěvekod shalom3 » 23. červen 2016 09:53

Prosím, nevíte někdo, jestli se někde najde na Istocku informace o tom, zda je formulář vyplněn? Jsem zvyklá, že v různých fb je to k vidění, ale tady to nějak nemohu najít. Když mi včera přišel e-mail o tom, že schválili vektory, tak tam bylo, že mám vyplnit tax interview a já mám pocit, že jsem to již dělala po schválení na ilustrace. Nějaké nákupy tam sice mám, ale nezdá se, že by z nich něco strhávali.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: Tax Interview

Příspěvekod Zeva » 12. únor 2017 13:49

Všimol si niekto zo Slovákov na stránke iStocku že prečo musíme požiadať IRS o pridelenie EIN?
"If you are a tax resident of France, Japan, Luxembourg or Slovakia (countries that do not issue tax identification numbers to their residents) and you complete the tax interview without a TIN you will be subject to 30% tax on sales to customers in the US and 0% tax on sales to customers outside of the US."

Očividne sa jedná o nedorozumenie nakoľko na Slovensku daňový úrad vydá žiadateľovi DIČ, pokiaľ mu vznikne povinnosť registrácie na daňovom úrade.
Pravdepodobne vychádzali z dokumentov Európskej komise, kde je to veľmi nešťastne sformulované. https://ec.europa.eu/taxation_customs/t ... _SK_en.pdf
Hodnocení: 0
Zeva
 
IP: 92.52.60.xx

Reputace: 0

Re: Tax Interview

Příspěvekod tibor13 » 14. březen 2017 12:28

Ahojte na Istocku som nevyplnil tax interview a dnes mi prišlo poštou

Form 1042-S, Foreign Person's U.S. Source Income Subject to Withholding

Neviete niekto či to musím vyplňovať a posielať??? dane ktoré mi strhli su len 30dollarov..
Hodnocení: 0
tibor13
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14. březen 2017 12:21

Reputace: 0

Re: Tax Interview

Příspěvekod Návštěvník » 14. březen 2017 15:20

tibor13 píše:Ahojte na Istocku som nevyplnil tax interview a dnes mi prišlo poštou

Form 1042-S, Foreign Person's U.S. Source Income Subject to Withholding

Neviete niekto či to musím vyplňovať a posielať??? dane ktoré mi strhli su len 30dollarov..


Přišlo ti Copy B for Recipient, Copy C for Recipient, Copy D for Recipient. Všechno jsou to informativní formuláře pro příjemce, které se už nikam neposílají. Oni si u sebe nechali Copy A.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 46.135.1.2xx

Reputace: 0

Re: Tax Interview

Příspěvekod Miles » 15. březen 2017 10:55

tibor13 píše:Ahojte na Istocku som nevyplnil tax interview a dnes mi prišlo poštou

Form 1042-S, Foreign Person's U.S. Source Income Subject to Withholding

Neviete niekto či to musím vyplňovať a posielať??? dane ktoré mi strhli su len 30dollarov..


Taky mi to přišlo a chápu to následovně: Každý cizinec, který obchoduje na území USA musí podat daňové přiznání. Přiznání podávat nemusí, pokud je spokojen z výší srážkové daně, kterou mu aplikuje zdroj příjmů. V těch dokumentech je, že byla aplikovaná srážková daň 0 (pokud jsem podepsal tax interview). Žádnou srážkovou daň nechci vracet, takže žádné daňové přiznání nevyplňuji. Ty dokumenty mě jen informují o nulové srážkové dani.

Jestli to je jinak, tak mě opravte :-)
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 290
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Tax Interview

Příspěvekod Baldion » 13. květen 2017 16:25

Poradíte mi někdo prosím jak se dá komunikovat s Getty Image (iStock)? Napoprvé mi odmítli Tax form, ale sdělili mi to až po měsíci spolu s oznámením, že mi byla stržena daň. Tak jsem jim poslal Tax form znovu a už je to tři týdny a žádná zpráva. Psal jsem jim na kontaktní formulář u ESP už několikrát a nějak se nemají k odpovědi. Když jsem jim napsal na e-mail, který mají uvedený jako support, tak mi přišla automatická odpověď, že se e-mail už několik měsíců nepoužívá. :o

Moc díky
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

PředchozíDalší

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé